Prisijunkite
Prisijunkite
Pirkimas internetu tampa vis populiaresnis ir žmonės dažnai renkasi virtualias parduotuves, kur galima rasti tiek smulkmenų, tiek drabužių ar batų už gerokai mažesnę kainą nei fizinėse parduotuvėse. Tačiau toks patogumas gali turėti ir pavojų.
Kaip skelbia portalas TSN, platforma „Temu“, nors siūlo itin žemas kainas, neretai kelia ir saugumo klausimų. Ši kiniška elektroninės prekybos sistema išpopuliarėjo taip greitai, kad jau grasina „AliExpress“ bei „Amazon“ pozicijoms.
Didžiausias šios platformos privalumas yra tiesioginis prekių tiekimas iš gamintojų Kinijoje, aplenkiant tarpininkus, o į akis krinta ne tik agresyvi reklama, bet ir nemokamas pristatymas.
„Temu“ priklauso bendrovei „Pinduoduo“, siejamai su organizacija „People’s Data“, kuri, kaip teigiama, turi glaudžių ryšių su Kinijos Komunistų partija. Platformos šūkis „Apsipirk kaip milijardierius!“ lydi įvairias akcijas, nuolaidas ir net galimybę laimėti dovanų kuponus sukant virtualų laimės ratą.
Vis dėlto kibernetinio saugumo specialistai įspėja, kad pagrindinė problema ne kainos ar konkurencija, bet pačios platformos saugumas. Egzistuoja rimtų įtarimų, kad programėlėje gali būti įdiegtos pažeidžiamos vietos, kurias išnaudoja kibernetiniai nusikaltėliai.
Ukrainos socialiniuose tinkluose pasirodė pranešimų apie tai, kad po apsipirkimo „Temu“ programėlėje iš žmonių banko kortelių buvo neteisėtai nuskaityti pinigai. Nors tai gali būti atsitiktinumas, ekspertai atkreipia dėmesį į didelį kiekį vartotojų duomenų, kuriuos ši programėlė renka.
Vienas iš ekspertų teigia, kad nėra klausimo, ar programėlė renka duomenis – tai tiesiog faktas. Jis pabrėžia, kad naudojimo sąlygose aiškiai nurodyta, kiek informacijos renkama, ir tai ženkliai viršija įprastus poreikius.
Kiekvienas vartotojas susijęs su kitais – draugais, artimaisiais, kolegomis. Per vieną įrenginį įmanoma pasiekti daug platesnį kontaktų tinklą ir skleisti kenkėjiškas nuorodas.
Saugumo specialistai įspėja, jog „Temu“ gali veikti ir kaip šnipinėjimo priemonė, suteikianti prieigą Kinijos valdžiai stebėti vartotojus ar net inicijuoti kibernetines atakas. Programėlės spragos kelia grėsmę ne tik privatumui, bet ir žmonių finansams.
Ekspertai rekomenduoja nedelsti ir pašalinti „Temu“ iš savo išmaniųjų telefonų. Jei reikia ką nors įsigyti, tai geriau daryti per kompiuterį, neregistruojantis paskyroje.
Tuo metu „Temu“ atstovai paskelbė oficialų komentarą, esą jie laikosi privatumo politikos, renka tik būtinus duomenis užsakymų įvykdymui, atsiskaitymų saugumui bei individualiam apsipirkimui. Jie tikina, kad laikosi tarptautinių saugumo standartų ir reaguoja į kiekvieną galimą riziką.
Dėl pranešimų apie pavogtus pinigus įmonė tvirtina, kad nėra jokių patvirtintų įrodymų, jog būtent jų platforma sukėlė problemų. Jie pabrėžia, kad vartotojų saugumas yra pagrindinis prioritetas, o pardavėjų patikros bei apsaugos sistema garantuoja aukštą saugumo lygį.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti