Šalti ir žiemą primenantys rytiniai orai jau pasiekė mūsų slenksčius. Nors daugelis iš mūsų šiemet gali sulaukti šiltesnės žiemos, o tai reiškia, kad jei norite kur nors važiuoti, turite sėsti į šaltą automobilį.

Galbūt sėdite automobilyje ir drebate laukdami, kol įsijungs šiluma. O gal jums pasisekė, kad turite automobilį su nuotolinio užvedimo funkcija, todėl, kai įlipate, jis jau būna šiltas ir važiuoja.

Bet kokiu atveju tikriausiai jums visai nereikia eikvoti laiko automobiliui įšilti. Prieš kelis dešimtmečius, kai automobiliai buvo varomi karbiuratoriais, reikėjo leisti automobiliui įšilti, kad jis tinkamai veiktų. Jei to nepadarytumėte, automobilis galėtų užstrigti.

Situacija pasikeitė aštuntajame ir devintajame dešimtmetyje, kai automobilių gamintojai vietoj karbiuratorių ėmė naudoti elektroninius degalų įpurškimus. Pasak pramonės ekspertų, naujojoje technologijoje naudojami jutikliai, kurių nereikia įšildyti, kad į variklį būtų tiekiami degalai.

Kadaise vairuotojams taip pat buvo patariama leisti automobiliams įšilti, kad įšiltų alyva. Šalta alyva tampa tirštesnė, todėl sunkiau sutepti variklį. Tai savo ruožtu gali lemti variklio susidėvėjimą.

Tačiau vėlgi, naudojant šiuolaikinius automobilius ir alyvas, automobilio pašildyti ilgiau nei kelias minutes gali ir neprireikti. Variklio alyvos ir šiuolaikiniai varikliai sukurti taip, kad geriau veiktų šaltyje. Dauguma ekspertų pažymi, kad šiuolaikinių automobilių gamintojų rekomendacijose teigiama, jog jūsų automobilis yra paruoštas važiuoti jau po 30 sekundžių įšilimo.

„Važiuojant variklis greičiau įšyla, todėl greičiau įsijungia šildymas, sumažėja degalų sąnaudos ir išmetamų teršalų kiekis“, – sako automechanikas Julius.

Leidžiant automobiliui veikti tuščiąja eiga ilgiau nei porą minučių, galima ne tik eikvoti degalus, bet ir teršti aplinką – tiek pat, kiek ir važiuojantis automobilis.

„Įsėdę į automobilį ir pasiruošę važiuoti, rekomenduoju vairuoti automobilį įprastai ir vengti stipraus pagreičio. Tai padės greičiau įšildyti variklį nei palikti jį veikti tuščiąja eiga. Nors galite iš karto važiuoti, verta prisiminti, kad jūsų automobilis iš karto nebus pasiruošęs pasiekti tarpmiestinį greitį“, – įspėjo Juozas.

Pasak automechaniko Juliaus, varikliui visiškai įšilti gali prireikti nuo penkių iki 15 minučių. Be to, iš karto stipriai spausdami akseleratoriaus pedalą galite švaistyti degalus ir kelti pavojų saugumui, jei keliai apsnigti ar apledėję.

Vis dėlto, jei diena itin šalta, gali būti nebloga idėja prieš išvažiuojant leisti automobiliui įšilti ilgiau nei 30 sekundžių. Tačiau daugeliu atvejų, jei jūsų automobilis nėra senesnis nei dešimtojo dešimtmečio pradžios, tikriausiai nereikia leisti automobiliui atšilti prieš išvažiuojant į kelius.

guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas