Prisijunkite
Prisijunkite
Europos Sąjungos šalys siekia, kad energetikos politika taptų dalimi bendrijos pastangų mažinti administracinę naštą verslui. Tai numatyta birželio 16 dieną vyksiančio ES energetikos ministrų susitikimo išvadų projekte, praneša „Reuters“.
Europos Komisija šiuo metu vykdo biurokratijos mažinimo iniciatyvą, reaguodama į verslo skundus, kad Europoje įsivyraujantis reguliacinis spaudimas silpnina konkurencingumą, ypač lyginant su Kinija ar JAV, kur Trumpo administracijos laikotarpiu buvo agresyviai mažinami suvaržymai.
Vasario mėnesį paskelbti pirmieji supaprastinimo „omnibus“ siūlymai, kuriais siekiama sumažinti tvarumo ataskaitų reikalavimus įmonėms. Dabar Europos Komisija vertina, kokius dar teisės aktus būtų galima supaprastinti. Tarp jų ir vis garsiau kalbama apie energetikos sritį.
ES valstybės ragina mažinti spaudimą energetikos sektoriui
Pagal projektą, kuris bus svarstomas energetikos ministrų susitikime, ES šalys rems planus supaprastinti dar daugiau teisės aktų, šįkart akcentuodamos būtent energetikos sektorių ir didelio energijos suvartojimo pramonę. Tikimasi, kad tai sumažins reguliacinę naštą verslui, tuo pačiu išlaikant pagrindinius politikos tikslus.
„Tikimasi, kad tai turės reikšmingą poveikį mažinant reguliacinį spaudimą energetikos ir energijai imlių sektorių įmonėms, kartu išlaikant esminius politikos principus“, – rašoma projekte.
Šiuo metu ES diplomatams vis dar vyksta derybos dėl galutinių formuluočių, tad iki oficialaus patvirtinimo išvados gali būti pakoreguotos.
Reakcijos nevienareikšmės – dalis palaiko, kiti įspėja apie pavojus
Biurokratijos mažinimo iniciatyvos iki šiol sulaukė skirtingų vertinimų. Dalies verslo atstovų teigimu, šie pokyčiai padeda stiprinti konkurencingumą, ypač mažesnėms įmonėms. Tačiau stambiosios korporacijos atvirauja, kad poveikis esąs menkas, biurokratijos lieka per daug net ir po siūlomų supaprastinimų.
Tuo tarpu investuotojai ir aplinkosaugos aktyvistai nerimauja, kad kai kurių tvarumo taisyklių silpninimas gali smogti Europos pastangoms mažinti klimato kaitos poveikį. Ypač daug diskusijų sukėlė tai, kad dalis siūlomų pakeitimų gali sumažinti įmonių atskaitomybę dėl aplinkosaugos rodiklių.
Pasak „Reuters“ šaltinių tarp ES diplomatų, valstybės nori supaprastinti tokias sritis kaip energijos taupymo įsipareigojimai bei metano emisijų taisyklės. Abi šios temos dažnai įvardijamos kaip perteklinės administracinės naštos pavyzdžiai.
Rusiškų dujų draudimas – projekto paraštėse
Nors birželio mėnesį Europos Komisija planuoja pateikti siūlymą visiškai uždrausti rusiškų dujų importą iki 2027 metų pabaigos, šis klausimas, anot diplomatų, bus tik minimaliai aptartas artėjančiose išvadose.
To priežastis yra balsavimui reikalingas vieningas visų šalių pritarimas. Tačiau tokios šalys kaip Vengrija ir Slovakija jau aiškiai išsakė poziciją, kad prieštarauja visiškam rusiškos energijos atsisakymui. Todėl šis klausimas kol kas lieka politiškai jautrus ir atidedamas detalesniam svarstymui ateityje.
Galutiniai sprendimai dėl išvadų turėtų būti priimti artėjant birželio 16 dienai. Visgi aišku viena – ES ieško būdų sumažinti biurokratinį spaudimą verslui, bet tai daroma balansavimo sąlygomis tarp ekonominių interesų ir klimato tikslų. Ar šis balansas pavyks, parodys tiek politinė vienybė, tiek verslo ir visuomenės reakcijos į priimamus pakeitimus.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti