Šimtamilijoniniai Kremliaus praradimai: ukrainiečiai sudavė labai skaudų smūgį, priešas neteko galingo ginklo

Viktoras Baliulis , 2025-05-20, 17:54
0
Šimtamilijoniniai Kremliaus praradimai: ukrainiečiai sudavė labai skaudų smūgį, priešas neteko galingo ginklo

Ukrainos ginkluotosios pajėgos pranešė apie ypač tikslų smūgį, kurio metu bepilotis orlaivis sėkmingai sunaikino vieną iš svarbiausių Rusijos karinės aviacijos vienetų, tolimosios aviacijos bombonešį Tu-22M3. 

Šis įvykis įvyko dar kovo pabaigoje, kai lėktuvas ką tik buvo nusileidęs vienoje iš giliai Rusijos teritorijoje esančių aviacijos bazių. Pasak Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado generolo Oleksandro Syrskio, tai buvo vienas reikšmingiausių bepiločių operacijos taikinių.

Pasak generolo, lėktuvas buvo atakuotas dronu tuoj po nusileidimo, o vienas smūgis tapo lemtingas – orlaivis, kurio vertė siekia apie 100 mln. JAV dolerių, virto nuolaužų krūva. 

Prie atakos pridėtinės vertės prisideda ir faktas, kad sunaikintas bombonešis buvo viena pagrindinių platformų Ch-22 ir Ch-32 sparnuotosioms raketoms, kurias Rusija naudoja prieš Ukrainos miestus.

Analizuojant iš palydovų gautus vaizdus, galima matyti reikšmingą žalą tiek Tu-22M3 bombonešiui, tiek jį supančiai infrastruktūrai, ypač pastatams, kuriuose ruošiamos minėtos raketos. Ukrainos portalas „Militarnyi“ pastebėjo, kad vienoje iš stovėjimo aikštelių likusios konstrukcijos tiksliai atitinka Tu-22M3 liekanas.

Šis lėktuvas – tai viršgarsinis strateginis bombonešis, sukurtas Tupolevo konstruktorių biuro dar XX amžiaus septintajame dešimtmetyje. Nepaisant amžiaus, šiuolaikinės jo versijos vis dar naudojamos aktyviai. 

Lėktuvas pasižymi dideliu greičiu, kuris siekia iki 2,3 Mach (apie 2 400 km/h), ir ilgu veikimo nuotoliu – iki 7 000 kilometrų. Visa tai daro jį itin sunkiai perimamą taikinį ir leidžia atlikti smūgius giliai už priešo linijų.

Tu-22M3 sunaikinimas yra ne tik moralinis smūgis Rusijos oro pajėgoms, bet ir reali žala jų operaciniam pajėgumui. Tokie orlaiviai gali gabenti net iki 24 tonų sprogmenų, tiek bombų, tiek raketų, o jų atakas Ukraina per pastaruosius mėnesius patirdavo itin skaudžiai. 

Šis incidentas gali reikšmingai paveikti atakų dažnumą ir efektyvumą. Be to, tai dar vienas įrodymas, kaip sparčiai tobulėja Ukrainos bepiločių sistemų technologijos, dronai sugeba prasiskverbti pro priešlėktuvinę gynybą net prie itin saugomų objektų.

Nors konkretaus naudojamo modelio Ukraina neatskleidžia, akivaizdu, kad naudojami sprendimai tampa vis sunkiau aptinkami ir neutralizuojami.

Šis atvejis išryškina, kaip Ukrainos bepiločiai vis labiau keičia karo eigą. Gebėjimas smogti taikiniams toli už fronto linijų ne tik kelia grėsmę strateginiams objektams, bet ir demonstruoja Rusijos gynybinių sistemų silpnas vietas.

Kol Maskva skelbia apie naujas modernizavimo programas, Ukraina demonstruoja faktinį efektyvumą. Tai taip pat signalas pasauliui, net didžiausios ir brangiausios karinės platformos gali būti sunaikintos mažo dydžio, bet itin tiksliai nutaikytų ir operatyviai panaudotų technologijų. 

Ir tai jau nebe teorija, tai realybė karo lauke.

Ar patiko šis įrašas?
 

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas