Draugystė su kolegomis gali būti dievo dovana: jei šie penki dalykai pradeda vykti, reiškia, kad santykiai darbe nuėjo per toli

Lina Snarskienė , 2025-04-04, 08:59 0

Draugystė su kolegomis gali būti dievo dovana: jei šie penki dalykai pradeda vykti, reiškia, kad santykiai darbe nuėjo per toli

Mūsų darbas ir su juo susijusi biuro politika gali reikšti penkias dienas per savaitę trunkantį varginantį darbą. Draugystė su kolegomis gali būti dievo dovana, tačiau kai kalbama apie „darbo žmoną“ ar „darbo vyrą“, šie santykiai gali labai greitai tapti labai nešvarūs – paklauskite skyrybų advokato.

Dažniausiai šios vyrų ir moterų draugystės biure yra geranoriškos, tačiau nesunku suprasti, kodėl žmogaus partneris ar sutuoktinis gali pasipiktinti vien terminu „darbo žmona“ ar „darbo vyras“. Jau vien šie žodžiai atrodo kaip kažkas, kas bent jau artėja prie ribos peržengimo.

Nenuostabu, kad internete gausu istorijų apie tai, kaip šios draugystės biure virsta santuokine ar šeimynine nesantaika, o pernelyg dažnai ir kelione į skyrybų teismą.

„Žmonės paprastai nesuvokia, kaip šie iš pažiūros nekalti santykiai darbe gali palaipsniui sugriauti jų santuoką. Iš pirmų lūpų mačiau, kaip „darbo sutuoktinio“ dinamika prisideda prie santuokos iširimo ir skyrybų proceso“, – teigia skyrybų advokatė.

Taigi kaip suprasti, ar jūsų kolega yra tik atsitiktinė draugystė, ar kažkas, kas greitai nueina per toli? Emocinės investicijos, kurios turėtų būti nukreiptos į tikrąjį sutuoktinį, nukreipiamos į kolegą. Ir taip sukuriamas atstumas jūsų santuokoje, o darbe kuriamas netinkamas intymumas. Yra penki pagrindiniai požymiai, rodantys, kad šios ribos buvo peržengtos.

Pirmenybinis bendravimas

Jei pirmas jūsų instinktas yra rašyti žinutes savo kolegai, o ne sutuoktiniui apie svarbias naujienas, pasiekimus ar rūpesčius – tai yra raudona vėliava. Tai galima pavadinti intymumo disbalansu ir rodo, kad santykiuose kažkas negerai, o ryšys su kolega nuėjo per toli.

Partnerio lyginimas su bendradarbiu

Jei pastebite, kad mintyse ar žodžiu lyginate, kaip jūsų darbo partneris ir tikrasis sutuoktinis sprendžia situacijas, tai greitas kelias į nepasitenkinimą. Dar blogiau, kad tokie palyginimai dažnai būna nesąžiningi, nes situacijos, su kuriomis susiduriate su kolega, visiškai skiriasi nuo tokių dalykų kaip finansinė atsakomybė ar tėvystės sprendimai, su kuriais susiduriate su tikruoju partneriu.

Santuokinių problemų aptarimas su kolega darbe.

Jei tai esate jūs – tučtuojau stabdykite. Pasitikėdami savo kolega apie santuokos problemas, sukursite pavojingą trikampį‚ kuris gali jus emociškai atitolinti nuo partnerio ir kartu sukurti netinkamą intymumą su bendradarbiu.

Ryšių slėpimas

Jei jūsų instinktas yra slėpti bendravimą su kolega nuo savo tikrojo partnerio, jau nuėjote per toli. Žinučių ištrynimas, pokalbių slėpimas arba poreikis slėpti nuo partnerio savo darbo santykių mastą jausmas signalizuoja, kad ribos greičiausiai buvo peržengtos.

Jaučiate pavydą dėl jų asmeninio gyvenimo

Jei jaučiate pavydą dėl savo kolegos tikrųjų santykių ir namų gyvenimo, vadinasi, taip pat jau peržengėte kelias ribas. Advokatė tai pavadino – svarbiu įspėjamuoju ženklu, kad santykiai peržengė tinkamas profesines ribas ir laikas viską apriboti.

Nepamirškite, kad santykiai tarp kolęgų gali būti tokie pat žalingi karjerai kaip ir santuoka. Jei draugystė nueis per toli, galite apsilankyti ne tik skyrybų advokato kabinete, bet ir atsidurti personalo direktoriaus kabinete, jei santykiai taps pernelyg netinkami darbo vietoje.

Norint viso to išvengti, svarbiausia yra skaidrumas ir atvirumas, įskaitant sutuoktinio supažindinimą su darbo draugais ir leidimą jam dalyvauti kai kuriuose socialiniuose renginiuose darbo vietoje. Toks skaidrumas padeda išvengti slaptos dinamikos.

Jei tai tikrai neįmanoma, tai tikriausiai byloja apie gilesnes santykių problemas. Tačiau dėl daugybės priežasčių, įskaitant darbo vietos apsaugą ir skyrybų teisinius aspektus, partnerystė su kolega nėra tinkamas būdas spręsti naminių santykių sunkumus.

Sprendimas nėra visiškai vengti artimų santykių darbe, bet verčiau išlaikyti tinkamas profesines ribas.  Atminkite, kad santuokos apsaugai reikia sąmoningų pastangų, ypač kai su kolegomis praleidžiate daugiau dienos valandų nei su sutuoktiniu. Galiausiai, viskas priklauso nuo pusiausvyros.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas