Prisijunkite
Prisijunkite
Langai visada yra tas taškas, į kurį krenta akis, vos tik pradedi galvoti apie pavasarinę tvarką. Nesvarbu, ar gyveni devintame aukšte, ar mažame name už miesto, kai saulė ima šviesti šilčiau, kiekviena dulkė, dryžis ar senas lietaus paliktas pėdsakas ima erzinti. O artėjant Velykoms, langų švara tarsi tampa tylia tradicija, lyg stalas būtų ne visai šventinis, jei už jo langas dar vis apsiblausęs.
Švarūs langai – tai ne tik estetika. Tai ir daugiau šviesos namuose, ir malonesnis vaizdas pro stiklą, ir tiesiog tas tylus džiaugsmas, kai nuo ryto iki vakaro pro švarų stiklą į vidų sklinda pavasaris. Ir visgi langų plovimas daugeliui tai ilga, varginanti procedūra, kurios nesinori net pradėti.
Bet galima tai padaryti paprasčiau, be pykčio ir su aiškiu rezultatu. Jeigu žinai, kada pradėti, kuo valyti, kaip išvengti dryžių ir kokias klaidas daro dauguma – švarūs langai iki Velykų nebebus nei kankynė, nei stebuklas.
Kada geriausia plauti langus?
Nors atrodo, kad saulėta diena yra pats tinkamiausias metas, tai yra viena dažniausių klaidų. Tiesioginiai saulės spinduliai greitai džiovina valiklį ant stiklo, todėl lieka dryžiai, net jei naudoji geriausias priemones. Geriausia plauti langus apsiniaukusią, bet šiltą dieną, kai nėra tiesioginio karščio, bet stiklai pakankamai šilti, kad greitai nudžiūtų natūraliai.
Jei visgi pasitaikė tik saulėta diena, verta pradėti nuo langų, kurie yra šešėlyje. Saulėtos pusės stiklus geriau palikti vakarui, kai saulė jau žemai. Taip išvengsi skubėjimo ir tų baltų, nelygių linijų, kurios atsiranda, kai viskas išdžiūsta greičiau nei suspėji nuprausti.
Ką naudoti, kad švaru būtų be kovos
Langų valiklių lentynos pilnos, bet ne visi produktai tinka visoms situacijoms. Jei langai labai nešvarūs, pirmiausia reikia paprasto muiluoto vandens. Šiltas vanduo su keliais lašais indų ploviklio gerai pašalina dulkes, riebalus ir seną purvą. Tik po to verta naudoti specialų stiklų valiklį, kad pašalintum viską, kas liko, ir suteiktum skaidrumo.
Jei nenori naudoti cheminių priemonių, gali pasigaminti naminį mišinį: actas ir vanduo santykiu vienas prie vieno. Actas nuvalo kalkes, vandens žymes ir nepalieka riebalinio sluoksnio. Kvapas stiprokas, bet greit išsisklaido.
Labai svarbus įrankisyra ir šluostė. Mikropluošto audiniai šiandien yra būtini, jei nenori palikti pūkelių ar dryžių. Viena šluostė turi būti šlapia valymui, kita visiškai sausa poliravimui. Ir jokių senų rankšluosčių ar marškinių likučių – jie tik suerzins ir paliks dar daugiau darbo!
Kokias klaidas daro dauguma
Pirma , dažniausiai pasitaikanti yra per daug skysčio. Kai stiklai permirksta, nešvarumai tik paskleidžiami, o ne pašalinami. Antra – valymas vien tik apvaliais judesiais. Daug efektyviau valyti horizontaliai iš vidaus, o vertikaliai – iš lauko. Taip lengviau suprasti, kurioje pusėje liko dėmė, jei tokia atsiranda.
Trečia, kažkaip pamirštamos tarpinės, rėmai ir kampai. Net jei pats stiklas idealiai nuvalytas, senos dulkės tarp rėmų palieka bendrą įspūdį, kad darbas atliktas pusiau. Šlapi vatos pagaliukai arba maža dantų šepetėlio galvutė čia padeda pasiekti viską.
Ir dar viena dažna klaida, gal iš tingumo, gal iš nežinojimo yra netvarkyti langų iš vidaus. Atrodo, kad jeigu išorėje viską išplovei, tai jau pakanka. Bet riebalai, dulkės, pirštų atspaudai kaupiasi iš vidaus dar greičiau. Todėl reikia valyti abi puses, net jei vidinė stiklo pusė iš pirmo žvilgsnio atrodo švari.
Kaip išlaikyti švarą ilgiau
Po plovimo verta ant stiklo užpurkšti apsauginio stiklo purškiklio, kuris padeda atstumti dulkes ir neleidžia vandens lašams formuoti dėmių. Tai nereikalinga kas kartą, bet prieš šventes labai geras sprendimas.
Verta paminėti, kad viena iš gudrybių yra naudoti poliravimo šluostę tik kartą. Kitą kartą, net išskalbta, ji jau nebeturi to efekto, nes sukaupia riebalus. Todėl jei turi daugiau nei tris langus, visgi, verta turėti dvi atskiras sausas šluostes.
Švarūs langai per Velykas tai ne tik įvykdytas buities planas, bet ir malonus fonas šventiniam stalui. Kai šviesa krinta pro blizgų stiklą, viskas atrodo šiek tiek kitaip. Gal net daugiau norisi marginti kiaušinius su džiugesiu, nes ir pati nuotaika tampa šviesesnė.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti