Prisijunkite
Prisijunkite
JAV teismuose tęsiantis kovai dėl „Meta“ monopolijos, paviešinti vidiniai laiškai ir liudijimai atskleidžia ne tik verslo logiką, bet ir desperatiškus bandymus išsaugoti naudotojų dėmesį.
Pirmadienį kompanijos vadovas Markas Zuckerbergas teikė parodymus byloje dėl 2022 metais pateiktų kaltinimų. JAV Fedarlinės prekybos komisija (FTC) tvirtina, kad įsigydama „Instagram“ ir „WhatsApp“ bendrovė susikūrė per didelę įtaką socialinių tinklų rinkoje.
FTC teigimu, tokiu būdu esą susiformavo monopolija, kuri pažeidė šalies konkurencijos įstatymus. Byloje siekiama, kad „Meta“ būtų priversta atsisakyti vienos iš šių platformų, kas realiai tai reikštų bendrovės išskaidymą.
Teismo posėdžio metu M.Zuckerbergas buvo paklaustas ir apie tai, kodėl „Facebook“ platforma palaipsniui tolsta nuo savo pirminės paskirties – bendrauti su draugais ir šeima. Į tai jis atsakė atvirai: „Taip jau yra – bėgant metams interesų sritis tapo kur kas labiau išplėtota nei draugų sritis.“
Pasak jo, dabar naudotojai kur kas dažniau jungiasi prie įvairių grupių, seka puslapius, dalyvauja diskusijose, o tradiciniai ryšiai su artimaisiais ir pažįstamais gerokai sumažėjo. „Meta“ vadovas pridūrė, kad draugų funkcija bendrovei tebėra svarbi.
Tiesa ta, kad „Facebook“ anksčiau buvo vieta, kur vartotojai matydavo draugų nuotraukas, pranešimus, sveikinimus ir kasdienes akimirkas. Šiandien tai jau algoritmų valdoma sistema, užpildyta remiamo turinio, grupių įrašų ir atsitiktinių rekomendacijų.
Pats M. Zuckerbergas pripažįsta – „Facebook“ pavirto į didesnę pramogų ir atradimų erdvę. Posėdžio metu išaiškėjo ir viena neįprasta jo mintis, kurią jis išsakė dar 2022 metais.
Būtent tuo metu „Facebook“ susidūrė su rimtais reputacijos iššūkiais, jauni žmonės rinkosi „TikTok“, o pats „Facebook“ vis dažniau buvo vadinamas „senų žmonių tinklu“, t. y. skirtu vyresniems nei 30 metų naudotojams.
Bandydamas pagerinti socialinio tinklo įvaizdį, M. Zuckerbergas siūlė išties netikėtą sprendimą. Vidiniame „Meta“ elektroniniame laiške, kuris paviešintas teismo metu, jis rašė: „1 variantas – padvigubinti draugų skaičių.“ Tačiau kartu pridėjo ir radikalesnį pasiūlymą: „Viena potencialiai beprotiška idėja – ištrinti visų draugų grafus ir pradėti iš naujo.“
„Grafai“ šiuo atveju – tai naudotojų tarpusavio ryšiai. Kitaip tariant, M. Zuckerbergas svarstė, ar neverta visiškai panaikinti visų naudotojų draugų sąrašų ir paskatinti žmones kurti juos iš naujo, tarsi perkraunant visą socialinį tinklą.
Tai būtų buvęs milžiniškas ir labai rizikingas žingsnis, galėjęs sulaukti tiek stipraus pasipriešinimo, tiek galbūt netikėto atgimimo, tačiau galiausiai jis taip ir nebuvo įgyvendintas. Šis dokumentas gerai parodo, kokio masto krizę tuo metu „Meta“ jautė ir kokių radikalių sprendimų ieškojo, kad išlaikytų savo pozicijas greitai kintančioje socialinių tinklų ekosistemoje.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti