Prisijunkite
Prisijunkite
Šaltos rankos – daugelio kasdienybė, apie kurią dažnai pajuokaujama, bet ar iš tikrųjų verta nerimauti? Kai kurie žmonės vos prisilietę sukelia aplinkiniams šiurpuliukus, o tada natūraliai kyla klausimas: gal čia rimtos kraujotakos bėdos? Į kraujagyslių specialistų kabinetus nuolat plūsta pacientai su tokiu įsitikinimu, tačiau gydytojai ramina – šaltos rankos nebūtinai reiškia ligą.
Pasak medikų, šaltų rankų fenomenas dažniausiai yra visai nepavojingas – tai natūrali organizmo reakcija į aplinką. Visgi kai kuriais atvejais ledinės galūnės gali būti rimtesnės sveikatos problemos signalas, todėl svarbu žinoti, kada pakanka šiltesnių pirštinių, o kada būtina kreiptis pagalbos. Kur ta riba – aiškinamės išsamiau.
„Žmonės dažnai galvoja, kad temperatūra yra kraujotakos požymis, ir tai iš dalies tiesa, tačiau šaltos rankos ir kojos beveik visada būna dėl gerybinių priežasčių“ – teigia gydytojas.
Ką turime omenyje sakydami „šaltos rankos“?
Šaltos rankos paprastai būna, kai žmogus atsiduria šaltoje aplinkoje arba liečia šaltą daiktą. Kraujo cirkuliacija padeda sušildyti galūnes. Tačiau kai šalčio poveikis yra ilgalaikis, organizmas daro viską, ką gali, kad išsaugotų šilumą savo branduolyje (širdyje, smegenyse, gyvybiškai svarbiuose organuose).
Siekiant išlaikyti kūno šerdies temperatūrą šaltomis sąlygomis, sumažėja rankų ir pėdų kraujotaka.
„Jei šaltų rankų problemą galite išspręsti mūvėdami pirštines, vadinasi, šaltų rankų problemos neturite“ – užtikrintai teigia specialistas.
Laikas kreiptis į gydytoją yra tada, kai šaltos rankos ar kitos kūno dalys išlieka. Šaltos rankos, kurios nesušyla pabuvus šiltoje aplinkoje, gali būti sveikatos būklės požymis: anemijos, autoimuninės ligos, kraujo ar skydliaukės sutrikimo, reakcijos į vaistus ar rūkymą.
Kai kuriems žmonėms šaltos rankos atsiranda dėl padidėjusio nervų jautrumo. Kai oda pajunta šaltį, rankų ir kojų nervai liepia netoliese esančioms kraujagyslėms susitraukti, todėl kraujas nukreipiamas atgal į kūno šerdį.
Tačiau kai nervai yra per jautrūs, reakcija būna perdėta: pirštai gali tapti balti arba mėlyni, o skausmas gali užsitęsti.
Prireikus gydytojas gali nukreipti jus pas kraujagyslių specialistą arba reumatologą, kad būtų galima atmesti, nustatyti ir gydyti šias ar kitas ligas. Tačiau net ir šią būklę turintiems žmonėms šaltų rankų problemos sprendimas paprastai yra pirštinės.
„Pirštinės beveik visada yra išeitis. Jei pirštinės išsprendžia problemą, mes neduodame žmonėms vaistų ir tikrai nenorime kalbėti apie operaciją“ – sako gydytojas.
Taigi kada šaltos rankos ir kojos yra skubios pagalbos ženklas? Tik tada, kai staiga atsiranda stiprus skausmas, tirpimas ir šaltis.
Paprastai tai vienu metu apima visą ranką, pėdą, ranką ar koją, o simptomai nesiliauja. Tokia situacija pasitaiko retai, tačiau kai šaltis toks rimtas, reikia vykti į skubios pagalbos skyrių.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti