Kritinis „Swedbank“ perspėjimas – jums gali kilti rimtų nepatogumų, atskleidė, kas čia vyksta ir kaip turėtų elgtis klientai

Pranešimas spaudai , 2025-03-04, 17:54 (atnaujinta 2025-03-04, 19:49) 0

Kritinis „Swedbank“ perspėjimas – jums gali kilti rimtų nepatogumų, atskleidė, kas čia vyksta ir kaip turėtų elgtis klientai

„Swedbank“ saugumo ekspertai pastebi, kad pastaraisiais metais interneto sukčiai gerokai patobulino savo taktiką ir sukčiavimo būdus. Vienas pavyzdžių – prieš daugiau nei mėnesį šalies gyventojus pasiekę suklastoti banko laiškai su prisegta kenkėjiška programa.

Siekiant užtikrinti sklandų banko veikimą – būtina tam tikri IT sistemų atnaujinimo darbai. „Swedbank“ tokius darbus atlieka reguliariai kas keletą savaičių ir dabar praneša apie galimus sutrikimus, kurie palies daugelį klientų.

Banko išplatintame pranešime skelbiama, kad naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, kovo 6 dieną, „Swedbank“ planuoja vykdyti reguliarų IT sistemų atnaujinimą. Dėl atnaujinimo darbų gali trumpam sutrikti kai kurios banko teikiamos paslaugos.

Skelbiama, jog duomenų bazių atnaujinimo metu „Swedbank“ išduotos mokėjimo kortelės gali būti aptarnaujamos su trumpalaikiais trikdžiais nuo 00:00 iki 4:30 val. Tačiau tai dar ne viskas.

Interneto bankas ir privatiems, ir verslo klientams duomenų bazių atnaujinimo metu tarp 00:00 ir 4:30 val. gali veikti su trikdžiais, atnaujinimo darbų metu klientai bus nukreipiami į informacinį puslapį apie atliekamus darbus.

„Swedbank“ atsiprašo klientų už galimus nepatogumus. Kaip jau minėjome, bankas tokius atnaujinimus atlieka reguliariai, o tai padeda užtikrinti sklandžią banko veiklą.

Perspėjimas dėl nuolat siautėjančių sukčių

Gavote e. pašto pranešimą nuo jums nepažįstamo siuntėjo, kuris siūlo peržiūrėti prie laiško prisegtą sąskaitą, kviečia spustelėjus ant nuorodos pamatyti nuotrauką iš mokyklos laikų arba prašo patikslinti asmeninius duomenis, kad galėtų jums skubiai pervesti pinigų.

Taip interneto sukčiai dažniausiai bando pasinaudoti jūsų smalsumu ir tikisi, kad per daug nesusimąstę atliksite veiksmus, galinčius atnešti žalos jums ir jūsų finansams.

Prisidengiama žinoma organizacija

Sulaukėte e. laiško iš jums žinomos institucijos, pavyzdžiui, jūsų banko ar mokesčių inspekcijos, tačiau laiško tekstas surašytas netvarkinga kalba, jame yra gramatinių ir skyrybos klaidų, tekstas gali būti nerišlus.

Tokį laišką turėtumėte vertinti įtariai, nes klientų aptarnavimo specialistai iš verslo organizacijų ar valstybės institucijų informaciją pateikia taisyklinga kalba.

Suklastotas siuntėjo e. pašto adresas

Gavote laišką iš asmens ar organizacijos, kuriuos žinote, bet jų pašto adresas šiek tiek skiriasi nuo įprasto formato, pavyzdžiui, panaudotas netikslus organizacijos pavadinimas ar prie jo pridėtas skaičių derinys.

Tai požymis, kad su jumis bando susisiekti ne šios organizacijos atstovas ir sulaukę tokio laiško visą jame esančią informaciją ir prašymus turėtumėte vertinti atsargiai. O norėdami būti iki galo tikri, susisiekite su jums rašančiu žmogumi ar organizacija tiesiogiai telefonu, tačiau kontaktų ieškokite savarankiškai − laiške jie gali būti klaidingi.

Ar patiko šis įrašas?
 
Temos: Swedbank

0 komentarų

Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!

Prašome prisijungti

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas