Sąskaitos ištuštėjo vos per kelias sekundes: jeigu pastebėjote vieną iš šių ženklų telefone – būtina reaguoti dabar

Ina Jonaitienė , 2025-07-01, 14:55 (atnaujinta 2025-07-01, 15:15)
0
Sąskaitos ištuštėjo vos per kelias sekundes: jeigu pastebėjote vieną iš šių ženklų telefone – būtina reaguoti dabar

Išmansuis telefonas šiandien tampa beveik viso mūsų gyvenimo centre, nuo asmeninių pokalbių, nuotraukų ir darbo dokumentų iki prieigos prie bankų ar sveikatos paslaugų. Tai daro jį patraukliu taikiniu tiems, kurie siekia pasisavinti jautrią informaciją. 

Sukčiavimo būdai nuolat tobulėja, todėl būtina suprasti, kokios grėsmės slypi kišenėje nešiojamame įrenginyje.

Viena iš vis dažniau aptariamų grėsmių – tai SIM kortelės klonavimas. Tai tylus, bet pavojingas metodas, kuris leidžia užvaldyti žmogaus telefono numerį ir taip gauti prieigą prie įvairių paskyrų internete. 

Sukčiai pasinaudoja tuo, kad daug kas naudoja mobilųjį numerį dviejų žingsnių autentifikavimui, ypač prie el. bankininkystės ar socialinių tinklų.

Tokio tipo ataka dažnai prasideda nuo kenkėjiškos programos, kuri surenka pakankamai informacijos apie auką – slaptažodžius, kontaktus, net naršymo įpročius. Surinkti duomenys padeda sukuriant įtikinamą istoriją, kad mobiliojo ryšio operatorius išduotų naują SIM kortelę su tuo pačiu numeriu. 

Originalioji SIM tuo metu nustoja veikti, ir žmogus net nesupranta, kad kažkas kitas jau gauna jo patvirtinimo žinutes. Pirmasis ženklas, jog gali būti įvykęs klonavimas – staigus ryšio dingimas be jokios aiškios priežasties. 

Tokiu atveju būtina kuo greičiau susisiekti su savo operatoriumi ir pasitikrinti, ar nebuvo užregistruota nauja kortelė. Jei įtariama neteisėta prieiga, svarbu nedelsiant keisti slaptažodžius, ypač susijusius su bankininkyste, ir informuoti finansines institucijas.

Saugumo ekspertai taip pat primena, kad niekada nereikėtų spustelėti nuorodų, atsiųstų SMS žinutėmis ar netikėtais el. laiškais, net jei jie atrodo įtikinamai. 

Taip pat reikia labai atsargiai vertinti, kokią asmeninę informaciją skelbiame viešai, net profilio informacija socialiniuose tinkluose gali būti pasitelkta sukčių naudai.

Galiausiai, rekomenduojama vengti prisijungimo prie svarbių paskyrų per viešuosius „Wi-Fi“ tinklus, kurie dažnai būna nesaugūs. Nors technologijos suteikia daug patogumo, jos taip pat reikalauja atsakingumo. 

Tik dėmesingumas ir sąmoningas elgesys su informacija leidžia apsaugoti ne tik duomenis, bet ir finansinę bei asmeninę ramybę.

Rekomenduojame perskaityti ir šiuos tekstus:

Pasidalinkite šiuo įrašu

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Rekomenduojame perskaityti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas