Ieškantiems belaidės kolonėlės: viskas, ką reikėtų žinoti prieš įsigyjant naują modelį, kad vėliau netektų gailėtis

Viktoras Baliulis , 2025-05-14, 09:00 (atnaujinta 2025-05-14, 11:32)
0
Ieškantiems belaidės kolonėlės: viskas, ką reikėtų žinoti prieš įsigyjant naują modelį, kad vėliau netektų gailėtis

Yra akimirkų, kai muzika turi galią pakeisti visą nuotaiką. Vienas akordas ir rytas tampa geresnis, vienas ritmas ir vakarėlis prasideda be didesnių pastangų. Tačiau tam, kad garsas skambėtų taip, kaip reikia, būtinas ne tik grojaraštis, bet ir tinkama įranga.

Štai kodėl belaidės kolonėlės tampa ne tik techniniu priedu, bet ir kasdienybės dalimi. Šiandieninėje rinkoje tokių produktų pasiūla tokia plati, kad pirmą kartą ieškantiems gali apsisukti galva. Kainų diapazonas nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų, formos – nuo rankinės dydžio iki beveik lagamino tūrio. 

Kiekviena žada geriausią garsą, ilgiausią laiką be įkrovimo ar stilingiausią dizainą. Tačiau žadėti – nereiškia išpildyti. Kad neapsigautum ir tikrai išsirinktum tai, kas atitiks tavo poreikius, verta žinoti, į ką verta atkreipti dėmesį. 

Kartais vienas mažas techninis parametras gali reikšti skirtumą tarp nepavykusio pasibuvimo terasoje ir vakarėlio, kurio nepamiršta net kaimynai.

Garsas - tai, kas svarbiausia

Pirmasis ir svarbiausias aspektas – garso kokybė. Kolonėlės dydis nebūtinai apibrėžia jos galimybes, tačiau dažniausiai didesnė garso kamera reiškia ir sodresnius žemus dažnius. Jei tau svarbu ne tik, kad muzika grotų, bet kad ją jaustum pilvu, ieškok modelių, kurie palaiko žemų dažnių stiprinimą (angl. bass boost) arba turi atskirą pasyvų žemųjų dažnių radiatorių.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į garsumo lygį, dažnai nurodomas decibelais. Jei ketini klausytis muzikos tik kambaryje ar mažoje kompanijoje, 10–20 W galingumo gali visiškai pakakti. Tačiau jei planuoji naudoti ją lauke, gamtoje ar didesnėse erdvėse – dairykis bent 30 W ir daugiau turinčių modelių. 

Garsas turi ne tik skambėti, bet ir išlikti švarus net esant aukštesniam garsumo lygiui – tai jau priklauso nuo kolonėlės stiprintuvo ir garsiakalbių kokybės.

Baterija - kiek ilgai gali groti tavo vakarėlis?

Belaidė kolonėlė – tai mobilumas. O mobilumas reiškia, kad nereikės nuolat ieškoti kištuko. Standartinėmis sąlygomis dauguma kolonėlių gali veikti apie 8–12 valandų, tačiau yra modelių, siūlančių net iki 24 ar daugiau valandų be įkrovimo. 

Svarbu atsižvelgti į tai, kad nurodytas veikimo laikas dažnai matuojamas esant vidutiniam garsumui, jei atsuki garsą iki galo, baterija seka greičiau.

Taip pat verta įsitikinti, ar kolonėlė turi greito įkrovimo funkciją – kartais pakanka vos pusvalandžio, kad turėtum pakankamai energijos kelioms valandoms klausymo. Dar viena naudinga detalė yra galimybė naudoti kolonėlę kaip išorinę bateriją (angl. power bank) ir įkrauti telefoną. Tai ypač pravartu kelionėse ar stovyklose.

Atsparumas - ar tavo kolonėlė pasiruošusi nuotykiams?

Jeigu tavo gyvenime yra vietos žygiams, ežerams, pajūriui ar net voniai, pagalvok apie atsparumą vandeniui ir dulkėms. Gamintojai dažnai nurodo IP reitingą, kuris pasako, kiek įrenginys atsparus drėgmei ar dulkėms. 

Pavyzdžiui, IP67 reiškia, kad kolonėlė gali būti panardinta į vandenį iki metro gylio iki 30 minučių ir yra apsaugota nuo dulkių.

Tai reiškia, kad su tokia kolonėle galima drąsiai šokinėti į baseiną, ją palikti ant smėlio ar naudoti net lietingą vakarą. Jei modelis neturi jokio IP reitingo, geriau jį laikyti namuose ar biure.

Ryšys ir papildomos funkcijos

Dauguma belaidžių kolonėlių naudoja „Bluetooth“ ryšį, bet ne visos versijos vienodos. Naujasis „Bluetooth 5.0“ ar 5.3 užtikrina stabilesnį ryšį, mažesnį energijos suvartojimą ir didesnį atstumą tarp įrenginio ir kolonėlės – iki 10–20 metrų be kliūčių. 

Patogu, kai nereikia nešiotis telefono po visą kambarį. Papildomos funkcijos, žinoma, yra tikra vyšnia ant torto. Galimybė prijungti kelias kolonėles tarpusavyje ir sukurti stereo sistemą ar net „multi-room“ tinklą, integracija su balso asistentais, NFC greitam suporavimui ar net „Wi-Fi“ palaikymas. 

Visa tai gali būti aktualu, priklausomai nuo tavo poreikių. Kai kurie modeliai leidžia atsiliepti į skambučius, groti muziką iš atminties kortelės ar turi radiją.

Kaina ir prekinis ženklas: ar verta permokėti?

Žinoma, svarbu ir tai, kiek ketini investuoti. Už 30–50 eurų galima rasti mažesnių, bet visai neblogų kolonėlių, tinkamų naudoti namuose. Už 100–200 eurų – tai jau rimtesni įrenginiai, siūlantys ne tik kokybišką garsą, bet ir ilgaamžiškumą. 

Virš 200 eurų – tai jau premium klasė, kur svarbi kiekviena detalė. Žinoma, prekinis ženklas nėra viskas, bet jis dažnai reiškia patikrintą kokybę. Tokių gamintojų kaip JBL, „Sony“, „Bose“, „Marshall“ ar „Bang & Olufsen“ įrenginiai sulaukia daug teigiamų atsiliepimų, bet ir kainuoja atitinkamai. 

Jei ieškai geros kokybės už racionalią kainą, verta domėtis ir mažiau žinomais, bet patikimais prekių ženklais.

Renkantis belaidę kolonėlę, svarbu ne tik tai, kaip ji atrodo ar kiek kainuoja, bet visų pirma – kaip ji skamba ir kaip prisitaiko prie tavo gyvenimo būdo. Muzika yra patirtis, o kolonėlė – įrankis jai sukurti. Tad rinkis atsakingai ir tebūnie garsas toks, kokio nusipelno tavo diena.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas