Šampūnas sako viena, specialistai – visai ką kita: atskleista, kaip iš tikrųjų reikia plauti plaukus

Lina Snarskienė , 2025-04-18, 14:54
0
Šampūnas sako viena, specialistai – visai ką kita: atskleista, kaip iš tikrųjų reikia plauti plaukus

Kai pirmą kartą plauni plaukus ir skaitai etiketę, ten beveik visada stovi ta pati frazė: „trink, išskalauk ir pakartok“. Ji įaugusi į daugelio galvą kartu su įpročiu pirkti šampūną anksčiau, nei jis baigiasi, nes antras plovimas tarsi savaime suprantamas. Bet ar tai tikrai būtinybė, ar švelni gudrybė, kad šampūno buteliukas greičiau ištuštėtų?

Tai viena iš tų temų, kurioje nuomonės dalijasi ne tik tarp paprastų vartotojų, bet ir tarp profesionalų. Ką tik išmokę plauti plaukus paaugliai kartais elgiasi atsakingiau nei suaugę žmonės, kurie nuo įpročio nebeatskiria reikalo. O tuo metu galvos oda kasosi, plaukai ima riebaluotis vis greičiau, bet buteliuko tekstas vis dar ragina pakartoti.

Šiandien vis dažniau girdime balsus, kurie klausia: kam iš tiesų reikalingas antras šampūno turas? Ar tai reali būtinybė dėl švaros, ar tiesiog šampūnų rinkos savotiškas perlas? Trichologai, plaukų ir galvos odos specialistai, siūlo žiūrėti ne į reklamą, o į tai, kaip jautiesi po plovimo.

Kas iš tikrųjų nutinka, kai plauni du kartus

Pirmas plovimas nuplauna paviršinius nešvarumus – dulkes, riebalus, produktų likučius. Jei plaukai itin nešvarūs, tarkim, po treniruotės, kirpimo ar ilgo laiko lauke, tas pirmas šampūno sluoksnis dažnai putoja mažiau. Antras kartas tada atrodo efektyvesnis, šampūnas geriau pasiskirsto, putoja intensyviau.

Tačiau problema ta, kad daugeliui žmonių tiek intensyvumo tiesiog nereikia. Galvos oda nėra neplautas indas. Ji turi savo natūralią apsaugą – lipidinį sluoksnį. Kai jis nuolat pašalinamas dviem sluoksniais šampūno, oda gali reaguoti riebalavimusi, sausumu ar net pleiskanomis. Organizmas mėgina kompensuoti, o mes galvojam, kad vėl laikas plauti du kartus.

Ypač tai aktualu tiems, kas plaukus plauna dažnai, kasdien ar kas antrą dieną. Tokiu atveju dvigubas plovimas tampa ne švara, o pervargimu. Galvos oda tiesiog nebepajėgia išlaikyti pusiausvyros, o šampūnas veikia nebe kaip pagalba, o kaip dirgiklis.

Kam dvigubas plovimas gali būti naudingas

Nepaisant to, kai kuriais atvejais du kartai gali būti naudingi. Jei naudoji daug formavimo priemonių: laką, gelį, sausą šampūną, tuomet vienas plovimas jų visų nepanaikins. Tuomet dvigubas plovimas veikia kaip nuoseklus etapas: pirmas nuplauna paviršių, antras valo giliau.

Taip pat verta atsižvelgti į plaukų tipą. Jei plaukai labai stori, linkę kaupti riebalus ar sunkiai pasiduoda valymui, du kartai gali padėti išvalyti juos kruopščiau. Tačiau net ir tokiu atveju nereikia manyti, kad dvigubas plovimas turi būti kasdienis.

Trichologai dažniausiai rekomenduoja plauti vieną kartą, stebint, kaip reaguoja galvos oda. Jei plaukai tikrai sunkiai išplaunami ar vis dar jaučiasi riebumas, tuomet, žinoma, kartoti. Bet ne iš inercijos, o tik tada, kai to reikia.

Ką renkasi specialistai

Trichologai vieningai teigia: svarbiausia yra ne kiek kartų, o kuo ir kaip plauni. Šampūnas turi būti pritaikytas tavo odos tipui. Jei oda riebi, tuomet plauk nuo šaknų, jei sausa – švelniai masažuok, nepertrink. Ir visada naudok šiltą, o ne karštą vandenį.

Taip pat svarbu, kaip plauni: ar tik užpili ir iškart nuskalauji, ar švelniai pamasažuoji, leidi šampūnui pabūti ant odos bent minutę. Dažnai žmonės neplauna, o tiesiog greitai permirkina. Tada net vienas kartas tampa bevertis ir štai, tada ima atrodyti, kad reikia antro.

Šampūno kiekis, trukmė, vandens temperatūra – šis tandemas veikia daugiau nei kartojimo skaičius. Kartais užtenka pakeisti vieną smulkmeną, ir plaukai jau atrodo kitaip.

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas