Keturi įpročiai, kurie padės jums tapti beprotiškai turtingais, tokią metodiką veikiausiai naudoja ir turtingiausi planetos žmonės

Lina Snarskienė , 2025-04-01, 14:54 0

Keturi įpročiai, kurie padės jums tapti beprotiškai turtingais, tokią metodiką veikiausiai naudoja ir turtingiausi planetos žmonės

Išnagrinėjus milijardierių investavimo, išlaidavimo, darbo ir gyvenimo būdo įpročius, tampa akivaizdu, kad yra tam tikrų panašumų. Kadangi dauguma turtuolių tapo milijonieriais būdami vos 30 metų, dažnas atsakymas, kaip jie greitai susikrovė turtus, yra tas, kad jie pradėjo taupyti jauni ir dalimis!

Dubajus didžiuojasi turintis daugiau nei 68 tūkst. milijonierių ir 15 milijardierių. Taigi, galite tapti vienu iš jų – ir tai galite padaryti vos per kelerius metus atsidavusių pastangų.

Jei ir yra kokia nors milijonieriaus profesinė paslaptis, tai nenuilstant ir rizikingiau nei įprasta investuoti pinigus, kuriuos gali sau leisti prarasti. Taigi, nors milijardieriai pradeda tapti milijonieriais būdami 30, tas pačias strategijas galite taikyti bet kuriuo gyvenimo laikotarpiu.

Galimybes paverskite tikimybėmis

Esmė ta, kad tapus milijonieriumi šios galimybės paverčiamos tikimybėmis arba procentais, t. y. pelningumu arba investicijų grąža. Jei tapsite milijonieriumi sulaukę 30, šias galimybes turėsite beveik visą gyvenimą. Tačiau tapti milijonieriumi yra sunkus uždavinys.

Pradėjus augti jūsų turtui, atsiranda daugybė naujų verslo ar investavimo galimybių, kurios galiausiai gali suteikti jums galimybę persikelti į kitą šalį, o gal net leisti anksčiau išeiti į pensiją. Apžvelgsime, kokius įpročius praktikuoja milijardieriai, kad svajones paverstų realybe.

Ar tai būtų Warrenas Buffetas, Billas Gatesas, ar Markas Zuckerbergas, visi milijardieriai, nepriklausomai nuo amžiaus, praktikuoja drausmę, kai reikia taupyti. Tačiau iš tikrųjų tie, kurie taupo, apsiriboja patogiu savo pajamų procentu, pavyzdžiui, 10 proc.

Taupykite nepatogią savo pajamų dalį

Finansų konsultantai išsakė nuomonę, kad jei šiuo metu taupote tik patogius 10 proc. savo pajamų, siekite sutaupyti 30 – 40 proc. daugiau. 

„Nors 10 proc. padės jums gyventi pagal galimybes, tai nerealu siekiant didesnių finansinių tikslų“, – įsitikinęs finansų specialistas.

Kuo sėkmingiau jums tai pavyks, tuo lengviau bus skirti santaupoms didesnę pajamų dalį. Kuklios namų ūkio pajamos 12 tūkst. per metus. Jei sutaupysite 30 proc. savo pajamų, kasmet į santaupas pasidėsite 3,6 tūkst., o pragyvenimui liks 8,4 tūkst.

Tai reiškia, kad dviejų asmenų šeima gali atidėti 600 eurų per mėnesį. Net jei dėl šiandieninių pragyvenimo išlaidų tam reikia įdėti daugiau pastangų, yra nemažai atvejų, kai tai vis tiek įmanoma. Didesnę dalį santaupoms reikėtų skirti gaunant didesnes pajamas.

Jei per metus uždirbate 24 tūkst. eurų, taupydami 50 proc. į santaupas perkeltumėte 12 tūkst.. Jei kasmet jūsų šeima sutaupytų 24 tūkst. eurų. Investuokite juos su 7 proc. palūkanomis, milijono dolerių ribą peržengsite per 19 metų. Kitaip tariant, pasiruoškite gyventi nepatogiai, kad vėliau būtumėte patogiai turtingi.

Skolos - tai aplinkkelis kelyje į turtingumą

Milijardieriai dažnai rekomenduoja neturėti skolų taupant, kad taptumėte milijonieriumi. Visgi, yra realus kintamasis, nes žmonės turi skirtingą skolos lygį. Vienam asmeniui ar porai tai gali reikšti, kad reikia grąžinti kelių kredito kortelių skolas. Kitam tai gali būti dar ir automobilio paskola. 

Taigi, nors taupyti kai esate jaunas ir neturite skolų, yra palyginti lengviau, jei jus stabdo kelios paskolos, vis dar yra galimybių, net jei tai gali reikšti, kad pensijos planą teks atidėti keleriems metams. Tokiomis aplinkybėmis finansiškai protinga iš pradžių skirti didesnę pajamų dalį paskoloms grąžinti ir per kelerius ateinančius metus siekti, kad skolų neliktų.

Nors galite taupyti ir turint skolas, taupydami po to, kai būsite be skolų, sumažinsite nereikalingų pinigų, skiriamų skolų palūkanų mokėjimams, ir sutelksite dėmesį į santaupų kaupimą, kai skolos bus lygios nuliui.

Investuokite iš šalutinės veiklos gautą pelną

Yra dar viena neginčijama paralelė, kurią galima nubrėžti tarp milijardierių įpročių, yra ta, kad pradėjus taupyti kuo daugiau pinigų iš savo atlyginimo, kitas žingsnis – ieškoti būdų, kaip uždirbti dar daugiau pinigų ir juos investuoti. Nors turtuoliai didžiąją dalį savo turtų susikrauna investuodami, jei jūs iš karto neinvestuojate savo pinigų - prieš tai turite bent jau pagalvoti apie antrinį pajamų šaltinį. 

Taigi, jei jūsų tikslas – susikrauti savo turtą, jums reikia pinigų iš kitų šaltinių, ne tik nuolatinio darbo,  o tai gali būti konsultacijos, interneto svetainių kūrimas arba tinklaraštis. Visus uždirbtus pinigus investuokite atgal į savo šalutinius verslus.

Investuokite tik į tai, kuo visiškai pasitikite

Kai pradėsite uždirbti pinigų, turėdami šalutinį verslą ir investuodami gautą pelną, turite išsiaiškinti, kaip maksimaliai padidinti investicijų grąžą. Nors paprasčiau investuoti į akcijų rinką sekantį indekso fondą – nerekomenduojama viską investuoti vienoje vietoje. Paskirstykite ir diversifikuokite savo investicijas į tokį turtą kaip auksas ir obligacijos. 

Tai padidina jūsų galimybes gauti didesnę grąžą. Taip pat dažnai patariama 20 proc. savo investicinio kapitalo visada skirti atskirų įmonių produktams, kuriuos naudojate ir kuriais tikite. Akcijų rinka linkusi teikti pirmenybę madingiems, naudingiems ir būtiniems dalykams. Norėdami išsirinkti gerą produktą, analizuokite, ką daro visi kiti, ir stebėkite socialinės žiniasklaidos platformas, kuriose investuotojai susirenka diskutuoti.

Ankstyva milijardierių, tokių kaip Warrenas Buffetas, Markas Zuckerbergas ir Billas Gatesas, sėkmė tikrai nėra įprastas reiškinys, ir, remiantis pasauliniais tyrimais, vidutiniškai savamoksliams turtuoliams prireikia 32 metų, kad taptų dideliais. 

Jau daugelį metų stebima ir apklausiami turtingiausi namų ūkiai – milijonieriai konservatyviai leidžia pinigus ir kasdien neperka šinišilų kailinių ir papuošalų. Tyrimai taip pat atskleidžia, kad dauguma apklaustų milijonierių neturi „Lotus“ ar „Ferrari“, aukščiausios klasės laikrodžių ar kostiumų. Tyrimai taip pat parodė, kad apie 40 proc. turtingųjų perka naudotus automobilius. 

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas