Artėjame prie visiško kracho: naudotų automobilių kainos pakilo tiek, kad greitai vaikščiosime pėsti

Lukas Snarskis

2021-10-16, 10:55 (atnaujinta 2023-12-03, 15:31)

0 komentarų
Artėjame prie visiško kracho: naudotų automobilių kainos pakilo tiek, kad greitai vaikščiosime pėsti

Pasaulinis lustų trūkumas stabdo daugelio gamintojų gamybos planus, o tai turi įtakos ir naudotų produktų rinkai. Ypatingas kainų kilimas jau pastebimas automobilių rinkoje, o skaičiai Jungtinėje Karalystėje – įspūdingi.

Naudotų automobilių pardavėjai džiaugiasi pakilusia paklausa Jungtinėje Karalystėje, o vidutinės automobilių kainos rugsėjį, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo net 30 procentų, praneša „Motorway“ kompanija, jungianti vartotojus su prekybos atstovais.

Didžiausią kainos augimą naudotų automobilių rinkoje užfiksavo „Aston Martin Vanquish“, kurio vertė nuo praėjusių metų trečiojo ketvirčio šoktelėjo 37 proc. - iki 84 tūkst. svarų (beveik 100 tūkst. eurų) kainos.

Didėjantis apetitas naudotoms transporto priemonėms puikiai atvaizduoja kaip pagrindinių automobilių gamybos komponentų, tokių kaip lustai, trūkumas tiekimo grandinėje keičia vartotojų įpročius visame pasaulyje. Tokia situacija, žinoma, yra neplanuota sėkmė asmenims, siekiantiems parduoti savo naudotas transporto priemones už gerą kainą.

Kasmetinės automobilių kainos visame pasaulyje, iki rugpjūčio mėnesio, padidėjo 19 procentų, tokius duomenis rodo „Atlanta“, Džordžijos valstijos Manheimo JAV naudotų transporto priemonių vertės indeksas, kurį parengė „Cox Automotive“.

„Naujų automobilių gaminama ir pristatoma labai nedaug, todėl kyla didžiulė problema dėl jų pasiūlos atsargų, o dėl to didėja paklausa naudotų automobilių erdvėje“,- esamą situaciją automobilių pardavimų rinkoje pakomentavo „Motorway“ kompanijos generalinis direktorius Tomas Leathesas. – „Lustų trūkumas automobilių sektoriui išliks kurį laiką“.

„Motorway“ – kompanija, kuri kasdien rengia automobilių aukcionus ir per mėnesį parduoda daugiau nei 8 000 automobilių, taip pat teigė, kad trečiąjį šių metų ketvirtį pardavė automobilių už 306 mln. svarų, kas yra maždaug 362,5 mln. eurų, o tai daugiau nei 300 procentų didesnė pardavimų apimtis nei tuo pačiu laikotarpiu 2020 metais.

Kompanija tikisi, kad ateinančiais metais jos aukcionų platformos metiniai pardavimai viršys 2 mlrd. Svarų ribą. Pasak „Motorway“, greta „Aston Martin Vanquish“ modelio populiariausių parduodamų automobilių sąraše atsidūrė „Opel Agila“ ir „Ford Focus“, aplenkę „Volkswagen Eos“. „Tesla Model S“ atsiliko nuo kelių kitų, populiaresnių modelių, nors šio modelio paklausa, per pastaruosius metus, išaugo 14 proc.

Bendrovės duomenimis, daugiau nei 3000 prekiautojų naudojasi „Motorway“ platforma, kurioje nuo jos pristatymo ir darbo pradžios 2017 m. buvo parduota daugiau nei 100 000 naudotų automobilių!

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas