Prisijunkite
Prisijunkite
Lukas Snarskis , 2025-02-10, 14:55 (atnaujinta 2025-03-04, 19:42) 0
Internautai dažnai susiduria su įvairiausiais sukčiais, o tarp populiarių užklausų rasime ir klausimą, susijusį su įsilaužimu į „Gmail“ elektroninio pašto paskyras ir kaip ją susigrąžinti. Tokių klausimų apstu socialiniame tinkle „Reddit“.
Sparčiai tobulėjant technologijoms vis daugiau užduočių atliekame internetu. Nors dėl to gyvenimas tampa patogesnis, taip pat didėja kibernetinių grėsmių, pavyzdžiui, įsilaužimų, rizika, o tai kelia pavojų naudotojų saugumui.
Neseniai „Microsoft“ darbuotojas pasidalijo tinklaraščio įrašu, kuriame įspėjo, kad milijardams „Gmail“ naudotojų gresia tokios grėsmės. Tokią informaciją patvirtino ir „Google“ atstovai. Laimei, JAV milžinė intensyviai stengiasi atnaujinti „Gmail“ savo 2,5 mlrd. naudotojų, taip pakeldama kartelę užpuolikams.
„Google“ nuolat atlieka įprastą serverių apsaugą nuo nepageidaujamų laiškų ir kenkėjiškų programėlių, tačiau šiais metais žadama ir tokių naujovių kaip apsaugoti el. pašto adresai, kurie padės sustabdyti grėsmę pačioje pradžioje.
Tačiau čia yra akivaizdi problema - pats el. paštas. Tai siaubingai archajiška technologija, kuri iš esmės nepasikeitė jau dešimtmetį. Iš tikrųjų, kur yra naujovės ir pertvarkymai? Mūsų elektroninio pašto dėžutės vis dar atviros bet kam ir bet kur.
Šlamšto laiškai ir sukčiavimas tebėra didžiulė problema, nors „Google“ blokuoja „daugiau nei 99,9 proc.“ jų. Tikrovė tokia, kad kenkėjiški el. laiškai vis dar patenka, nepaisant akivaizdžių įspėjamųjų ženklų. Taip, dėl naujų dirbtinio intelekto keliamų grėsmių viskas dar labiau pablogės, tačiau ir taip yra pakankamai blogai.
El.pašto paslaugų sistemą reikėtų permąstyti - visiškai atnaujinti. Kažką panašesnio į saugų siuntimą, kuriame būtų naudojami sutikimu pagrįsti kontaktai ir agresyvus filtravimas, o ne modernią „Microsoft Mail“ ir „Lotus Notes“ interpretaciją.
Kai Elonas Muskas užsiminė, kad gali svarstyti galimybę paleisti „X-Mail“ kaip rimtą alternatyvą „Gmail“, jis turėjo omenyje būtent tai. Būtent dėl šios priežasties vietoj el. pašto naudojame „Slack“, „Teams“ ar žinučių siuntimo programėles savo telefonuose.
Mažiau nepageidaujamų laiškų, trumpesnės, operatyvesnės sąsajos, tiesioginis bendravimas, geriau suderintas su tuo, kaip šiandien dirbame ir pramogaujame. Netgi koncepcija, kai į el. laiškus reikia įtraukti daugybę nesuinteresuotų žmonių, jau atgyveno savo laiką.
Be to, „Gmail“ ir kitos pirmaujančios el. pašto platformos labai atsilieka nuo žinučių siuntimo saugumo srityje. Ir nors pokyčių dar veikiausiai teks palaukti – norėdami apsaugoti savo „Gmail“ elektroninio pašto dėžutę – veiksmų turite imtis patys.
Užtikrinti, kad jūsų paskyros nepasisavins sukčiai nėra itin sudėtinga ir tam gali užtekti vos dviejų paprastų veiksmų:
Praneškite apie įtartiną veiklą ir naudokitės turimomis saugumo priemonėmis, pavyzdžiui, „Google“ siūlomomis priemonėmis. Kadangi įsilaužėliai tampa vis išradingesni, svarbu išlikti budriems ir imtis šių paprastų veiksmų, kad apsisaugotumėte internete.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti