Prisijunkite
Prisijunkite
Gyvenime gali nutikti situacijų, kai kiekviena sekundė tampa svarbi. Viena iš tokių yra įkaitusiame automobilyje užrakintas vaikas ar gyvūnas. Arba po avarijos įstrigęs žmogus, kurio negalima pasiekti atidarius durų. Tokiais atvejais kyla klausimas ar galima išdaužti langą? Atsakymas paprastas, jei veikiate siekdami išgelbėti gyvybę, tai ne tik galima, bet ir būtina.
Pagal galiojančius įstatymus, jei asmuo veikia siekdamas apsaugoti kitą nuo pavojaus, jo veiksmai nelaikomi pažeidimu.
Taigi, jei išdaužėte stiklą, norėdami išgelbėti gyvybę, pavyzdžiui, karštą dieną išlaisvinti vaiką ar šunį, už tai nebus taikoma atsakomybė. Svarbiausia, veikti atsakingai ir tik tada, kai kitos išeities nėra.
Kaip išsirinkti, kurį stiklą daužyti?
Pirmas žingsnis, tai tinkamo stiklo pasirinkimas. Priekiniai ir galiniai automobilio stiklai dažnai yra laminuoti. Jie gali atlaikyti smūgius ir juos pramušti be specialių priemonių beveik neįmanoma. Dėl to visada geriau rinktis šoninį stiklą, esantį kuo toliau nuo žmogaus ar gyvūno, kurį norite išlaisvinti.
Reikėtų žinoti, kad kai kuriuose automobiliuose net šoniniai stiklai yra gaminami iš atsparaus laminuoto stiklo. Tokiais atvejais be specialios įrangos pramušti stiklą bus labai sudėtinga. Visgi dauguma automobilių turi įprastus šoninius langus, kuriuos išdaužti įmanoma naudojant tinkamas priemones.
Kuo daužyti stiklą?
Nors filmuose dažnai rodo, kaip herojai plika ranka išmuša stiklą, realybėje tai praktiškai neįmanoma. Reikės kieto ir smailaus daikto. Geriausia turėti specialus gelbėjimo plaktukas arba stiklų laužiklį. Jei jo neturite, galima naudoti automobilio atsarginį ratų raktą, gesintuvą ar net metalinį kablys tempimui. Kartais tinka net žibintuvėlis, metalinis laikrodis ar raktų ryšulys.
Kaip saugiai suduoti smūgį?
Prieš imantis veiksmų svarbu apsisaugoti. Apvyniokite ranką audiniu, tai gali būti šluostė, striukė ar marškinėliai. Tai padės išvengti susižalojimų nuo stiklo šukių.
Daužant stiklą nereikėtų taikytis į jo vidurį. Geriausia pataikyti į kraštą, apačioje arba kampe. Ten stiklas yra silpnesnis. Smūgis turėtų būti trumpas ir tikslus, ne platus ar chaotiškas. Kuo taiklesnis smūgis, tuo mažiau stiklo šukių skris į saloną.
Kaip ištrūkti iš automobilio vidaus?
Būna situacijų, kai reikia ištrūkti pačiam, pavyzdžiui, kai automobilis po avarijos paniro į vandenį. Tokiu atveju durų atidaryti nepavyks dėl vandens slėgio, o elektriniai langai neveiks. Tokiu atveju veikia tie patys principai, reikia smailaus, kieto daikto, kad būtų galima pramušti šoninį stiklą. Kai kurie pataria ištraukti galvos atramą ir naudoti jos strypus, tai įmanoma ne visuose automobiliuose, tačiau gali padėti.
Kada stiklą geriau palikti sveiką?
Jeigu tiesiog užtrenkėte raktus viduje, bet situacija nėra kritinė, automobilyje nėra vaikų, gyvūnų ar sužeistųjų – tuomet protingiau iškviesti spynų meistrą. Tokio pobūdžio pagalba kainuoja mažiau nei stiklo keitimas, o automobilis lieka nepažeistas.
Jei visgi stiklas turi būti išdaužtas, patariama rinktis keleivio pusės šoninį langą. Jį pakeisti paprasčiau ir pigiau nei galinį ar priekinį. Be to, tai netrukdys saugiai vairuoti, jei reikės perkelti automobilį.
Prevencija yra geriausia priemonė
Kiekviename automobilyje verta turėti gelbėjimo plaktuką ar stiklų laužiklį. Tokį įrankį reikėtų laikyti lengvai pasiekiamoje vietoje, pavyzdžiui, prie centrinio tunelio ar durelių kišenėje. Tai nedidelė investicija, kuri vieną dieną gali išgelbėti gyvybę.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti