Prisijunkite
Prisijunkite
Didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ perspėja gyventojus dėl suaktyvėjusių kibernetinio sukčiavimo atvejų. Pastarosiomis dienomis sukčiai ėmė kurti apgaulingas svetaines, kurios vizualiai imituoja oficialią draudimo bendrovės savitarnos sistemą – tokiu būdu piktavaliai siekia išvilioti lėšas ir asmeninius duomenis. Gyventojai perspėjami išlikti budriais, neaktyvuoti nepatikimų nuorodų ir naudotis tik oficialiais bendrovės klientų aptarnavimo kanalais.
Kaip pažymi „Lietuvos draudimo“ kibernetinės saugos vadovas Baltijos šalims Andrėjus Mochovas, sukurdami netikras interneto svetaines ir jas talpindami virtualioje erdvėje, sukčiai turi aiškų tikslą – prisidengę bendrovės vardu išvilioti klientų lėšas. Sukčiai imituoja oficialią draudimo bendrovės savitarnos platformą ir tokios svetainės interneto paieškos sistemų gali būti melagingai pateikiamos kaip teisėtos.
„Pagrindinis šių atakų tikslas – išvilioti vartotojų prisijungimo duomenis ir pinigus, neretai ir prieigą prie asmeninių finansų. Tai klasikinis socialinės inžinerijos atvejis, kai siekiama išgauti jautrius asmens duomenis ir atlikti pinigų vagystes”, – sako A. Mochovas.
Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) duomenimis, kibernetinių grėsmių augimas Lietuvoje išlieka ryškus. Praėjusiais metais buvo fiksuota daugiau nei 3,5 tūkst. incidentų, tai yra 63 proc. daugiau nei 2023 m.
Daugiau nei pusė šių atvejų (59 proc.) buvo susiję su socialinės inžinerijos atvejais. Tokiu būdu paveiktų duomenų subjektų skaičius padidėjo beveik 3 kartus (1,5 mln.), palyginus su 2023 m., rodo Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos duomenys.
„Kibernetinių grėsmių skaičius nuolat auga, ir viena ryškiausių tendencijų – klastotės, imituojančios teisėtus paslaugų kanalus. Todėl norint naudotis mūsų bendrovės el. paslaugų kanalais, raginame klientus tikrinti svetainės adresą ir naudotis tik oficialiais kanalais – www.ld.lt, www.savasld.lt arba mobiliąja programėle. Kilus bet kokiam įtarimui dėl svetainės patikimumo, rekomenduojame jokių asmeninių duomenų nepateikti ir neatlikti mokėjmų“, – pabrėžia „Lietuvos draudimo“ ekspertas.
Kibernetinio saugumo atmintinė
A. Mochovas primena, kaip atpažinti rizikingas situacijas ir pasirūpinti savo duomenų saugumu:
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti