Kaip išsirinkti naują automobilį, kai nesate šios srities žinovas?

Lukas Snarskis

2021-01-29, 14:40 (atnaujinta 2024-06-03, 11:43)

0 komentarų
Kaip išsirinkti naują automobilį, kai nesate šios srities žinovas?

Technikos entuziastai gali paliudyti, kad net ir jiems pasirinkti naują automobilį – tikras galvos skausmas. O ką daryti žmonėms, kurių veiklos sritis, hobiai ir pomėgiai niekaip nesusiję su motoriniu transportu? Pirmieji žingsniai gali būti gąsdinantys, juk netgi kainas sunku lyginti – reikia įvertinti siūlomą įrangą, garantijos sąlygas ir techninės priežiūros išlaidas. Informacijos daug, tačiau išvengti ilgų klaidžiojimų padeda apibendrintus rinkos naujienų vertinimus pateikiantys automobilių konkursai.

Ekspertų atsiliepimus galima laikyti patikimomis rekomendacijomis, ypač tais atvejais, kai tas pats modelis puikiai įvertinamas keliose skirtingose šalyse arba paskelbiamas geriausiu tarptautiniuose konkursuose.

Pavyzdžiui, išskirtiniais pasiekimais pastaraisiais metais pasižymi „Peugeot 208“, jis ne tik iškovojo prestižiškiausią Europos metų automobilio 2020 apdovanojimą, bet ir pateko tarp finalininkų visose trijose Baltijos šalyse. Geras įvairių šalių specialistų vertinimas yra aiškus orientyras apie šio modelio galimybes tiek lyginant jį su įprastais modeliais, tiek ir elektromobiliais. Daugelį ekspertų sužavėjo būtent šis sprendimas – į vieną kėbulą montuojami trijų tipų varikliai: benzininis, dyzelinis ir elektrinis.

Pataria pradėti nuo finalininkų

„Lietuvos metų automobilio 2021“ rinkimų komisijos narys, socialinių tinklų turinio kūrėjas, ilgametis žurnalistas Dainius Leonavičius atkreipė dėmesį, kad svarbūs ne tik galutiniai rezultatai, įspūdžiais ekspertai dalinasi ir konkurso metu.

„Specializuotų žurnalų ir laikraščių beveik nebeliko, todėl viskas dabar pateikiama internete, kuriame informacija prieinama kiekvienam norinčiam. Prieš perkant automobilį ji leidžia susidaryti aiškų vaizdą apie vieną ar kitą modelį“, – kalbėjo pašnekovas.

D. Leonavičius ir jo kolegos dažnai sulaukia aplinkinių prašymų rekomenduoti, kokį naują automobilį pirkti. Neatsisako ir konsultuoja, tačiau dar pataria peržiūrėti į geriausio metų automobilio konkurso finalinį septynetą patekusius modelius. Anot žurnalisto, tai – labai geras pradinis atskaitos taškas.

„Į geriausiųjų septynetą patenka įvairiausių segmentų modeliai ir jei kažkuris tinka, drąsiai gali pirkti. Žinau, kad rekomendacijas tokia forma pateikiame ne tik mes, bet ir pirkėjai vieni kitiems. Vadinasi, tai daug kam naudinga ir veikia“, – komentavo žurnalistas.

Jis taip pat patarė peržvelgti ir ankstesnių metų rezultatus. Dauguma praėjusiame konkurse geriausiai įvertintų automobilių dažniausiai vis dar siūlomi prekybos salonuose, o po ilgesnio laikotarpio apie šiuos modelius galima rasti daugiau informacijos.

Svarios ir papildomos nominacijos

Konkursų rezultatai – geras orientyras ir papildomos informacijos šaltinis, sutrumpinantis atranką. Atsirinkus labiausiai dominančius automobilius, patarė D. Leonavičius, belieka tik įvertinti finansines galimybes ir užsiregistruoti bandomiesiems važiavimams.

„Perkant asmeninį automobilį emocinis aspektas – labai svarbus. Sėdęs prie vairo ir šiek tiek pasivažinėjęs gali iš karto suprasti, ar automobilis tinka“, – patarė socialinių tinklų turinio kūrėjas.

D. Leonavičius pastebėjo, kad nors tais pačiais metais vykusių konkursų nugalėtojai dažnai skiriasi, peržvelgus į finalinį etapą patekusių automobilių sąrašą galima rasti daug bendrų modelių. Visiškai sutapti, anot pašnekovo, jie negali ne tik dėl nevienodų vertinimo kriterijų, bet ir todėl, kad ne visi automobiliai skirtingų šalių rinkas pasiekia tuo pačiu metu.

Žurnalistas pridūrė, kad verta atkreipti dėmesį ne tik į konkurso nugalėtoją, bet ir atskirų nominacijų laimėtojus. Jie netgi nebūtinai patekę į geriausiųjų septynetą, tačiau labiausiai atitinka konkrečios kategorijos reikalavimus.

Aktualiausi – vietiniai konkursai

„Latvijos metų automobilio 2021“ konkurso komisijos narys, TVNET portalo automobilių skyriaus redaktorius Ingars Tenis pažymėjo, kad tokie rinkimai leidžia potencialiems pirkėjams palyginti daug skirtingų modelių ir sužinoti, kaip juos vertina ekspertai.

„Pavyzdžiui, galbūt kažkas svarsto apie kompaktišką miesto automobilį ir renkasi iš panašių modelių kaip „Audi A3“, „Peugeot 308“, „Volkswagen Golf“ ar „Škoda Octavia“. Geriausio metų automobilio konkursas suteikia progą sužinoti daugiau apie kiekvieno privalumus ir trūkumus, taip pat palyginti kainas ir eksploatacijos išlaidas“, – dėstė žurnalistas.

I. Tenio teigimu, vartotojams naudingiausi vietiniai automobilių konkursai. Anot jo, įvairiose šalyse organizuojamų rinkimų rezultatai skiriasi, nes komisijos nariai naujausius modelius vertina atsižvelgdami į konkrečios rinkos pirkėjų poreikius. Tačiau egzistuoja ir universalūs kriterijai, kuriuos taiko dauguma ekspertų.

„Mes svajojame apie 200 tūkst. eurų vertės automobilius, galinčius išvystyti 300 km/val. greitį, tačiau iš tiesų daugeliui užtenka kasdienius poreikius tenkinančios transporto priemonės. Ji turi būti praktiška, erdvi, patogi, technologiškai pažangi ir ne pernelyg brangi“, – kalbėjo redaktorius.

Geriausi nugali įvairiose kategorijose

Anot I. Tenio, neretai nutinka ir taip, kad naujas modelis nugali ne vienoje, o keliose kategorijose arba išsiskiria pergalėmis keliuose panašiuose konkursuose. Pavyzdžiui, 2020 metų Latvijos konkurso nugalėtojas „Škoda Kamiq“ taip pat buvo išrinktas ir geriausiu miesto visureigiu, o antrą vietą tuose pačiuose rinkimuose užėmęs „Peugeot 208“ paskelbtas geriausiu kompaktišku automobiliu. Estijoje „Peugeot 208“ pateko tarp septynių finalininkų, o Lietuvoje dar buvo įvertintas kaip „Metų inovacija 2020“.

Miesto krosoveris „Peugeot 2008“ taip pat buvo gerai įvertintas Baltijos šalyse – ir Lietuvos, ir Latvijos 2021 m. rinkimuose jis užėmė 2 vietą, o Lietuvoje buvo išrinktas geriausiu krosoveriu.

„Vienas automobilis gali pasižymėti savybėmis, kurios leidžia patenkinti skirtingus poreikius. Sportiški modeliai dažnai gauna apdovanojimų už dizainą, o novatoriškais sprendimais išsiskyręs automobilis taip pat gali būti puiki šeimos transporto priemonė arba geriausias visureigis“, – komentavo I. Tenis.

Geras pavyzdys, anot žurnalisto, yra „Volkswagen ID.3“, kuris lietuviškame konkurse nugalėjo absoliučioje kategorijoje ir dar tapo geriausiu elektromobiliu. Savo potencialą patvirtino ir „Peugeot 2008“, užėmęs antrąsias vietas praėjusiais metais Latvijoje ir Lietuvoje vykusiuose rinkimuose. Lietuvos ekspertai šį modelį taip pat išrinko geriausiu miesto visureigiu.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas