„Apple“ testuoja Europos Komisijos kantrybę: programėlių parduotuvėje atsirado specialus perspėjimas

Lukas Snarskis , 2025-05-16, 19:55
0
„Apple“ testuoja Europos Komisijos kantrybę: programėlių parduotuvėje atsirado specialus perspėjimas

Europos Komisija dar praėjusį mėnesį konstatavo, kad „Apple“ pažeidė Skaitmeninių rinkų aktą (DMA), ribodama konkurenciją „App Store“ platformoje. 

Vienas iš esminių Komisijos priekaištų buvo susijęs su vadinamąja „anti-steering“ politika, taisyklėmis, kurios draudė programėlių kūrėjams nurodyti vartotojams alternatyvius atsiskaitymo būdus už „App Store“ ribų.

Nors „Apple“ šiuo metu apskundė jiems skirtą 500 mln. eurų baudą, Europos Sąjungos vartotojai pastebi naują praktiką, nes programėlės, kurios naudoja trečiųjų šalių mokėjimų sistemas, dabar pažymimos specialiu įspėjimu.

Vienas ryškiausių pavyzdžių yra vengriška transporto istorijos tikrinimo programėlė „Instacar“. Kadangi ši programėlė atsisakė naudotis „Apple“ mokėjimų infrastruktūra, šalia jos pavadinimo atsirado raudonas perspėjimo simbolis bei informacinis burbulas.

„Ši programėlė nepalaiko saugios ir privačios „App Store“ mokėjimų sistemos. Joje naudojami išoriniai pirkimai“, - teigiama pranešime, kuris rodomas programėlės lange.

Verta pastebėti, kad vartotojui tai gali sudaryti įspūdį, kad aplikacija galimai nesaugi, net jei realiai ji tiesiog pasirinko naudoti kitą patikimą atsiskaitymo metodą.

„Apple“ prie įspėjimo pateikia nuorodą į paaiškinimo puslapį, kuriame aptariamos trečiųjų šalių mokėjimų sistemų rizikos. Nors kai kurie tokie mokėjimų teikėjai gali neturėti tų pačių saugumo sertifikatų kaip „Apple“, vis dėlto didieji žaidėjai, tokie kaip „Stripe“, „PayPal“, „Square“, jau seniai įrodė esantys patikimi, naudojami milijonų vartotojų visame pasaulyje.

Dėl to tokia komunikacijos forma kelia klausimų, ar tikrai šie įspėjimai skirti apsaugoti vartotoją, ar labiau siekiama atgrasyti jį nuo „Apple“ konkurentų paslaugų.

JAV technologijų milžinės sprendimas veikiausiai nepraslys pro Europos Komisijos radarą. Kadangi viena iš DMA paskirčių – sukurti vienodas galimybes platformų žaidėjams, tokie subtilūs, bet paveikūs „vartotojų nukreipimo“ būdai gali būti laikomi nauja diskriminavimo forma.

Šiuo metu sunku pasakyti, ar šie perspėjimai bus vertinami kaip teisėti informavimo būdai, ar kaip papildomi barjerai, pažeidžiantys DMA nuostatas. Tačiau aišku viena, kova tarp „Apple“ ir reguliuotojų dar toli gražu nebaigta.

Ar patiko šis įrašas?
 
Temos: Apple

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas