„Samsung“ ketina sugrįžti prie senos praktikos: paaiškėjo, kokius mikroschemų rinkinius naudos 2026 metais

Lukas Snarskis , 2025-05-23, 16:35
0
„Samsung“ ketina sugrįžti prie senos praktikos: paaiškėjo, kokius mikroschemų rinkinius naudos 2026 metais

„Samsung“ šiemet jau pristatė galingiausius savo išmaniuosius telefonus, kuomet buvo paskelbta apie naująją „Galaxy S25“ seriją. Po oficialaus debiuto nepraėjus nė mėnesiui pasirodė pirmieji pranešimai ir apie kitąmet planuojamus pristatyti telefonus.

Kalbos apie 2026 metų bendrovės išmaniuosius telefonus netyla jau kuris laikas, o dabar aiškėja ir daugiau informacijos. Panašu, kad bendrovė seks „Galaxy S24“ pavyzdžiu ir taikys dvigubą lustų strategiją.

Pranešama, jog daugelyje pasaulio šalių „Galaxy S26“ ir „Galaxy S26+“modeliai veiks su naujasis „Exynos 2600“, o galingiausias „Galaxy S26 Ultra“ variantas visuose regionuose bus parduodamas su „Qualcomm Snapdragon 8 Elite 2“ lustu.  

Tai reikšmingas pokytis, lyginant su šiemet pristatyta „Galaxy S25“ serija, kurioje buvo nuspręsta naudoti tik „Qualcomm“ sukurtus mikroschemų rinkinius. Taip nutko, nes „Exynos 2500“ gamybos efektyvumas nepasiekė norimų rezultatų. 

Naujausias pranešimas iš Pietų Korėjos rodo, kad „Exynos 2600“ yra gaminamas naudojant pažangų 2nm „Samsung SF2“ procesą su GAA FET architektūra. Tuo tarpu „Snapdragon 8 Elite 2“ turėtų remtis TSMC 3nm N3P technologija. Verta pastebėti, kad tai šiuo metu laikoma viena efektyviausių pasaulyje.

Įdomu tai, kad „Snapdragon 8 Elite 2 For Galaxy“ variantas bus gaminamas nebe TSMC, o pačios „Samsung Foundry“. Paskutinį kartą toks bendradarbiavimo principas buvo taikomas dar 2021 – 2022 metais. Tuomet dėl efektyvumo problemų „Qualcomm“ nusprendė grįžti prie TSMC, nepaisant aukštesnės kainos.

Ne mažiau įdomu tai, kad ir aštuntos kartos sulenkiami „Samsung“ modeliai naudos „Snapdragon 8 Elite 2“, bet kol kas neaišku, ar jiems pasikartos tie patys našumo nesklandumai, kurie ištiko ankstesnius flagmanus.

Nors teoriškai „Exynos 2600“ ir „Snapdragon 8 Elite 2 For Galaxy“ turėtų turėti pranašumą dėl 2nm technologijos, TSMC 3nm N3P procesas realybėje ne kartą įrodė savo pranašumą tiek dėl stabilumo, tiek efektyvumo srityje. 

Tačiau svarbu prisiminti, kad „Qualcomm“ savo lustų gamybą dalina tarp dviejų tiekėjų ne tik dėl techninių aspektų, nes tai ir ekonominis sprendimas. TSMC 3nm gamybos kaštai siekia apie 18 tūkst. JAV dolerių už vieną plokštelę ir tai verčia gamintojus ieškoti pigesnių alternatyvų, net jei tenka aukoti šiek tiek našumo.

Taigi, „Samsung Galaxy S26“ serija ne tik pažymi technologinį žingsnį į priekį, bet ir iš naujo išbando senas partnerystes. Ar tai bus sėkmės receptas – pamatysime jau kitų metų pradžioje.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas