Prisijunkite
Prisijunkite
Nors technologijų pasaulis šiuo metu išgyvena nemažai iššūkių, nuo rinkos prisotinimo iki žaliavų tiekimo grandinių pokyčių, „Samsung“ demonstruoja, kad stiprus produktų portfelis ir nuoseklus investavimas į tyrimus vis dar atsiperka.
2025 metų pirmasis ketvirtis tapo rekordinis. Pranešama, jog Korėjos technologijų milžinė užfiksavo didžiausias ketvirčio pajamas per visą savo veiklos istoriją. Stiprią metų pradžią lėmė naujų produktų sėkmė, ypač „Galaxy S25“ serijos flagmanų pardavimai.
„Samsung“ sėkmę pirmojo ketvirčio metu nulėmė ne tik naujų išmaniųjų telefonų pardavimai. Bendrovė nuosekliai vysto ir kitus segmentus, įskaitant dirbtinio intelekto serveriams skirtus lustus, sulankstomų ekranų gamybą bei DI išmaniųjų televizorių liniją.
Per tris mėnesius, iki kovo 31 dienos, „Samsung“ uždirbo apie 74,5 mlrd. eurų, palyginti su 60,1 mlrd. eurų per tą patį laikotarpį pernai. Veiklos pelnas šoktelėjo iki apie 4,4 mlrd. eurų, o tai reiškia ryškų atsigavimą, palyginti su vos 466 mln. eurų pelno prieš dvejus metus.
Didžiausią finansinį postūmį davė mobiliojo ryšio padalinys. „Samsung Galaxy S25“ serija su savo „Galaxy AI“ funkcijomis sulaukė didžiulio vartotojų susidomėjimo. Kartu su tinklų įranga ši grupė sugeneravo apie 34,8 mlrd. eurų pajamų ir apie 2,9 mlrd. eurų veiklos pelno.
Sėkmingai įsitvirtinusi aukštos klasės segmente, „Samsung“ jau ruošia naujus produktus, tokius kaip „Galaxy S25 Edge“ ir DI funkcijų išplėtimą į vidutinės klasės „Galaxy A“ modelius. Sulankstomų įrenginių segmentas taip pat išlieka prioritetinis, o naujienų sulauksime dar šią vasarą.
Kita vertus, lustų gamybos padalinys, žinomas kaip „Device Solutions“, vis dar susiduria su sunkumais. Nors buvo fiksuota apie 22,4 mlrd. eurų pajamų ir apie 983 mln. eurų pelno, bendrovė pripažįsta, kad HBM (didelio pralaidumo atminties, red. past.) pardavimai auga lėčiau nei tikėtasi, o kainų spaudimas išlieka.
Tačiau DRAM ir NAND atminties paklausa serveriams suteikė sektoriui šiek tiek pozityvumo. Tuo tarpu pažangių HBM3E produktų kūrimas ir AI serverių segmentas laikomi strateginiais taškais augimui ateityje.
Mokslinių tyrimų ir plėtros (R&D) srityje „Samsung“ taip pat skelbia rekordus. Pirmąjį ketvirtį į inovacijas buvo investuota apie 8,5 mlrd. eurų, t. y. 16 proc. daugiau nei prieš metus. Bendrovė tvirtina, kad tokie skaičiai būtini siekiant ilgalaikio augimo ir konkurencingumo dirbtinio intelekto, aukštos skiriamosios gebos ekranų bei pažangiosios mikroelektronikos srityse.
„Samsung Display Corporation (SDC)“ ekranų padalinys per ketvirtį uždirbo apie 3,9 mlrd. eurų pajamų ir apie 330 mln. eurų pelno. Nors mobiliojo segmento pelnas šiek tiek smuko dėl sezoniškumo, nauji QD-OLED monitoriai ir planai plėsti žaidimų ekranų liniją rodo pozityvias tendencijas.
Vizualinių ekranų (TV) ir buitinės technikos padaliniai drauge sugeneravo apie 9,7 mlrd. eurų pajamų ir apie 200 mln. eurų pelno. Bendrovė džiaugiasi sėkmingais „Neo QLED“ ir OLED televizorių pardavimais, o DI funkcijų integravimas į 2025 metų modelius žada dar daugiau inovacijų.
„Samsung“ rodo, kad su strateginėmis investicijomis į dirbtinį intelektą, lustus ir ekranų technologijas ji siekia ilgalaikės lyderystės. Pirmasis 2025 metų ketvirtis atskleidė ne tik finansinį augimą, bet ir aiškią kryptį ne tiesiog išlikti rinkoje, o aktyviai ją formuoti.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti