Formulė 1

Formulė 1 daugeliui tautiečių yra viena labiausiai mėgstamų transporto sporto šakų. Traukia net ir tuos, kurie patys nėra profesionalūs vairuotojai, tačiau domisi automobilių ir greičio galimybėmis. Domina ir Jus?

Formulės 1 istorija

FIA Formulės pasaulio čempionato ištakos siekia Europos Grand Prix. Pastarasis buvo rengiamas nuo XX amžiaus III dešimtmečio. Po II Pasaulinio karo (1946-ais metais) buvo parengtos oficialios Formulės 1 taisyklės, o po kelerių metų ir surengtas pirmasis oficialus čempionatas (1950-ais metais).

Pirmojo čempionato laimėtojas – italas Džiuzepė Farina. Pergalė buvo pasiekta vairuojant Alfa Romeo. Taip pat šiam lenktynininkui pavyko pasiekti ir daugiau pergalių. Pirmasis jis buvo ir 1951, 1954, 1955, 1956 ir 1957 metais. Pati pirma komanda, kuri iškovojo taurę, buvo Vanwall (įsteigta 1958-ais metais).

Bene labiausiai nusipelnęs ir žinomas F1 pilotas – vokietis Michaelis Šumacheris. Tarp komandų išsiskiria italų „Ferrari“, kuri vienintelė lenktyniaujanti nuo pat pirmojo 1950 m. sezono.

Formulė 1 2024

2024 m . FIA Formulės 1 pasaulio čempionatas bus 75-asis. Vairuotojai ir komandos nariai varžysis dėl Pasaulio vairuotojų čempiono ir Pasaulio konstruktorių čempiono titulų. Formulė-1 neseniai paskelbė 2024 metų sezono tvarkaraštį. Jis buvo patvirtintas FIA Pasaulinės tarybos. Šių metų tvarkaraštyje – 24 etapai. Sezonas prasidės Bahreine kovo 2 d.. Jo pabaiga bus gruodžio 8 d. Abu Dabyje. Įsitraukti į šios sporto šakos malonumus nebus sunku, svarbiausia – truks ilgai, tad tikrai galėsite sekti atsipalaidavę 100 procentų.

Viskas apie Formulė 1 – pas mus

Esate Formulė 1 asas arba norite tokiu būti? Skaitykite visą svarbiausią informaciją apie šias lenktynes – vienoje vietoje. Nuo įdomių faktų, kurie padės geriau pažinti šios automobilių sporto šakos istoriją iki naujienų, kurios leidžia paprasčiau sekti 2024-ųjų metų Formulės 1 lenktynes. Visa svarbiausia informacija – vienoje vietoje. Sekite, domėkitės ir įsitraukite. Tai yra pramoga, kuri nepaleidžia.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas