Logistikos milžinė apsirūpina elektromobiliais: dar 20 elektrinių sunkvežimių iškeliavo į Švediją

Lukas Snarskis

2023-03-06, 10:20 (atnaujinta 2024-06-03, 11:51)

0 komentarų

Šiandien „Volvo Trucks“ logistikos kompanijai DFDS pristato 20 elektrinių sunkvežimių Geteborge, Švedijoje. Šis perdavimas yra dalis viso 125 elektrinių sunkvežimių užsakymo, kurį DFDS pateikė „Volvo“. Kelios šios naujos elektrinės transporto priemonės bus naudojamos kroviniams gabenti į „Volvo Trucks“ gamyklą Geteborge ir iš jos.

Logistikos milžinė apsirūpina elektromobiliais: dar 20 elektrinių sunkvežimių iškeliavo į Švediją

DFDS, didžiausia Šiaurės Europos laivininkystės ir sausumos transporto logistikos įmonė, pateikė vieną iš didžiausių istorijoje „Volvo“ baterijose sukaupta energija varomų sunkvežimių užsakymų – 125 „Volvo FM Electric“ modelius. Dabar pradedama 20-ies iš šių sunkvežimių eksploatacija.

Keturiolika sunkvežimių, įkrautų naudojant žaliąją elektros energiją, bus naudojami maršrutuose į ir iš „Volvo“ sunkvežimių gamyklos, esančios netoli Geteborgo. Ši iniciatyva yra svarbus žingsnis „Volvo Trucks“ siekiant tvarumo tikslo – iki 2040 m. sukurti tiekimo grandinę be iškastinio kuro. Keturių iš 20-ies DFDS pristatytų sunkvežimių gamybai buvo panaudotas plienas, išlietas nenaudojant iškastinio kuro.

„Tvirtai tikime, kad lyderystė demonstruojama pavyzdžiu. Netaršių sunkvežimių naudojimas mums pristatomų krovinių sraute yra svarbi mūsų strategijos, kuria siekiame sukurti pasaulinio lygio tvarią transporto sistemą, dalis. Didžiuojuosi, kad DFDS yra šios kelionės partneris“, - aiškina „Volvo Trucks“ prezidentas Rogeris Almas.

Elektrinių, nulinės emisijos sunkvežimių panaudojimas yra dalis DFDS siekio iki 2050 m. tapti neutralia anglies dvideginio atžvilgiu kompanija.

„Mūsų turimų dyzelinių sunkvežimių pakeitimas tokiomis alternatyvomis kaip „Volvo FM Electric“ darys didelę įtaką mūsų anglies dvideginio emisijos kiekiui. Tačiau šios pastangos reikalauja daug daugiau nei finansinių investicijų. Svarbu bendradarbiauti su energijos tiekėjais ir pramonės lyderiais, tokiais kaip „Volvo Trucks“, kad mūsų klimato apsaugos tikslai taptų realybe. Pokyčių įgyvendinimui yra reikalinga tinkama infrastruktūra ir bendradarbiavimas su įvairiomis suinteresuotomis grupėmis visuomenėje. To negalima pasiekti dirbant vieniems“, - sako Niklasas Anderssonas, DFDS vykdomasis viceprezidentas ir logistikos padalinio vadovas.

Nuo tada, kai 2019 m. „Volvo Trucks“ pradėjo gaminti elektrinius sunkvežimius, kompanija pardavė virš 4 300 tokių sunkvežimių daugiau nei 38 pasaulio šalyse. Šiuo metu „Volvo“ siūlo didžiausią šiame pramonės sektoriuje šešių serijinės gamybos elektrinių modelių gamą, skirtą įvairiausioms transporto užduotims miestuose ir tarp jų. „Volvo Trucks“ tikslas – kad 2030 m. 50 proc. visų kompanijos parduodamų naujų sunkvežimių būtų elektriniai.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas