Prisijunkite
Prisijunkite
Žiemos sezonui būdingi nešvarumai - purvas ir druskos - vairuotojų nestebina. Tačiau per šaltąjį sezoną ant kėbulo lieka ir kitų, gerokai sunkiau pašalinamų ir neigiamą poveikį sukeliančių „prielipų“. Viena jų gali paspartinti ar sukelti net kėbulo koroziją.
Net jei ir žiemos metu neaplenkdavote plovyklos ir automobilį prižiūrėjote reguliariai, nenustebkite ant kėbulo radę bitumo dėmių. Jas sunkiau pastebėti ant tamsios spalvos automobilių. Apžiūrėję kėbulą įdėmiau, galite pastebėti nedidelius juodus taškelius. Nors bitumas dažniausiai asocijuojasi su vasara, žiemą jo taip pat netrūksta. Dėl to galima kaltinti druskas, kurios, dėl savo ardomųjų savybių ir atlaisvina bitumą.
Apie bitumo buvimą ant jūsų automobilio kėbulo išduoda ne tik juodi taškeliai. Jį pastebėti jei švelniai brauksite ranka per apatinę kėbulo dalį - galite pajausti grublėtumą ir šiurkštumą. Kitas požymis – matiškumas. Net ir kokybiškai nuplovus kėbulą, jis gali būti praradęs blizgesį bei spindesį. Jei šis nešvarumas pašalintas nebus, neigiamas poveikis kėbului tik progresuos.
„Bitumas tiesioginio neigiamo poveikio automobiliui nedaro, tačiau dėl jo kibumo ant kėbulo pradeda akumuliuotis purvas, pavyzdžiui, lengviau prilimpa smėlio smiltelės ir kiti nešvarumai. Dėl to net ir, atrodytų, įdėjus nemažai pastangų plovimo metu, galutinis rezultatas nedžiugina. Galiausiai, dėl ilgainiui besikaupiančio papildomo bitumo kiekio situacija tik prastėja“, – pasakoja automobilių švaros centrų „Švaros broliai“ vadovas Algirdas Plečkaitis.
Norint pašalinti bitumo dėmes, reikia naudoti priemones skirtas specialiai bitumo šalinimui. Ją panaudojus, po kurio laiko galima pastebėti atsirandančius rudus nubėgimus, kurie indikuoja, kad priemonė pradėjo veikti ir galima pradėti mechaninį bitumo šalinimą. Jį rekomenduojama atlikti naudojant specialų molį, kuris surenka tokius nešvarumus. Taip pat bitumą galima valyti ir kempine, bet reikėtų atkreipti dėmesį, kad po tokio plovimo jos dar kartą naudoti nebegalima, nes bitumas iš kempinės nepasišalina.
Vos pastebimos, bet problemų galinčios kelti metalo dulkės
Dar vienas automobilio kėbulo nepuošiantis bei pakenkti galintis nešvarumas - metalo dulkės. Dažniausiai jos atsiranda stabdymo metu dėl stabdžių trinkelių bei diskų dilimo. Smulkūs, įkaitę metalo gabaliukai iš karto prilimpa prie automobilio kėbulo, o jų pašalinimas nėra lengvas. Šias dulkes taip pat sudėtinga pastebėti dėl mažo dydžio, tačiau jos „išsiduoda“ rudomis dėmelėmis, kai pradeda koroduoti.
Būtent tai ir yra didžiausia šių nešvarumų problema. Būdami tik paviršiuje, trumpuoju laikotarpiu neigiamos įtakos jie nedaro, tačiau patekę ant gryno metalo, pavyzdžiui, įdaužos, kurią padarė akmenukas, ilgainiui gali pradėti kėbulo koroziją. Jei metalo dulkių nepastebite, nereiškia, kad jų nėra. Ja galima pastebėti kėbulą padengus specialia priemone, kuri nuo paviršiaus šias nuosėdas „pakelia“. Pradėjusi veikti, metalo dulkes ji nudažo violetine spalva.
„Metalo dulkių šalinimas turi būti atliekamas itin atsargiai. Tai atliekant savarankiškai, dažniausiai daroma klaida - per didelis jėgos naudojimas kėbulą trinant kempine. Tuomet atkibusios dalelės prisitvirtina prie kempinės, bet ją per stipriai spaudžiant, paviršius yra subraižomas. Todėl tai ne tik specialių priemonių, bet ir kantrybės bei kruopštumo reikalaujantis procesas. Kaip ir bitumo atveju, po metalo dulkių šalinimo procedūros, daugiau tos pačios kempinės naudoti nereikėtų,“ – perspėja A. Plečkaitis.
Ypač daug metalo dulkių nusėda ant ratlankių, todėl jie reikalauja atitinkamos priežiūros. Lengvojo lydinio ratlankiai dažniausiai gaminami iš aliuminio, todėl koroduojančios metalo dulkės reikšmingos įtakos jų ilgaamžiškumui nedaro. Tačiau ilgainiui jos pakenkia ratlankio lakui bei dažams. Tačiau kitaip nei valant kėbulą, ratlankių švarinimui galima naudoti specialius šepečius.
Jei pirmasis automobilio plovimas po žiemos sezono nedžiugina akies dėl blizgesį praradusio kėbulo, dabar žinosite, kokie nešvarumai gali būti to priežastimi. Pasitelkus specialias priemones, kantrybę bei kruopštumą, juos galima pašalinti savarankiškai arba šį darbą patikėti profesionalams, kurie sugeba tiksliai identifikuoti nešvarumus ir žino, kaip juos kokybiškai pašalinti.
Visgi, nesvarbu kurį sprendimą priimsite, tai leis grąžinti kėbulo švarą, kurią šiltuoju metų laiku pastebėsite ne tik jūs, bet ir aplinkiniai.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti