Prisijunkite
Prisijunkite
Karas Ukrainoje tęsiasi jau daugiau nei trejus metus, nuo tada, kai 2022 metų vasario 24 dieną Rusija pradėjo plataus masto karinę invaziją. Nors karinis konfliktas Donbase prasidėjo dar 2014-aisiais po Krymo aneksijos, būtent 2022 metais prasidėjusi invazija pakeitė visą pasaulio saugumo tvarką ir tapo ilgiausiai trunkančiu intensyvaus mūšio karo veiksmų laikotarpiu Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo.
Italija jau vienuoliktą kartą nuo 2022 metų pradžios remia Ukrainą karinėmis priemonėmis. Gegužės 17 dieną Roma paskelbė apie naują pagalbos siuntą, kurioje net 400 šarvuočių „M113“ ir pažangi, tačiau neviešinama palydovinės žvalgybos sistema.
Kaip skelbia leidinys „il Giornale“, tai dar vienas tvirtas žingsnis stiprinant Ukrainos pajėgumus fronte. Italijos gynybos ministras Guido Crosetto patvirtino, kad šio paketo tikslas yra pagerinti Ukrainos karių mobilumą ir suteikti jiems daugiau situacinės informacijos realiuoju laiku.
Pasak ministro, Rusijos vykdoma agresija reikalauja sprendimų, kurie leistų Ukrainai greičiau reaguoti ir efektyviau gintis. Šio paramos paketo šerdis – garsiųjų „M113“ šarvuočių siunta. Šie vikšriniai transporteriai buvo sukurti dar praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje JAV įmonės FMC Corporation.
Nors jų išvaizda gali pasirodyti kiek pasenusi, „M113“ yra vieni labiausiai paplitusių šarvuočių pasaulyje. Pirmą kartą jie buvo panaudoti kovose 1961 metais, o nuo to laiko dalyvavo daugybėje karinių konfliktų visame pasaulyje.
Standartinis „M113“ modelis yra 4,86 metro ilgio, 2,69 metro pločio ir 2,5 metro aukščio. Jo svoris siekia apie 12,3 tonos. Šarvuotas aliuminio korpusas saugo nuo šautuvų kulkų ir skeveldrų, bet neatsparus modernioms prieššarvinėms raketoms.
„M113“ varomas 265 arklio galių „Detroit Diesel 6V53T“ varikliu, leidžiančiu pasiekti iki 67 km/h greitį ir apie 480 km nuvažiuojamą atstumą vienu degalų užpilimu. Šis transporteris gali pervežti iki 11 karių ir dviejų narių įgulą.
Standartinė ginkluotė – „Browning M2“ kulkosvaidis. Per ilgus tarnybos metus atsirado dešimtys M113 versijų – nuo vadavietės iki medikų ar minosvaidžių platformų. Spėjama, kad Italija perdavė Ukrainai šarvuočius iš savo kariuomenės rezervų, nes dar 2024 metais palydoviniai vaizdai užfiksavo šių transporterių aktyvų parengimą.
Tikėtina, kad perduoti buvo ir patobulinti „VCC-1 Camillino“ variantai su sustiprinta apsauga, geresne įranga ir patobulintu dizainu.
Antrasis, nors ir mažiau matomas, bet strategiškai labai svarbus paketo komponentas – palydovinės žvalgybos sistema. Nors Italijos valdžia neatskleidė detalių, manoma, kad Ukraina gaus prieigą prie realaus laiko duomenų, kurie padės fiksuoti priešų kariuomenės judėjimus, artilerijos pozicijas, ir planuoti tikslius smūgius.
Kai kurie analitikai teigia, kad Italija gali suteikti prieigą prie savo karinių arba komercinių palydovų, pavyzdžiui, „Leonardo S.p.A.“ vystomo „COSMO-SkyMed“ – tai aukštos raiškos radarinių palydovų tinklas, veikiantis bet kokiomis oro sąlygomis ir leidžiantis matyti net per debesis ar naktį.
Šie duomenys gali būti dar veiksmingesni, jei sujungiami su amerikiečių SIGINT informacija bei NATO lėktuvų stebėjimais. Tokia visapusiška informacija leidžia Ukrainai tiksliau ir greičiau priimti sprendimus mūšio lauke, sumažinti civilių aukų tikimybę ir pasiekti geresnių rezultatų per trumpesnį laiką.
Tai jau vienuoliktas Italijos karinės paramos paketas Ukrainai ir jis siunčia aiškią žinią, jog Italija lieka aktyvia ir ilgalaike sąjungininke kare prieš Rusijos agresiją. Ir nors „M113“ nėra naujausia karinė technika, Ukrainos poreikiams jie tebėra naudingi, ypač kai trūksta transporto, greitos reakcijos ir mobilumo. O satelitinė žvalgyba, kaip pažymi ekspertai, šiuo metu yra vienas kertinių šiuolaikinio karo elementų.
Italija šiuo paketu ne tik teikia techniką, ji stiprina Ukrainos gebėjimą kovoti išmaniai, efektyviai ir greičiau nei anksčiau.
0 komentarų
Komentuoti ir diskutuoti gali tik registruoti portalo lankytojai. Kviečiame prisijungti prie mūsų bendruomenės ir prisijungti prie diskusijų!
Prašome prisijungti