1000 km vienu baterijos įkrovimu? Pagaliau toks elektromobilis egzistuoja ir skelbia karą vidaus degimo varikliams

Lukas Snarskis

2021-02-04, 12:00 (atnaujinta 2023-12-03, 15:33)

0 komentarų
1000 km vienu baterijos įkrovimu? Pagaliau toks elektromobilis egzistuoja ir skelbia karą vidaus degimo varikliams

Vienas garsiausių Kinijos elektromobilių gamintojų „Nio” savo kasmetinį renginį „Nio Day“ Kinijos pažymėjo ilgai laukto prabangaus elektrinio sedano „Nio ET7“ pristatymu. Naujoji kelių „gulbė“ turėtų tapti prekės ženklo flagmanu ir pagrindine „Tesla Model S“ ir „Lucid Air“ konkurente.

Prabangaus kiniško sedano ilgis siekia 5098 mm., plotis 1987 mm., aukštis 1505 mm., o ratų bazė - 3060 mm. Modelio korpusas yra stilingas, tačiau nėra pernelyg pretenzingas: „Nio ET7“ išorę pabrėžia supaprastintos formos ir lygios linijos, dėl kurių jo aerodinaminis indeksas siekia vos 0,23. Taip pat verta atkreipti dėmesį į įspūdingą apšvietimo technologiją, unikalius galinius žibintus, panoraminį stogą ir išskirtinius ratlankius.

Naująjį „ET7“ varo 653 AG dviejų variklių jėgainė (variklis priekyje išvysto 245 AG, o gale esantis- 408 AG). Įspūdingas 850 Nm sukimo momentas leidžia įsibėgėti iki 100 km/h per 3,9 sekundės. Viena iš žymiausių NIO savybių - jos automobilius galima arba įkrauti, arba galite pakeisti išsikrovusią bateriją nauja. Šios technologijos komercinio diegimo pradininkė buvo Izraelio įmonė „Better Place“, tačiau ji bankrutavo dar 2013 metais. Amerikiečiai „Tesla“ atsisakė keičiamų akumuliatorių idėjos dėl pakankamai sudėtingos technologijos, ko artimoje ateityje greičiausiai kad pasigailės.

Šio „Nio” šedevro Savininkai galės savarankiškai pasirinkti reikalingą akumuliatoriaus tipą, jei, pavyzdžiui, žino, kad artimiausiu metu vyks į ilgą kelionę arba, priešingai, važiuos išskirtinai mieste. Šiuo metu galima rinktis iš trijų modulių: su 70 kW talpos akumuliatoriumi įveiksite 500 km atstumą vienu įkrovimu, su 100 kWh - 700 km, o su didžiausia 150 kWh baterija galėsite nuvažiuoti net iki 1000 kilometrų be įkrovimo. Siekdama, kad vairuotojai nešvaistytų laiko akumuliatorių įkrovimui, įmonė septyniasdešimtyje Kinijos miestų įkūrė 160 stočių, kuriose išsikrovusią bateriją bus galima iškeisti į pilnai įkrautą, o jos pakeitimas užtruks ne ilgiau kaip tris minutes. Gamintojo teigimu, tokia procedūra automobilių savininkams nebus per brangi ir kaina neviršys standartinio apmokestinimo krovimo terminaluose. Keičiamos baterijos turi tapti ypatingai patrauklios taksi ir pavėžėjimo sektoriui dėl galimybės įveikti didelius atstumus „kurui“ išleidžiant ypač mažai.

Kinijos elektrinės transporto priemonės vidaus įranga yra nepaprastai prabangi ir gausi. Automobilyje yra šildomos, vėdinamos ir masažinės sėdynės tiek priekyje, tiek gale, 23 garsiakalbių garso sistema, skaitmeninis prietaisų skydelis ir 12,8 colių informacijos ir pramogų sistema, „NOMI” balso padėjėjas ir „NIOPilot“ autopilotas. Gamintojas didelį dėmesį skyrė autonominio važiavimo sistemai, kuri remiasi 33 įprastų jutiklių, 12 ultragarsinių imtuvų, dviejų labai tikslių padėties nustatymo įrenginių, radaro ir Lidar rodmenimis. Pastarajame įrengtas lazeris, kurio bangos ilgis yra 1550 nanometrų, matymo laukas - 120 laipsnių, o diapazonas - iki 500 metrų, o tai leidžia objektus aptikti milimetro tikslumu.

Įsigyti „NIO ET7“ bus galima 2022 metų pradžioje. Kinijoje „Nio ET7“ su didžiausia 150 kWh baterija kainuos mažiausiai 526 000 juanių, arba 76 tūkstančius eurų. Tačiau įsigyti naująjį elektrinį sedaną galima ir be akumuliatoriaus (vėliau jį tiesiog nuomojantis atsižvelgiant į gyvenimo būdą ir poreikius), taip kainą sumažinant iki 65 tūkstančių eurų, o pasinaudojus Kinijos Liaudies Respublikos valdžios subsidijomis kaina dar sumažėtų 3 tūkstančiais.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas