Prisijunkite
Prisijunkite
Kartais atrodo, kad viskas jau išrasta, kur dar toliau žmogui eiti? Bet tada pasirodo projektai, kurie verčia patikėti, kad tai, ką matėme tik fantastiniuose filmuose, jau beldžiasi į mūsų realybę. Ir ne, tai ne naujas robotas ar skaitmeninė piniginė. Tai – viešbutis kosmose.
Tiesa, šis sumanymas skamba kaip prabanga, kurią šiuo metu gali sau leisti tik nedidelė saujelė. Bet ar ne taip buvo ir su pirmaisiais skrydžiais? Ir su mobiliaisiais telefonais? Kažkas iš to pasijuokia, o kažkas jau pradeda krautis lagaminą.
Ir jei lagaminas netelpa į raketą, galbūt metas pradėti galvoti apie rankinį bagažą be gravitacijos. Taigi, kas tas „Voyager Station“ ir kodėl apie jį kalba ne tik inžinieriai ar milijardieriai, bet ir svajotojai, kurie iki šiol kosmosą matė tik pro teleskopą?
Ne šiaip viešbutis – tai kosminis miestas
„Voyager Station“ – tai ne dar vienas brangus būstas, o pirmas rimtas bandymas perkelti žmonių buvimą į kosminę orbitą ne tik mokslui ar tyrinėjimams, bet ir laisvalaikiui. Planuojama, kad šis viešbutis galės vienu metu priimti net 400 svečių, o jų priežiūra rūpinsis 112 darbuotojų.
Struktūra bus sukurta taip, kad nuolatinis jos sukimasis imituotų mėnulio gravitaciją, t. y. svečiai galės vaikščioti, valgyti ir miegoti be skraidančių šakučių ar šampūnų, kurie pakyla į lubas. Skamba futuristiškai? Taip, bet tai jau brėžiniuose, o greitai ir realybėje.
Lėktuvo bilietas į atostogas už atmosferos
Viešbutis skraidys žemoje Žemės orbitoje, o svečius pasitiks ne tik langai su vaizdu į planetą, bet ir gana žemiški malonumai: restoranas, spa, kino salė, treniruoklių salė, net vilos ilgalaikiam buvimui. Tai bus ne tik atostogų vieta, o naujas gyvenimo būdo modelis.
Tiesa, bilietai pigūs nebus. Bent jau pradžioje, kalbama, kad jų kaina sieks dešimtis milijonų. Bet technologijos tobulėja, skrydžiai į kosmosą tampa vis labiau komercializuoti, o laikas daro savo. Tai, kas šiandien atrodo nepasiekiama, rytoj gali būti naujas „paskolos 20 metų“ objektas.
Ar tai revoliucija, ar brangi žaisliuko versija?
Skeptikai sako, kad tai tik turtingųjų žaidimas, o pasaulis turi svarbesnių reikalų nei viešbučiai už atmosferos. Tačiau čia slypi kur kas daugiau – tai bandymas parodyti, kad gyvenimas virš Žemės nėra tik mokslinė utopija. Tai žingsnis link galimybės kada nors ten gyventi, kurti, net auginti vaikus.
Tokie projektai ne tik įkvepia, bet ir verčia pergalvoti, kas iš tiesų yra pasiekiama. Ar „Voyager Station“ taps masiniu reiškiniu, kol kas niekas nežino. Bet vien tai, kad tokia galimybė jau nėra tik filmo siužetas, yra pakankamai stiprus argumentas iš naujo atsiversti pasaulio žemėlapį.
Ką tai reiškia tau – čia ir dabar?
Galbūt dar nesi pasiruošęs kelionei į orbitą. Galbūt dabar svarbiau gauti atostogas prie ežero ar rasti pigesnius skrydžius į Barseloną. Bet kažkur virš tavo galvos jau statomas pastatas, kuris gali visam laikui pakeisti požiūrį į atostogas. Ir jei ne tu, galbūt tavo vaikai atostogaus tarp žvaigždžių. Ar esi tam pasiruošęs?
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti