Italijoje pademonstruotas įspūdingiausias metų elektromobilis: nuvažiuojamas atstumas privers pamiršti seną dyzelį, o dizaino sprendimai sužavės net ir išrankiausius

Lukas Snarskis

2022-11-13, 11:21 (atnaujinta 2024-06-03, 11:51)

0 komentarų

Automobilių rinkoje per pastaruosius keletą metų įvyko nemažai pokyčių. Vis daugiau populiarumo sulaukia elektrinės transporto priemonės, o daugelis gamintojų jau dabar orientuojasi būtent į tokius automobilius. Tuo pačiu, atsiranda ir mažiau žinomų bendrovių, kurios yra pasiryžusios nustebinti.

Italijoje pademonstruotas įspūdingiausias metų elektromobilis: nuvažiuojamas atstumas privers pamiršti seną dyzelį, o dizaino sprendimai sužavės net ir išrankiausius

JAV-Italijos startuolis „Aehra“ pademonstravo savo pirmąjį elektrinį automobilį, kuris priskiriamas aukščiausios klasės SUV modeliams. Ir nors ši transporto priemonė jau buvo pademonstruota viešai, tačiau naujasis modelis neturi jokio pavadinimo ir yra minimas kaip „Aehra SUV“. Nepaisant to, tai turėtų būti vienas įspūdingiausių elektromobilių.

Automobilis kainuos nuo 160 000 iki 180 000 eurų ir tai bus pirmasis automobilis, kuriame kada nors bus naudojama 120 kWh baterija ir trijų variklių konstrukcija. Vienas iš trijų variklių bus įmontuotas ant priekinės, o du – ant galinės ašies. Kartu jie išvysto maksimalią 804 AG, o automobilis gali pasigirti daugiau nei 800 km nuvažiuojamu atstumu. Skamba labai daug žadančiai.

Šio naujojo SUV dizainas yra viena iš priežasčių, leidžiančių pasiekti tokį įspūdingą nuvažiuojamą atstumą su vienu įkrovimu. Aerodinaminė važiuoklė sumažina pasipriešinimą ir dar labiau padidina efektyvumą. Vieno korpuso konstrukcija yra pagrindinė automobilio platformos dalis, kas yra įprasta superautomobilių dizaino ypatybė.

„Aehra“ elektromobilis aprūpintas ir durimis, kurios atsidaro į viršų, o vietoje veidrodėlių sumontuotos specialios kameros. Tiesa, pažymima, jog dizainas dar gali kažkiek kisti, nes šiuo metu vis dar vyksta derybos su partneriais, tiekiančiais detales šiam automobiliui. Kaip bebūtų, bendrovė žada, kad apie 95 proc. dizaino sprendimų ir techninės įrangos bus panaudota ir galutiniame produkte. Verta pastebėti ir tai, jog vyriausiasis šio projekto dizaineris – Filippo Perini. Jis yra prisidėjęs ir prie „Lamborgini Urus“ kūrimo.

Pranešama, kad „Aehra“ interjeras bus pademonstruotas per artimiausius kelis mėnesius, o kompanijos atstovai daug detalių neatskleidžia. Pažymima, jog automobilio salonas bus itin erdvus, o tai liudija ir automobilio gabaritai. Šio elektromobilio ilgis siekia 5,10 metro, todėl nuspėti, jog vietos automobilio viduje bus daug – nesunku nuspėti.

Tikimasi, kad „Aehra“ visureigis į gatves išriedėti turėtų jau 2025 metais, o gamintojas ketina pristatyti ir analogišką sedaną. Verta pastebėti ir tai, jog gamintojas ketina gaminti vos 25 tūkst. automobilių per metus, kas nėra itin didelis skaičius.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas