Prisijunkite
Prisijunkite
Vaizdo plokščių entuziastai gali ruoštis naujienoms – „Nvidia GeForce RTX 5060 Ti“ oficialiai pasirodys jau balandžio 16 dieną, o pirmosios techninės apžvalgos internete turėtų pasirodyti dar šiandien, balandžio 15 dieną.
Nors dalis šios vaizdo plokštės specifikacijų buvo žinomos ir anksčiau, pastarosiomis dienomis jos buvo patvirtintos nutekėjusiu „GPU-Z“ ekrano vaizdu, kuris iš esmės patvirtino daugelį spėjimų.
Remiantis naujausia informacija, „GeForce RTX 5060 Ti“ bus siūloma su 16 GB GDDR7 atminties – tai reikšmingas šuolis, ypač lyginant su ankstesniais 60-osios serijos modeliais. Įrenginys pasižymės 180 W TDP, kas yra pakankamai „švarus“ balansas tarp energijos suvartojimo ir našumo.
Įdomu tai, kad BIOS šio modelio buvo baigta vos kovo 16 ieną., t. y. mažiau nei mėnesį prieš numatomą išleidimą, kas gali reikšti, kad „Nvidia“ stengėsi išspausti maksimumą iki paskutinės akimirkos.
Techninės detalės - ką slepia naujoji „RTX 5060 Ti“?
Remiantis „GPU-Z“ ekrano kopija, „RTX 5060 Ti“ bazinis dažnis siekia 2407 MHz, o maksimalus „boost“ režimo dažnis – 2572 MHz. Tai atitinka dabartinį NVIDIA grafikos dažnių trendą, kai net ir vidutinės klasės kortos operuoja itin aukštais dažniais.
Atminties sparta taip pat išskirtinė - 1750 MHz dažnis, kuris reiškia efektyvią 28 Gb/s spartą, per 128 bitų magistralę leidžia pasiekti net 448 GB/s pralaidumą. Tai suteikia geras galimybes žaidimams 1440p raiška ir net daliai 4K optimizacijų – ypač tiems, kurie žaidžia su DLSS technologija.
Kalbant apie architektūrinius sprendimus, vaizdo plokštė turi 4608 CUDA branduolius, 144 TMU (tekstūros valdymo vienetai) ir 48 ROP (rasterizavimo vienetai). Tai solidus rodiklis šios klasės plokštei, galintis užtikrinti sklandų darbą tiek žaidimuose, tiek grafikos kūrimo ar AI užduotyse.
Kitas įdomus aspektas – PCIe 5.0 x8 jungties palaikymas. Nors kai kuriems tai gali pasirodyti kaip ribojimas, iš tiesų ši jungtis suteikia pakankamą pralaidumą net ir itin reiklioms užduotims. Be to, tai leidžia efektyviau išnaudoti pagrindines plokštes, kurios palaiko PCIe 5.0, bet nebūtinai turi daug laisvų jungčių.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti