Ateities technologija ar tuščias burbulas? Viskas, ką reikėtų žinoti apie sulenkiamus telefonus

Lukas Snarskis , 2025-04-27, 14:55 (atnaujinta 2025-04-27, 14:57)
0
Ateities technologija ar tuščias burbulas? Viskas, ką reikėtų žinoti apie sulenkiamus telefonus

Išmanieji telefonai keičiasi nuolat, vos spėji priprasti prie vieno modelio, jau žvilgčioji į naują. Sulenkiami telefonai, kai pasirodė pirmą kartą, daug kam atrodė kaip brangus žaisliukas tiems, kurie nori išsiskirti. Vis dėlto šiandien jų pasirinkimas plečiasi, o gamintojai stengiasi įrodyti, kad tai ne šiaip gražus eksperimentas, o rimtas žingsnis į priekį.

Ne visi į tai žiūri optimistiškai. Skeptikai purto galvas ir sako, kad sulenkiamų ekranų technologija dar nepribrendo kasdieniam naudojimui. Iššūkiai išlieka, ekrano tvirtumas, sandarumas, kainos – visa tai verčia klausti, ar tikrai verta investuoti į sulankstomą įrenginį, kai už tą pačią sumą galima įsigyti galingą ir patikimą tradicinį modelį.

Kita vertus, kai kurie technologijų entuziastai tvirtina, kad būtent dabar matome naujos eros pradžią. Sulankstomi įrenginiai siūlo visiškai naują vartojimo patirtį, nuo mažesnės formos iki didžiulio ekrano vienu judesiu. Bet ar tai tikra revoliucija, ar tiesiog gudrus rinkodaros triukas, kuris greitai išblės?

Lankstymas – grožio žaidimas ar būtinas funkcionalumas?

Pažvelgus į sulankstomus išmaniuosius telefonus, pirmas įspūdis dažnai būna susižavėjimas. „Samsung Galaxy Fold“, „Motorola Razr“, „Huawei Mate Xs“ – visi jie atrodo kaip mažos ateities užuomazgos. Ištrauki iš kišenės mažą įrenginį, o keliais judesiais jis virsta didžiuliu ekranu.

Tačiau kai pirmasis susižavėjimas atslūgsta, prasideda klausimai. Ar tikrai reikia tokio didelio ekrano? Dauguma mūsų naršo socialiniuose tinkluose, žiūri žinutes, skaito naujienas. Retas kuris leidžia valandas dirbdamas su dokumentais ar redaguodamas nuotraukas telefone. 

Tad reali nauda dažnai priklauso nuo gyvenimo būdo: tiems, kurie daug dirba iš kelionės ar nori viename įrenginyje suderinti planšetinį kompiuterį ir telefoną, lankstomas ekranas gali būti labai naudingas. Kitiems tai lieka tiesiog graži, bet brangi pramoga.

Dar viena svarbi detalė yra atsparumas. Sulenkiami ekranai iki šiol nėra tokie pat tvirti kaip tradicinių telefonų ekranai. Dauguma jų padengti specialiomis plastiko ar stiklo plėvelėmis, kurios jautresnės įbrėžimams. 

Net su pažangiausiomis apsaugos technologijomis, tokie įrenginiai reikalauja daugiau atsargumo ir papildomų investicijų į dėklus ar garantijas.

Mokame už naujoves ar realų funkcionalumą?

Kalbant apie kainas, sulenkiami telefonai dažnai viršija net pačius brangiausius tradicinius modelius. Šiuo metu vidutinė sulankstomo telefono kaina siekia apie 1 500 – 2 000 eurų, kai tuo tarpu galingiausi įprasti modeliai iki 1 400 eurų.

Ar skirtumas pateisinamas? Iš vienos pusės, lankstomas ekranas reikalauja brangesnės gamybos technologijos, sudėtingesnio dizaino ir ilgesnių testavimo procesų. Iš kitos pusės, kai kurios sulankstomų modelių funkcijos nesiskiria nuo paprastų – procesoriai, kamerų moduliai, baterijų talpa dažnai būna labai panaši arba net silpnesnė nei analogų už mažesnę kainą.

Vartotojai dažnai sumoka už patį naujumo faktorių – galimybę būti tarp pirmųjų, kurie vaikšto su „telefonu iš ateities“. Jei ieškai stabilaus ir praktiško sprendimo kasdienai, reikėtų labai rimtai pasverti, ar lankstomas ekranas tau iš tiesų būtinas. Nes kitaip rizikuoji išleisti didžiulius pinigus už dalyką, kuris realiai tavo patirties nepagerins.

Kas laukia toliau: evoliucija ar trumpalaikė mada?

Technologijų pasaulyje tendencijos keičiasi greičiau nei metų laikai. Kai kurie analitikai spėja, kad lankstomi telefonai ilgainiui taps norma – kainos sumažės, patikimumas pagerės, o funkcionalumas bus pritaikytas platesnei auditorijai. 

Jau dabar matome mažesnius modelius, tokius kaip „Galaxy Flip“, kurie labiau primena tradicinius telefonus, bet su sulankstymo privalumu.

Vis dėlto yra rizika, kad lankstymas taps tik nišine funkcija. Kol kas dauguma naudotojų vis dar renkasi klasikinio tipo įrenginius, nes jie paprastesni, pigesni ir atsparesni. Be to, rinkos lyderiai kaip „Apple“ kol kas vengia stačia galva nerti į sulankstomų įrenginių segmentą, o tai rodo, kad rinka dar nėra pasiruošusi masinei transformacijai.

Jeigu tau reikia mobilumo, o papildomas ekranas padeda dirbti efektyviau, sulenkiamas išmanusis telefonas gali būti puiki investicija. Bet jei ieškai tiesiog patikimo įrenginio kasdienai, šiuo metu dar verta luktelėti. Technologijos vystosi sparčiai, bet kol kas jos dar nepasiekė tobulybės, kurios norėtų dauguma vartotojų.

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas