Vokietijos automobilių milžinė pristato naujieną: modernesnis, erdvesnis ir dar efektyvesnis „Active Tourer“ variantas

Lukas Snarskis

2021-10-19, 13:20 (atnaujinta 2024-06-03, 11:52)

0 komentarų
Vokietijos automobilių milžinė pristato naujieną: modernesnis, erdvesnis ir dar efektyvesnis „Active Tourer“ variantas

Vokietijos automobilių gamintojas BMW atnaujino aktyvų laisvalaikį mėgstantiems žmonėms skirtą modelį – vienatūrį „BMW 2 Active Tourer“. Antros kartos automobilis pasižymi iš esmės atnaujintu, žymiai modernesniu išorės ir vidaus dizainu, inžineriniais ir technologiniais patobulinimais bei naujus, efektyvesnius variklius. Atnaujintas modelis debiutuos 2022 m. vasario mėnesį.

„Pirmos kartos „BMW 2 Active Tourer“ debiutavo prieš 7 metus ir tai buvo apskritai pirmasis BMW vienatūris. Nepaisant BMW neįprasto formato, šis modelis sulaukė vairuotojų dėmesio – daug antros serijos „Active Tourer“ modelių galime matyti ir Lietuvos keliuose. Naujasis modelis bus dar patrauklesnis dėl savo sportiškesnio ir elegantiškesnio dizaino, modernios įrangos viduje, didesnės erdvės keliaujantiems ir bagažui, plačios standartinės komplektacijos bei efektyvių variklių, kurių pasirinkime atsiras ir iš tinklo įkraunamos hibridinės versijos, leidžiančios be jokių emisijų įveikti iki 80 km atstumą“, – sako BMW prekės ženklo vadovas Lietuvoje Martynas Daujotas.

Dinamiškesnis ir SUV primenantis dizainas

Naujojo „BMW 2 Active Tourer" siluetas tapo sportiškesnis. Naujo dizaino statramsčiai, langų linijos, įleistos durų rankenos, siauresni priekiniai ir galiniai žibintai bei, kaip būdinga naujiems BMW modeliams, didesnės priekinės grotelės – visi šie elementai suteikė vienatūriui ne tik modernumo, dinamiškumo ir elegancijos, bet ir SUV modeliams būdingos išvaizdos.

Naujasis „Active Tourer" standartiškai komplektuojamas su LED žibintais. Už papildomą mokestį galime integruoti adaptyviuosius LED priekinius žibintus su posūkių apšvietimo funkcija, neakinančiomis tolimosiomis šviesomis.

Priklausomai nuo pasirinkto modelio varianto, standartinėje įrangoje montuojami 16 arba 17 colių lengvojo lydinio ratlankiai. Pasirinktinai galima įsigyti iki 19 colių dydžio ratlankius. Naująjį „Active Tourer" taip pat galima užsakyti su „Luxury Line" komplektacija arba „M Sport" paketu.

Viduje – „BMW iX“ elektromobilio naujovės

Itin progresyviai „BMW 2 Active Tourer“ atrodo viduje – čia daug detalių modelis perėmė iš netrukus debiutuosiančio „BMW iX“ elektromobilio. Priešais vairuotoją – siauras prietaisų skydelis, jau ikonišku tapęs išlenktas BMW monitorius, modernus valdymo skydelis po ranka.

Modelyje naudojamos patobulintos sėdynės – čia patogu sėdėti penkiems asmenims, net ir keliaujanti tolimą atstumą. Už papildomą mokestį galima užsisakyti ir sportines, elektroniniu būdu reguliuojamas sėdynes su atminties ir masažo funkcija. Pagerintos ir automobilio akustinės savybės, o saugumo suteiks priekyje tarp vairuotojo ir keleivio montuojama papildoma oro pagalvė.

BMW inžinieriai reikšmingai padidino ir „Active Tourer“ bagažinės talpą – ji padidėjo 90 litrų. Be to, automobilio galines sėdynes galima paslinkti 13 cm į priekį. Bendra bagažinės talpa, priklausomai nuo modelio siekia nuo 415/470 l iki 1405/1455 l (nulenkus sėdynes). Patogu, kad jau standartinėje įrangoje naujasis modelis turės elektra valdomą bagažinės dangtį. O už papildomą mokestį bus galima užsisakyti ir atlenkiamą kablį.

„BMW 2 Active Tourer“ pasižymės plačia standartine įranga. Į visus modelius diegiama „BMW Maps“ navigacijos programa, keturios USB-C jungtys, 12V maitinimo šaltinis automobilio priekyje ir bagažinėje, išmani dviejų zonų automatinės klimato kontrolės sistema, sportinis odinis vairas, kritulių jutiklis, automatinis artimųjų šviesų įjungimas, parkavimo asistentas bei galinio vaizdo kamera.

Debiutui – keturi skirtingi varikliai, vėliau – ir hibridai

Vasario mėn. debiutuosiantys modeliai turės keturias skirtingas versijas – tris benzinines ir vieną – dyzelinę.

Galingiausia bus „BMW 223i Active Tourer“ versija, kurios variklio galia sieks 160 kW/218 AG. Ją išvystys modelyje montuojami 150 kW/204 AG benzininis variklis su 14 kW/19 AG galios elektros jėgaine. „BMW 220i Active Tourer“ galia sieks 125 kW/170 AG, o „BMW 218i Active Tourer“ – 100 kW/136 AG.

Dyzelinė versija – „BMW 218d Active Tourer“ turės efektyvų 110 kW/150 AG variklį, kurio degalų sąnaudos sieks 4,8-5,3 litrus.

BMW žada, kad 2022 m. vasarą debiutuos ir naujojo modelio hibridinės versijos su iš tinklo įkraunama aukštos įtampos baterija – „BMW 230e xDrive“ ir „BMW 225e xDrive“. Šie modeliai vien elektra, be jokių emisijų galės įveikti net iki 80 km atstumą.

Autonominio vairavimo ir parkavimo asistentai

Naujajame „Active Tourer" siūlomas platus automatinio vairavimo ir parkavimo sistemų pasirinkimas. Į standartinę įrangą įeina greičio palaikymo sistema su stabdymo funkcija, kliūčių išvengimo asistentas, nukrypimo nuo eismo juostos ir priekinio susidūrimo perspėjimo sistemos. Pastaroji taip pat įspėja apie galimą susidūrimą su priešpriešais atvažiuojančiu automobiliu sukant į kairę, taip pat apie pėsčiuosius ir dviratininkus sukant į dešinę.

Už papildomą mokestį galima įsigyti vairavimo ir eismo juostos kontrolės asistentus, aktyviąją greičio palaikymo sistemą su „Stop&Go" funkcija, aktyviąją navigaciją, „Head-Up Display“ projekcinį ekraną, erdvinį vaizdą „Surround View" bei trimatį nuotolinį vaizdą „Remote 3D View", taip pat „BMW Drive Recorder" vaizdo registratorių ir „Remote Theft Recorder", kuris gali užfiksuoti automobilio plėšimo atvejį.

Oficiali BMW atstovė Lietuvoje „Krasta Auto“ skelbia, kad antros kartos „BMW 2 Active Tourer“ modelis Lietuvoje kainuos nuo 35 690 eurų.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas