Dakaro Ralis

Dakaras 2024 (Dakaro Ralis) šiemet ir vėl vyks Saudo Arabijoje – sekite lietuvių pasirodymą, sužinokite rezultatus bei sužinokite visą svarbiausią informaciją apie šių metų Dakaro ralio lenktynes.

Dakaro ralis 2024

Kaip jau tapo įprasta, Dakaras 2024 įvyks Saudo Arabijoje. Beveik 8 000 kilometrų lenktynės, iš kurių net apie 5 000 kilometrų sudarys greičio ruožai, startuos sausio 5 dieną, o šio maratono finišas numatytas sausio 19 dieną, kur tikimasi išvysti ir ne vieną Lietuvos ekipažą, sėkmingai įveikusį visą distanciją.

Žvelgiant į Dakaro ralio istoriją, jo ištakos siekia dar 1977 metais įvykusį ralį Abidžanas – Nica. 1978 metais jau buvo surengtas pirmasis Dakaras, o nuo 1979 metų šis maratonas pradėtas rengti kasmet ir iki pat 2008 metų vyko Afrikoje. Vėliau lenktynės buvo perkeltos į Pietų Ameriką, o nuo 2020 metų Dakaro ralis persikėlė į Saudo Arabiją.

Dakaras 2024 metais bus kiek kitoks nei iki šiol. Kaip jau minėjome, visiems dalyviams reikės įveikti kone 8 000 kilometrų, o organizatoriai numatė naują 48 valandų maratoninį etapą. Šio etapo metu lenktynininkams teks įveikti 600 kilometrų bei nakvoti organizatorių paruoštose vietose, o sunkiausia dalis – šiuo laikotarpiu nebus galima naudotis komandos mechanikų paslaugomis.

Kaip ir įprasta, savo atstovus Dakaro ralyje turės ir Lietuva. Vieną sudėtingiausių ralių pasaulyje ir vėl mėgins įveikti Vaidotas Žala, Benediktas Vanagas, Rokas Baciuška, Laisvydas Kancius bei daugybė kitų lenktynininkų iš Lietuvos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas