Jūs galite netekti savo „Gmail“ paskyros – kritinis perspėjimas kiekvienam iš jūsų, sužinokite, ką daryti

Lina Snarskienė , 2025-04-02, 17:55 0

Jūs galite netekti savo „Gmail“ paskyros – kritinis perspėjimas kiekvienam iš jūsų, sužinokite, ką daryti

Ši savaitė „Google“ buvo gana sėkminga - „Gmail“ šventė 21 gimtadienį, o naudotojams buvo padovanotas galutinis el. pašto šifravimas. Duomenų ištrynimo klaidą, dėl kurios dingo „Google Maps“ laiko juostos, praleisime pro ausis, nes jau vykdomas platesnis duomenų ištrynimo planas, turintis įtakos viskam – nuo „Gmail“ iki „Google Photos“ ir kitiems.

Iš „Google“ gavau el. laišką, kuriame įspėjama, kad jei nesiimsiu veiksmų iki spalio 3 dienos, viena iš mano „Google“ paskyrų bus uždaryta ir viskas, kas su ja susiję, bus ištrinta. „Kai jūsų „Google“ paskyra bus ištrinta, jūsų paskyros, jos veiklos ir duomenų nebus galima atkurti“, – sakoma el. laiške. Taigi, kas vyksta ir kaip galite užtikrinti, kad jūsų paskyros nebus ištrintos?

Jūsų „Google“ paskyra ištrinama. Taip skamba bauginanti elektroninio laiško, siunčiamo naudotojams, kurių paskyros patenka į „Google“ neaktyvių paskyrų politikos taikymo sritį, temos eilutė. Problema ta, kad, kaip liudija mano el. pašto dėžutė, tai panašu į sukčiavimo ataką, į kurią įspėjau žmones nepasiduoti. 

Galų gale, viskas atrodo teisėta, jaučiama skuba, raginama imtis veiksmų, atrodo, kad reikia spausti – viskas čia yra. Tačiau skirtumas tas, kad šis el. laiškas yra tikras. Prieš pradėdama kalbėti toliau, jei gaunate el. laišką, dėl kurio nesate tikri, nespauskite jokių nuorodų, o eikite tiesiai prie šaltinio. 

Tokio el. laiško, kaip šis, apie „Google“ paskyrą atveju turėtumėte prie jos prisijungti naudodami įprastą naršyklę ir tiesiogiai patikrinti, kas vyksta. Geriausia nerizikuoti. Jei iš „Google“ gavote legitimų įspėjimą, neignoruokite jo. Taip elgdamiesi galite prarasti prieigą prie duomenų, kuriuos norėtumėte išsaugoti. 

Priežastis – anksčiau minėti neaktyvių „Google“ paskyrų politikos pakeitimai, kurie reiškia, kad bet kurią dvejus metus nenaudojamą paskyrą bus planuojama ištrinti. Tai savaime nėra problema. Iš tiesų pritariu šio žingsnio saugumo logikai, nes nenaudojamoms paskyroms kyla didesnė rizika būti sukompromituotoms ir mažiau tikėtina, kad jose bus įdiegtos, pavyzdžiui, 2FA apsaugos priemonės.

Kodėl turėtumėte nerimauti, kad prarasite paskyrą, kuria nesinaudojote daugiau nei dvejus metus? 
Priežasčių yra daugybė, įskaitant tai, kad šios paskyros naudojamos dokumentams, nuotraukoms ir el. laiškams saugoti, kurie, nors patys savaime nėra vertingi, galbūt nenorėtumėte, kad jie būtų išmesti į šiukšliadėžę. 

Nors visuomet sulaukiu neigiamų reakcijų, kai primenu „Google“ naudotojams apie šiuos įspėjimus, dažniausiai skundžiamasi, kad nenaudojamos paskyros yra neįdomios, teigiu, kad informuoti apie susidariusią situaciją yra naudinga.

Turiu kelias paskyras, daugiausia naudojamas skirtingiems „Gmail“ adresams, ir kai kurios jų kaupia dulkes, bet vis dar vertos būti išsaugotos. Šis įspėjamasis el. laiškas buvo skirtas vienai iš jų, o saugumo perspėjimo kopija išsiųsta į išsaugotą el. pašto adresą. Tai dar viena puiki priežastis, kodėl visada turėtumėte įsitikinti, kad turite visų savo „Gmail“ paskyrų atkūrimo el. pašto adresą.

Trys būdai, kaip išsaugoti seną „Google“ paskyrą

Pirmiausia, neaktyvios paskyros politikos ištrynimo tvarka taikoma tik asmeninėms paskyroms, o ne įmonėms ar mokykloms naudojamoms paskyroms.

Antra, paprastas atsakymas, kaip išsaugoti savo paskyrą, yra ją naudoti. Nors yra ilgas sąrašas dalykų, kuriuos galite atlikti ir kurie bus užregistruoti kaip aktyvumas, kaip jį apibrėžia „Google“, čia pateikiami trys akivaizdžiausi veiksmai, kurių galite imtis:

  • Perskaitykite arba išsiųskite el. laišką;
  • Dalytis nuotrauka arba žiūrėti „YouTube“ vaizdo įrašą prisijungus prie atitinkamos „Google“ paskyros;
  • Naudotis „Google“ disku arba paieška.

Šiuos veiksmus galima atlikti bet kuriame prietaise, nes tai yra „Google“ paskyros politika. Visiems naudotojams skirtą patarimą galima apibendrinti taip: „Prisijunkite prie paskyros, jei norite ją išsaugoti“.
 

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas