Prisijunkite
Prisijunkite
Sąlygos tapti gaminančiu vartotoju nuo liepos tapo dar palankesnės. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) grąžins 41,89 euro siekiančią įmoką už techninių sąlygų parengimą, jei klientai įsirengs elektrinę ar kaupiklį per pusmetį nuo prisijungimo sutarties sudarymo. Įmoka grįš ir kitiems klientams, baigus prijungimo paslaugą: besijungiantiems naujai, didinantiems ar mažinantiems galią bei kitais atvejais, kai reikalingos techninės sąlygos.
„Šie pakeitimai gyventojams sudarys palankesnes sąlygas jungtis prie tinklo, o svarstančius tapti gaminančiais vartotojais – nelaikyti „įšaldytų“ paraiškų, taip apribojant kaimynų galimybes įsirengti saulės elektrines. Šiuo metu apie 35–40 proc. išduotų prijungimo sąlygų nėra realizuojamos, todėl būtina skatinti greitesnį įsirengimą, ir grąžinama įmoka taps dar viena paskata“, – sako ESO vadovas Renaldas Radvila.
Nuo liepos 1 d. įsigaliojo Energetikos ministerijos pakeitimai, kuriais koreguojami ESO išduodamų prijungimo techninių sąlygų ir prijungimo sutarties galiojimo terminai.
Gaminančiam vartotojui iki 100 kW įrengtos galios elektrinėms išduotos techninės sąlygos galios 30 kalendorinių dienų. Per techninių sąlygų galiojimo laiką gaminantys vartotojai turi apsispręsti dėl elektrinės statybos ir pasirašyti prijungimo paslaugos sutartį. Ją pasirašius, elektrinę bus galima įsirengti per 6 mėnesius.
„Pusės metų terminas tikrai yra optimalus saulės elektrinės projektui įgyvendinti nuo idėjos iki prijungimo ir naudojimosi. Realiai darbai užtrunka daug trumpiau. Įsirengiant elektrinę visos procedūros ESO pernai vidutiniškai buvo atliktos per 7 dienas, belieka pridėti laiką elektrinės atvežimui ir montavimui“, – sako R. Radvila.
Įsigaliojus minėtiems pakeitimams, bendras prisijungimo terminas su techninių sąlygų išdavimu sutrumpėja nuo 12 iki 7 mėnesių. Iki šiol techninės sąlygos galiojo 3 mėnesius iki prijungimo paslaugos sutarties sudarymo ir 9 mėnesius po jos sudarymo.
Įmoka grįš automatiškai
Naujoji tvarka galioja tiems klientams, kurių apmokėjimas už techninių sąlygų parengimo paslaugą yra gautas nuo 2025 m. liepos 1 d. Jei įmoka už techninių sąlygų išdavimą buvo įskaityta birželio 30 d. ar anksčiau, prijungimo paslauga suteikiama senąja tvarka.
„ESO klientams nereikės imtis jokių veiksmų, kad atgautų už technines prisijungimo sąlygas sumokėtas lėšas. ESO įmoką gaminantiems vartotojams grąžins automatiškai, o atskaitos tašku bus rangovo pateikta deklaracija, kuri būtina elektrinei prijungti prie tinklo, analogiškai įmoka bus grąžinta ir kitiems klientams, kurie baigs prijungimo procesus“, – pažymi R. Radvila.
Gaminantiems vartotojams, kurie elektrines ar kaupimo įrenginius prijungs iki 2025 m. rugsėjo 30 d., įmoka už techninių sąlygų išdavimą grįš ne vėliau kaip per 90 kalendorinių dienų nuo rangovo, įrengusio šiuos įrenginius, deklaracijos.
Įmokos bus grąžinamos ir kitiems technines sąlygas gavusiems ESO klientams, kurie užbaigs prisijungimo procesą ir elektros įrenginių techninės būklės patikrinimo pažyma bus pateikta tinklų operatoriui. Taigi, įmoka grįš naujai besijungiantiems, galią pasididinusiems ar susimažinusiems klientams: visais atvejais, per nustatytą terminą baigus darbus pagal išduotas technines sąlygas.
Pasitikrinti leistiną galią galima nemokamai
Minėti pakeitimai sudarys dar paprastesnes sąlygas jungtis į gaminančių vartotojų gretas. Jau dabar tapti gaminančiu vartotoju galima net neišeinant iš namų ir visą dokumentaciją susitvarkyti per ESO savitarną.
Norint įsirengti saulės elektrinę savo objekte, klientui visų pirma reikėtų pasitikrinti, kokią galią gali perduoti į ESO tinklą. Tai galima padaryti pasinaudojus ESO skaičiuokle, kitas žingsnis yra pateikti paraišką gauti techninėms sąlygoms gauti.
Gavus paraišką, ESO atsiunčia išankstinio mokėjimo sąskaitą už prisijungimo sąlygų parengimą, ji siekia 41,89 euro. Gavus mokėjimą paraiška patikrinama (tai užtrunka iki 3 kalendorinių dienų), o prisijungimo sąlygos parengiamos per 5 kalendorines dienas.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti