Prisijunkite
Prisijunkite
Pranešimas spaudai , 2025-03-20, 17:54 0
Internetiniai sukčiai tampa vis gudresni. Jie naudojasi žmonių patiklumu, emocijomis ir technologijomis, kad išviliotų pinigus ar asmeninę informaciją. Apie augantį pavojų šalies gyventojams nuolat perspėja ir svarbiausios Lietuvos institucijos.
Į gyventojų elektroninio pašto dėžutes atkeliauja sukčių laiškai, siunčiami „Sodros“ vardu. Nieko bendro su „Sodra“ šie pranešimai neturi – svarbu nespausti jokių juose esančių nuorodų.
„Sodra“ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius pranešimus, kuriuose raginama nedelsiant prisijungti ir susipažinti su naujais reglamentais, pasitikrinti savo asmeninę informaciją ir stažo duomenis. „Sodra“ tokių pranešimų nesiunčia – svarbu nespausti jokių juose esančių nuorodų.
Sukčių laiškai siunčiami iš adreso personalostazas@ltgpersonalas.lt. Oficialūs „Sodros“ el. pašto adresai baigiasi @sodra.lt. „Sodra“ ragina gyventojus išlikti atidiems.
Svarbu prisiminti, kad bet kuris „Sodros“ į elektroninį paštą atsiųstas pranešimas taip pat atsiduria ir asmeninėje „Sodros“ paskyroje gyventojai.sodra.lt arba draudejai.sodra.lt. Prie paskyrų jungiamasi saugiu ryšiu, naudojantis elektroninio parašo, elektroninės bankininkystės priemonėmis.
Taip pat kviečiame apie panašius bandymus sukčiauti pranešti „Sodrai“ el. paštu info@sodra.lt.
Nuolatinis apgavikų pastangų palydovas – skuba. Pervesti pinigus ar gauti prieigą reikia tuojau pat. Skuba ir raginimais siekiama sužadinti emocijas. Sukčiaus iš vėžių išmuštas darbuotojas gali nepastebėti svarbių detalių: gramatikos ir rašybos klaidų, nebūdingų vadovo laiškams, kitokio el. pašto adreso, kitokių, negu įprasta, banko sąskaitos duomenų.
Išsiugdytas kolektyvinis įprotis tikrinti gaunamų laiškų siuntėjo adresus, neatidarinėti nežinomų siuntėjų laiškų, nespausti laiškuose esančių nuorodų organizacijai padeda savotiškos saugumo sienos pamatus.
Siena aukštyn kyla ir tvirtėja, kai organizacijoje įdiegiamos, naudojamos ir periodiškai atnaujinamos informacinės saugumo sistemos, perspėjančios darbuotojus apie gaunamus laiškus iš išorės ir iš adresatų, iš kurių anksčiau nebuvo gaunami laiškai, taip pat kai prisijungdami prie įmonės el. pašto ar sistemų darbuotojai naudoja kelių veiksnių autentifikavimą.
Nuo šiol visa „Sodros“ informacija telefonu bus teikiama numeriu +370 5 250 0883. Skambinant šiuo telefono numeriu taikomi standartiniai operatorių tarifai, tai yra tokie patys, kaip skambinant bet kuriuo kitu numeriu.
Trumpasis „Sodros“ informacijos numeris 1883, kuriuo skambinant operatoriai gali taikyti padidintus skambučių tarifus, veiks iki rugsėjo pabaigos.
Telefonu +370 5 250 0883 teikiama informacija apie visas „Sodros“ paslaugas, o informacijos centro specialistai per metus atsako į milijoną skambučių.
„Sodros“ informacijos numeriu gyventojai gali konsultuotis pensijų, išmokų, įmokų klausimais, iš anksto registruotis vizitui klientų priimamuosiuose ar palikti konfidencialumo pranešimus.
Norint gauti asmeninę informaciją telefonu +370 5 250 0883, reikalingas Kliento identifikavimo kodas – KID. Tai unikalus kodas, kurį padiktavus, konsultantai suteikia informaciją apie kliento asmens duomenis ir gali pakomentuoti jo konkrečią situaciją.
KID kodą galima gauti dviem būdais: prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros arba apsilankius bet kuriame „Sodros“ skyriuje su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.
Nepatvirtinus savo tapatybės, „Sodros“ informacijos telefonu teikiamos tik bendro pobūdžio konsultacijos.
Pasitaiko atvejų kuomet VMI vardas yra naudojamas bandant sukčiauti, pavyzdžiui, siunčiant SMS žinutės ar kitus pranešimus, kreipiant į internetines svetainės, kurios imituoja VMI.
Norime paaiškinti, kaip atpažinti tokius pranešimus, jog netaptumėte sukčiavimo aukomis bei ką svarbu žinoti, jei jau patekote į tokią situaciją.
Gaunate pranešimą nuo VMI SMS žinute. Perspėjame, kad:
Gautame pranešime pateikiama nuoroda ne į VMI interneto svetainę ar VMI informacines sistemas, bet į kitus internetinius adresus, kurie kartais gali būti vizualiai panašūs į VMI svetainės internetinį adresą. Perspėjame, kad:
Siuntėjo el. pašto adresas nėra oficialus VMI adresas. Perspėjame, kad:
Gaunate pranešimą su naujiena, kuri atrodo per gera, jog būtų tiesa, arba yra visiškai netikėta, pavyzdžiui:
Gaunate pranešimą nuo VMI su prie el. laiško prisegtu dokumentu. Perspėjame, kad:
Gautame pranešime Jūsų prašoma pateikti informaciją susijusią su Jūsų internetine bankininkyste (prisijungimo prie internetinės bankininkystės slaptažodžius, kodus, banko kortelės numerį).
Banko sąskaita, į kurią prašoma atlikti mokėjimą, nėra VMI banko sąskaita. Primename, kad yra ribotas kiekis būdų, kaip galima padaryti pavedimą į VMI sąskaitą:
Gautame pranešime yra daug rašybos klaidų.
Asmuo, kalbantis su Jumis telefonu, primygtinai reikalauja ir grasina, kad kuo skubiau atliktumėte mokėjimą.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti