Ieškote naujo dulkių siurblio savo namams? Ekspertai paaiškino, koks sprendimas jums tinkamiausias

Lina Snarskienė , 2025-05-06, 07:55
0
Ieškote naujo dulkių siurblio savo namams? Ekspertai paaiškino, koks sprendimas jums tinkamiausias

Pasirodo, siurblys ne toks jau paprastas buities prietaisas. Kadaise tai buvo tiesiog triukšminga dėžė, traukianti dulkes. Šiandien, tai beveik robotas, kartais net pažangesnis už tavo pirmąjį kompiuterį. Ir vis dėlto, kai reikia jį išsirinkti, klausimų kyla daugiau nei atsakymų.

Vienas žmogus nori tylos, kitas reikalauja galios. Vienam reikia kovotojo su gyvūnų plaukais, kitam yra svarbu subtilus dulkių rinkimas iš laminato plyšių. Yra žmonių, kurie dar nenori robotų, bet jau nebenori ir laidų. Yra tokių, kurie siurblį prižiūri geriau nei dantų šepetėlį. Ir tokių, kurie perka naują kas dvejus metus, nes vėl kažkas užsikišo.

Kad nesusisuktų galva, verta ramiai pažvelgti į siurblių pasaulį iš šalies. Kas tinka tavo namams, kokie tipai egzistuoja ir kaip priversti prietaisą tarnauti ilgai bei tyliai? Viskas išsamiai, be techninių žargonių, be reklamos, tik realybė.

Klasikiniai siurbliai – dar gyvi ir naudingi

Nors atrodo, kad robotai ir belaidžiai siurbliai jau viską perėmė, klasikinis siurblys su laidu vis dar turi savo vietą. Jis tinka tiems, kurie nori maksimalios galios, nenori jaudintis dėl įkrovimo ar baterijų gyvavimo laiko. Tokie siurbliai dažnai pigesni, tarnauja ilgiau, o jei dar su maišeliu – gali būti ir daug švaresni, nes dulkės surenkamos sandariai.

Kita vertus, jų trūkumas – judėjimo laisvės ribojimas, ilgas laidas, sunkesnė konstrukcija. Jei gyveni mažesniame bute, tai gali būti net ir pliusas. Bet jei tenka lipti laiptais ar siurbti didesnius plotus, tuomet gali pabosti. Vis dėlto, kai norisi galingo, tvirto ir patikimo darbo ar net giluminio kilimų išvalymo – klasikinis siurblys vis dar karalius.

Belaidžiai siurbliai – kai laisvė svarbiau už viską

Modernus žmogus nebenori laidų. Belaidis siurblys yra tarsi dantų šepetėlis su turbo režimu. Jis stovi įkrovimo stotelėje, visada pasiruošęs, o tu tiesiog paimi ir eini. Tai ypač patogu, kai reikia greitai pašalinti trupinius, išvalyti virtuvės kampą ar susiurbti kažką netikėto.

Tačiau reikėtų prisiminti, kad belaidžiai siurbliai dažnai turi ribotą veikimo laiką. Galingesni modeliai siurbia iki 60 minučių, pigesni – gal tik 15. Baterijų talpa mažėja su laiku, o jei netyčia pamiršti įkrauti – siurbimo planai atidedami. Vis dėlto, už laisvę ir greitį kartais verta mokėti daugiau. O jei turi vaikų ar augintinių – belaidis siurblys tampa geriausiu pagalbininku.

Robosiurbliai – kai nori, kad viskas vyktų be tavęs

Robotai-siurbliai tikrai jau nebe naujiena, o kasdienybė. Jie siurbia, važinėja, kai kurie net plauna grindis. Jie susiplanuoja maršrutą, išsaugo kambarių žemėlapį, leidžia tau stebėti viską per telefoną, net jei esi darbe ar išvykęs. Modernesni modeliai veikia stebėtinai tiksliai, atpažįsta kilimus, vengia laidų ir net ištuština dulkes į stotelę.

Tačiau robotas netinka visiems. Jei tavo namuose daug kliūčių, siauri tarpai ar laiptai – jam gali būti sunku. Be to, jis dažnai nepasiekia kampų, baldų užkampių ar minkštų baldų. Tai puikus kasdienio palaikymo įrankis, bet ne visų dulkinių karų sprendimas. Jis padeda, bet vis tiek kartais prireiks ir rankinio siurblio. Tačiau kai po darbo grįžti į švarią svetainę – jausmas atperka viską.

Rankiniai ir kompaktiški – mažiems darbams, greitiems reikalams

Tai ne pagrindinis siurblys, bet labai geras pagalbininkas. Rankiniai modeliai yra ypač naudingi automobiliui, baldų siurbimui ar virtuvės trupiniams. Kai kuriuose belaidžiuose modeliuose ši funkcija jau integruota: pagrindinis siurblys išsiardo į mažą.

Tai smulkmena, bet labai pagerinanti kasdienybę. Jei turi vaikų, kurie mėgsta valgyti ant sofos, ar šunį, kuris po pasivaikščiojimo numeta pusę parko ant kilimo – rankinis siurblys tampa tavo nauju geriausiu draugu.

Kaip tinkamai prižiūrėti, kad netaptų vienkartinis

Didžiausia klaida yra manyti, kad siurblys nereikalauja priežiūros. Nesvarbu, ar tai robotas, ar laidinis modelis – jis turi filtrus, vamzdelius, šepečius, kuriuos reikia valyti. Kitaip prietaisas ne tik praranda galią, bet gali tapti kvapų generatoriumi. Kartais reikia tiesiog išimti siūlą, išvalyti šepetį, pakeisti filtrą.

Baterijos taip pat reikalauja dėmesio. Reikėtų vengti visiškai iškrauti belaidžius siurblius. Kai kurie robotai turi HEPA filtrus, kurie nešioja dulkes kaip ant kūno – jei jų nepakeisi laiku, siurbimas tampa tik dulkių perstumdymu.

„Nėra amžinų siurblių. Bet yra tie, kurie tarnauja 5 metus, ir tie, kurie genda po 5 mėnesių. Skirtumas ne tik kaina, o tai, ar žmogus juo rūpinasi“, – sako technikos specialistas Mantas.

Pasirinkti siurblį, tai šiek tiek panašu į partnerio paieškas. Reikia žinoti, ko tau reikia, ko negali pakęsti, kiek pasiryžęs investuoti ir ar nori, kad dirbtų kartu su tavimi, ar vietoj tavęs. Ir kai randi tinkamą – gyvenimas tampa švaresnis, tyliau ūžiantis ir žymiai ramesnis.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas