Vairuotojai pergudravo greičio matuoklius: rado būdą kaip išvengti baudos, tačiau ekspertai įspėja apie pasekmes

Danielius Mažeikis , 2025-07-05, 19:55 (atnaujinta 2025-07-06, 02:00)
0
Vairuotojai pergudravo greičio matuoklius: rado būdą kaip išvengti baudos, tačiau ekspertai įspėja apie pasekmes

Greičio viršijimo fiksavimo įrenginiai, arba kitaip greičio matuokliai, jau seniai tapo svarbia kelių eismo saugumo dalimi. Jie padeda sumažinti avarijų skaičių ir verčia vairuotojus atsakingiau elgtis kelyje. Vis dėlto kai kurie vairuotojai vis dar ieško būdų, kaip apeiti sistemą, tikėdamiesi išvengti baudos. Vienas iš tokių išradingų, tačiau abejotinų sprendimų yra valstybinio numerio uždengimas dirbtiniu lapu.

Kai kuriems vairuotojams atrodo, kad jei numerio ženklas matuoklio nuotraukoje nėra aiškiai matomas, atsakomybės galima išvengti. Tam naudojami įvairiausi metodai. Vienas populiariausių, tai dirbtinis lapas, kuris elektromagneto pagalba tvirtinamas prie automobilio numerio. Vairuotojas gauna distancinį pultelį, kuriuo vienu paspaudimu gali nuimti lapą prieš sustojus policijai.

Dar pigesnį, bet taip pat abejotiną būdą pristato socialiniuose tinkluose išplitęs vaizdo įrašas. Jame parodyta, kaip naudojant tikrą medžio lapą ir žvejybinę virvutę galima paslėpti numerį. Virvutė pririšama prie galinio valytuvo, o lapas pakabinamas taip, kad uždengtų numerio ženklus. Vairuotojas tikisi, kad vėliau, vos įjungus valytuvą, virvutė nutrauks lapą ir pašalins įkalčius. Tačiau net jei tai ir pavyksta, bet kuris pareigūnas pastebės prie valytuvo pririštą virvutę. Būtent todėl, kai tokį „triuką“ parodė vienam pareigūnui, šis tik nusijuokė, nors ir pripažino, kad tiesioginio draudimo pririšti virvutę prie valytuvo įstatymuose nėra.

Rizika didesnė nei nauda

Nepaisant išradingumo, tokie veiksmai gali turėti rimtų pasekmių. Pagal galiojančias Kelių eismo taisykles, draudžiama slėpti ar kitaip mažinti valstybinio numerio įskaitomumą. Jei numeris uždengtas taip, kad jo negalima įskaityti, net jei tik laikinai, tai laikoma pažeidimu. Už tai gresia bauda nuo 240 iki 340 eurų ir (arba) su teisės vairuoti atėmimu nuo 6 iki 12 mėnesių.

Be to, bandymai slėpti numerį neapsaugo nuo kitų įkalčių. Šiuolaikiniai greičio matuokliai vis dažniau turi papildomas funkcijas, tai yra fiksuoja automobilio modelį, spalvą, priekinius ar galinius žibintus. Net jei numeris nematomas, iš šių detalių kartais galima nustatyti automobilio savininką.

Įstatymai skirti ne tam, kad juos apgautume

Bandymas pergudrauti sistemą gali atrodyti viliojantis, tačiau realybėje tai dažniausiai baigiasi papildomais rūpesčiais ir išlaidomis. Net jei pavyktų kartą išvengti baudos, tokia praktika gali paskatinti pavojingus įpročius. Neatsakingas vairavimas, ypač greičio viršijimas, kelia pavojų ne tik pačiam vairuotojui, bet ir aplinkiniams.

Verta priminti, kad greičio apribojimai keliuose atsiranda ne be priežasties. Jie įvertinti pagal eismo intensyvumą, kelio dangos būklę, pėsčiųjų srautus ir kitus veiksnius. Vairuotojo pareiga yra jų laikytis. Ir nors „triukai“ su lapais ar valais kai kam gali pasirodyti linksmi, jie rodo ne sąmoningą vairavimą, o atsakomybės stoką.

Paprasčiausias sprendimas yra tiesiog laikytis taisyklių

 

Vairuotojai dažnai pamiršta, kad saugumas, tai ne technologijų apėjimas, o pagarba eismo taisyklėms. Vengti baudų lengviausia ne klastojant, o tiesiog važiuojant atsakingai. Greitis, tik vienas iš rodiklių, o eismo kultūra prasideda nuo kasdienio elgesio kelyje.

Todėl verčiau ne eksperimentuoti su dirbtiniais lapais ar virvutėmis, o rinktis saugumą ir teisėtumą. Nes kartais juokingas sumanymas gali baigtis labai rimtai.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas