Staiga atpigusius elektromobilius iš lentynų šluoja ir europiečiai: JAV milžinė raginimų sulaukė net ir iš Vokietijos politikų

Lukas Snarskis

2023-01-21, 14:59 (atnaujinta 2024-06-03, 11:51)

0 komentarų

Automobilių rinka keičiasi. Visame pasaulyje vis labiau populiarėja elektrinės transporto priemonės, o tai atsispindi ir pardavimų ataskaitose. Dabar pasirodė naujienos ir iš JAV elektromobilių milžinės „Tesla“, kuri planuoja taikyti dar agresyvesnę pardavimų strategiją.

Staiga atpigusius elektromobilius iš lentynų šluoja ir europiečiai: JAV milžinė raginimų sulaukė net ir iš Vokietijos politikų

Elono Musko valdoma bendrovė sumažino savo elektrinių automobilių kainas ne tik JAV ir Kinijoje, bet ir Europos rinkoje. Tokiu sprendimu „Tesla“ tikisi mesti iššūkį didiesiems automobilių gamintojams, o taip pat ir padidinti savo pardavimus. Mažesnės kainos jau taikomos „Model Y“ ir „Model 3“ modeliams, kas jau dabar davė vaisių.

JAV elektromobilių milžinė jau susidūrė su paklausos patenkinimo problemomis Kinijoje, o analogiška situacija įsivyrauja ir Europoje. Vokietijos politikai jau siunčia perspėjimo signalus, jog „Tesla“ privalo spartinti automobilių gamybą šalyje esančio gamykloje. Pasirodo, bendrovės elektromobilių paklausa Vokietijoje gerokai išaugo, o tai nulėmė net 17 proc. sumažintos populiarių modelių kainos.

Dar prieš sumažinant kainas, norint įsigyti bazinės komplektacijos „Tesla Model Y“ elektromobilį reikėjo laukti keletą mėnesių, o dabar šis laikas dar labiau prailgėjo. Vokietijos ekonomikos ministerija įsitikinusi, jog „Tesla“ privalo spartinti gamybą gamykloje, kuri įsikūrusi Grunheide, mieste netoli Berlyno. Gamybos apimtys „turi dar šiek tiek išaugti“, – ketvirtadienį pareiškė Brandenburgo ekonomikos ministras Joergas Steinbachas.

Priminsime, jog praėjusios savaitės pabaigoje „Tesla“ paskelbė apie mažinamas tam tikrų modelių kainas, o kai kurios komplektacijos buvo siūlomos su 20 proc. nuolaida. „Tesla“ atstovai, komentuodami kainų mažinimo sprendimą, tikino, kad jis priimtas dėl kainų infliacijos stabilizavimosi. Mažesnės kainos jau yra taikomos kai kuriuose Europos regionuose. Vokietijoje „Model 3“ ir „Model Y“ kainos sumažėjo iki 17 proc., priklausomai kokios konfigūracijos modelį norima įsigyti. Prancūzijoje kainos sumažintos iki 18 proc.

Rinkos analitikai įsitikinę, kad toks E.Musko valdomos bendrovės sprendimas gali nulemti 12-15 proc. didesnius pardavimus. Dano Iveso teigimu, toks „Tesla“ žingsnis rodo ir agresyvią kompanijos strategiją, kovoje su šios rinkos vilkais.

„Tai yra aiškus šūvis, nutaikytas į Europos ir JAV automobilių gamintojus. „Tesla“ nori parodyti, jog neketina likti savo smėlio dėžėje, kuomet rinkoje vyksta elektromobilių kainų karas. Bendrovė praras dalį pelno, tačiau tos strateginis ėjimas patiks potencialiems pirkėjams“, - įsitikinęs D.Ivesas.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas