Prisijunkite
Prisijunkite
Ukraina pristatė dar vieną bepiločio orlaivio modelį, sukurtą specialiai kovai su Irano gamybos „Shahed-136“ dronais bei jų rusiškais analogais „Gierań“, kuriais Maskva naktimis atakuoja civilinę infrastruktūrą.
Šie dronai laikomi vienu pagrindinių Rusijos ginklų šiame karo etape. Pasak ekspertų, be jų invazija į Ukrainą būtų ženkliai komplikuota. Be to, Rusijai sudarius vietinės gamybos sutartį dėl „Gierań-2“, ji įgijo galimybę šiuos bepiločius adaptuoti savo kariuomenės poreikiams.
Tai bloga žinia Ukrainai, kuri priversta ieškoti naujų, efektyvių ir ekonomiškai palankesnių sprendimų nei brangūs vakarietiški priešlėktuvinės gynybos raketų kompleksai.
Ukrainietiški dronai medžioja Shahedus
Birželio pabaigoje Ukrainos pajėgos pademonstravo naują platformą iš anglies pluošto, turinčią galingą variklį, leidžiantį dronui skristi dideliu greičiu, aukštyje ir ilgą laiką.
Šis bepiločio modelis paleidžiamas nuo mobilios katapultos, o jo konstrukcija pakankamai paprasta, kad nereikalautų specialaus apmokymo, operatoriai gali būti paruošti itin greitai. Tokia savybė yra itin svarbi karo sąlygose, kai greitis ir lankstumas lemia rezultatą.
Nauja „ODIN AntiShahed“ platforma
Dar viena naujiena – ukrainiečių komanda „ODIN“ baigė testuoti ir pradėjo diegti dar vieną mobilią platformą, skirtą konkrečiai kovai su „Shahed“ tipo dronais.
„ODIN“ projektas pradėtas 2023 metais, specializuojantis FPV dronų, elektroninės kovos sistemų ir valdomų mobilių platformų kūrime. Jų arsenale yra smogiamieji dronai, bombonešiai bei perėmimo sistemos.
Naujausias sprendimas „ODIN AntiShahed“ jau aktyviai naudojamas mūšio lauke specialiosios grupės „ODIN Night Crew“, kuri vykdo naktines oro misijas virš Ukrainos teritorijos.
„ODIN Win_Hit“ – greitas, tikslus, universalus
Socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbta, kad naujasis perėmimo dronas „Win_Hit“ šiuo metu jau integruojamas į gynybos struktūras. Tai leidžia efektyviau reaguoti į Irano mažo biudžeto dronų keliamą grėsmę.
Šio drono charakteristikos:
„Win_Hit“ gali būti leidžiamas iš mobilių paleidimo sistemų, rankinių platformų ar net oro nešėjų, o tai leidžia greitai jį dislokuoti įvairiomis taktinėmis sąlygomis.
Kūrėjai pabrėžia, kad dronas pasižymi dideliu taiklumu, gebėjimu prisitaikyti prie sudėtingų reljefo sąlygų ir dinamiškų skrydžio trajektorijų. Naudojami unikalūs algoritmai leidžia jam veikti autonomiškai, be būtinybės tiesiogiai valdyti realiu laiku.
Svarbiausia, kad jis yra gerokai pigesnis nei daugelis vakarietiškų alternatyvų. Ukraina aiškiai rodo, jog kovoje su „Shahed“ tipo grėsme ji neketina kliautis vien vakarietiška ginkluote. Vietiniai sprendimai, kaip „ODIN Win_Hit“, tampa ne tik praktiška, bet ir būtina atsvara naktiniams dronų išpuoliams.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti