Retam vairuotojui žiemos sezonas suteikia daug malonumo, kai kalbama apie automobilio priežiūrą. Sniegas, ledas, druskos, smėlis ir kiti nešvarumai neleidžia pasidžiaugti švaria išore, o drėgmė salone taip pat kelia tam tikrų nepatogumų, pavyzdžiui – stiklų rasojimą.

Žiemą būtina skirti atitinkamą dėmesį ne tik estetikai, bet ir techninei automobilio pusei. Variklis yra viena svarbiausių jūsų transporto priemonės dalių. Efektyvus jo veikimas ir variklio pažeidimų prevencija yra geriausias būdas ilgiau išlaikyti transporto priemonę veikiantį.

Visada geriau ir pigiau užkirsti kelią bet kokiems jūsų transporto priemonės, ypač jos variklio, pažeidimams. Pakalbinome pažįstamą mechaniką Marių iš Vilniaus, jis pasidalino keliais svarbiausiais patarimais į ka reikia atkreipti dėmesį savo automobilio priežiūroje.

Ar perkaitimas gali pakenkti automobilio varikliui?

Automobilio variklio perkaitimas yra vienas iš greičiausių būdų sugadinti variklį. Jei temperatūros matuoklis šviečia raudonai arba rodo, kad automobilis perkaista, būtina kuo greičiau išjungti variklį. Jei vairuojate automobilį, raskite saugią vietą sustoti, sustokite ir išjunkite variklį.

Važiuodami su perkaitusiu varikliu galite brangiai arba nepataisomai sugadinti savo automobilį. Niekada neignoruokite prietaisų skydelyje esančių įspėjamųjų lempučių.

„Jos ten yra ne veltui! Ir gali išgelbėti jus nuo daugybės išlaidų ir rūpesčių“ – užtikrintas Marius.

Ar automobilio variklio apsukos iki galo jį sugadina?

Čia reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Pirma, įprastas variklio sukimosi dažnis jo negadina ir neturėtų sukelti jo perkaitimo. Tačiau variklis gali perkaisti, jei jį per daug suksite, ypač jei per daug suksite šaltą variklį. Variklio sukti visu greičiu nebūtina ir tai nėra gerai – tikėtina, kad jis gali būti sugadintas, eikvojami degalai ir tai nenaudinga aplinkai.

Kokią žalą gali sukelti variklio perkaitimas?

Kadangi transporto priemonėje yra daug tarpusavyje susijusių dalių, leidžiant varikliui perkaisti, gali būti pažeisti keli kiti komponentai, įskaitant cilindrus, stūmoklius, traukes, tarpines ir uždegimo žvakes. Jei variklis labai įkaista, gali net deformuotis arba išsilydyti metalas.

Skysčių trūkumas

Kad jūsų variklis tinkamai veiktų, jis yra priklausomas nuo kelių skysčių. Pirmasis skystis, kurį turėtumėte stebėti ir prireikus papildyti, yra variklio alyva, kuri palaiko variklio tepimą. Dėl šio tepimo ne tik tinkamai veikia dalys, bet ir sklandžiai juda, o tai savo ruožtu sumažina trintį, kuri gali sukelti perkaitimą.

„Jei jūsų automobilyje užsidega variklio alyvos įspėjamoji lemputė, neignoruokite jos! Tai jūsų įspėjimas, kad alyvą reikia patikrinti“ – teigia Marius.

Kitas skystis, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra variklio aušinimo skystis, padedantis apsaugoti variklį nuo perkaitimo. Dėl mažo aušinimo skysčio kiekio jūsų automobilis gali perkaisti, o tai savo ruožtu gali sugadinti variklį.

Dyzelino žala benzininiame variklyje

Kai į benzininį automobilį įpilama dyzelino, sumažėja degalų oktaninis skaičius. Oktaniniu skaičiumi matuojamas degalų gebėjimas sprogti ir teikti energiją reikiamu metu.

Sumaišius dyzeliną su benzinu, sumažėja jo oktaninis skaičius, todėl jis sprogsta per greitai, dar iki galo nepakilus stūmokliui. Tai sulėtina ir uždelsia degimą, todėl variklis veikia ne taip, kaip turėtų.

Benzininiame automobilyje taip pat gali likti iš dalies sudegusio dyzelino, kuris gali pažeisti stūmoklius, vožtuvus ir uždegimo žvakes. Tai nelaimės receptas.

„Jei netyčia į benzininį automobilį įpylėte dyzelino, nevažiuokite juo. Užvedus variklį, dyzelinas pateks į degalų tiekimo liniją ir variklio sistemą, todėl bus sugadintas ir jį bus sunkiau suremontuoti. Praneškite apie tai mechanikui ir pasirūpinkite, kad automobilis būtų nuvilktas“ – pataria mechanikas Marius.

Ar gali sugedęs degalų purkštuvas sugadinti variklį?

Degalų purkštuvas – tai elektroniniu būdu valdomas vožtuvas, kuris nustato, kiek suslėgtų degalų per kolektorių tiekiama į variklį. Dėl nešvarių degalų purkštukų gali susidaryti neoptimalus oro ir degalų mišinys, todėl variklis gali veikti netinkamai. Jei oro ir degalų derinys nėra tinkamas, gali būti, kad variklis nesukurs reikiamo degimo ir variklis neužsives.

Prasta automobilio techninė priežiūra ir aptarnavimas

Ne kartą minėjome, kaip svarbu atkreipti dėmesį į tas įspėjamąsias lemputes ir garsus, sklindančius iš prietaisų skydelio. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į privalomą automobilio techninės priežiūros grafiką.

Reguliari techninė priežiūra ir aptarnavimas yra paprasčiausias būdas užtikrinti, kad jūsų automobilis veiktų efektyviai ir išvengtumėte variklio pažeidimų.

Jei nesate tikri, kaip dažnai turėtumėte atlikti automobilio techninę priežiūrą, arba jei nežinote, kada paskutinį kartą buvo tikrinamas jūsų variklis, susisiekite su automobilių serviso ekspertais ir užsisakykite susitikimą dėl automobilio techninės priežiūros.

guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas