Prisijunkite
Prisijunkite
Su pirmaisiais šiltesniais orais daugelis džiaugiasi vasaros sugrįžimu, tačiau kartu su ja grįžta ir sena pažįstama problema – gausus prakaitavimas. Drėgnos pažastys, nemalonus kvapas, šlapios nugaros – vis dažnesni šiltojo sezono palydovai, keliantys nepatogumų tiek gyvenime, tiek darbe ar laisvalaikiu. Visgi prakaitavimas – tai ne nuosprendis, o natūrali organizmo reakcija, su kuria galima veiksmingai tvarkytis.
Prakaitas – svarbi kūno temperatūros reguliavimo priemonė. Daugiau nei pusę jo sudaro vanduo, tačiau taip pat jame yra įvairių mineralų, rūgščių ir kitų medžiagų. Nors prakaitavimas būtinas, kai kuriems jis tampa kasdieniu iššūkiu – ypač kai kalbame apie hiperhidrozę, t. y. gausų, perteklinį prakaitavimą.
Remiantis Tarptautinės hiperhidrozės draugijos duomenimis, nuo šios būklės pasaulyje kenčia apie 5 proc. žmonių, tačiau realūs skaičiai gali būti dar didesni dėl nepakankamos diagnostikos.
Jo intensyvumą lemia prakaito liaukų kiekis, genetika, mityba, tam tikri naudojami vaistai, o vasarą prakaitavimą dar labiau sustiprina karštis, aštrus maistas, alkoholis ar net karšti gėrimai. Jei pastebite staigų prakaitavimo padidėjimą, lydimą dar ir kitų simptomų, būtina kreiptis į gydytoją.
Ką daryti, kad vasarą prakaitavimas nekeltų diskomforto?
Medicininė pagalba – kai kitos priemonės nepadeda
Kai įprastos higienos ir priežiūros priemonės nebepadeda, verta kreiptis į specialistus. Vienas efektyviausių sprendimų žmonėms, kenčiantiems nuo hiperhidrozės, – botulino toksino (neurotoksino) injekcijos, kurios padeda sumažinti prakaito išsiskyrimą konkrečiose kūno vietose.
Šiltasis sezonas neturi reikšti diskomforto – pasirūpinkite savimi, žinodami, kad gausus prakaitavimas yra įveikiamas.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti