Milžiniškos permokos už elektrą: štai ką reikia padaryti daugeliui mūsų jau dabar, kad sutaupytume

Viktoras Baliulis , 2025-04-27, 10:54 (atnaujinta 2025-04-27, 19:17)
0
Milžiniškos permokos už elektrą: štai ką reikia padaryti daugeliui mūsų jau dabar, kad sutaupytume

Lietuvoje nepriklausomo elektros tiekimo rinka veikia jau ne vienerius metus. Daugelis vartotojų jau įprato lyginti tiekėjų pasiūlymus ir rinktis geriausiai jų poreikius atitinkančius planus. 

Vis dėlto Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos naujausi duomenys rodo, kad net apie 600 tūkst. gyventojų vis dar nėra aktyvūs ir už elektrą permoka. „Enefit“ privačių klientų segmento vadovas Augustas Junevičius pabrėžia, kad šiuo metu fiksuotų planų kainos yra vienos patraukliausių per pastaruosius kelerius metus. 

Anot jo, tiekėjo ar plano keitimas šiandien vyksta greitai, be jokio sudėtingo administravimo, todėl delsimas tiesiog kainuoja papildomus pinigus.

„Galbūt kai kas vis dar mano, kad tai sudėtinga – bet tiesa ta, kad šiandien tiekėjo keitimas yra lengvesnis nei mobiliojo operatoriaus pakeitimas. Užtenka kelių minučių internete ir viskas padaryta. Šiuo metu laukti tikrai neverta – fiksuotos kainos iš tiesų labai patrauklios“, – sako A. Junevičius.

Kiek iš tiesų permokama?

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos skaičiai kalba patys už save. Net 87 tūkst. vartotojų moka už elektrą 29 centus už kilovatvalandę ar net daugiau, dar 508 tūkst. moka tarp 25 ir 29 centų. Tai reiškia, kad šimtai tūkstančių namų ūkių kas mėnesį patiria papildomas išlaidas, kurios ilgainiui susikaupia į nemenkas sumas.

Tuo tarpu „Enefit“ siūlo fiksuotą 20,4 ct/kWh kainą su 6 mėnesių sutartimi. Tai viena iš žemiausių rinkoje šiuo metu siūlomų kainų, kuri padeda žmonėms akivaizdžiai sumažinti elektros išlaidas.

Svarbu paminėti, kad ši kaina taikoma pasirinkus ESO „Standartinį“ planą ir vienos laiko zonos tarifą, kai elektros kaina visą parą išlieka stabili, nesvarbu, ar tai būtų darbo diena, savaitgalis, ar naktis.

Papildomai vartotojui taikomas tik 2 eurų mėnesinis administravimo mokestis, todėl galutinės išlaidos išlieka aiškios ir prognozuojamos.

Kodėl verta rinktis fiksuotą kainą?

Pasirinkus fiksuotą elektros kainą, galima išvengti rinkos svyravimų ir kainų šuolių, kurie būna ypač dažni energetikos krizės ar geopolitinių neramumų laikotarpiais.

„Fiksuota kaina leidžia tiksliai planuoti savo biudžetą. Tai reiškia, kad žmonės gali lengviau valdyti savo kasdienes išlaidas ir jaustis saugiau, žinodami, kad jų sąskaita už elektrą nepadidės netikėtai“, – pažymi A. Junevičius.

Be to, tai leidžia gyventi ramiau, nereikia nuolat stebėti elektros rinkos pokyčių ir spėlioti, ar kitą mėnesį kaina pakils, ar sumažės. Tokiu būdu taupomas ne tik pinigas, bet ir laikas bei nervai.

Žalioji energija – daugiau nei mada

Renkantis tiekėją, vis daugiau vartotojų atkreipia dėmesį ne tik į kainą, bet ir į elektros kilmę. „Enefit“ siūlo 100 proc. žaliąją energiją, pagamintą iš atsinaujinančių šaltinių – vėjo, saulės ir biomasės – Baltijos šalyse.

Tai reiškia, kad pasirinkdami šį tiekėją, vartotojai ne tik taupo pinigus, bet ir prisideda prie švaresnės aplinkos kūrimo. Atsinaujinančios energijos vartojimas mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, padeda mažinti CO2 emisijas ir skatina tvarią ekonomiką.

„Kiekvienas žingsnis, net toks paprastas kaip sąskaitos pasirinkimas, turi svarbų poveikį ateičiai. Žalioji energija – tai ne tik apie ekologiją, tai ir apie mūsų pačių sveikatą, saugesnę aplinką bei atsakingą požiūrį į ateities kartas“, – pabrėžia A. Junevičius.

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas