„Audi Sport GmbH“ švenčia veiklos 40-metį: nuo licencijavimo iki greičiausių sportinių automobilių gamybos

Lukas Snarskis

2023-05-19, 13:00 (atnaujinta 2023-12-25, 20:34)

0 komentarų

Beveik prieš keturiasdešimt metų, 1983-ųjų spalio 10-ąją, įkurta „quattro GmbH“, kurią šiandien žinome kaip „Audi Sport GmbH“ – sportiškąjį ir išskirtinį prekės ženklą su keturiais žiedais, kurio raudonasis rombas puošia galingiausius „Audi“ modelius. Jubiliejaus pradžia bus pažymėta jau šį savaitgalį (gegužės 18-21 d.) Niurburgringo 24 valandų lenktynėse.

„Audi Sport GmbH“ švenčia veiklos 40-metį: nuo licencijavimo iki greičiausių sportinių automobilių gamybos

40 metų veiklos, vien per pastaruosius 10 metų 250 tūkst. pagamintų automobilių ir daugiau nei 400 laimėjimų automobilių sporte – sukaupta „Audi Sport GmbH“ patirtis neatsiejama nuo Niurburgringe esančios „Nordschleife“ trasos, kitaip vadinamos „žaliuoju pragaru“.

Tai trasa, siekianti 20 832 km, turinti 72 posūkius ir 300 m. aukščių skirtumą. Kompanija ir Eifelio regione esanti trasa bendradarbiauja jau daugelį metų tiek rengiant lenktynes, tiek ir kuriant sportinius automobilius. „Audi Sport“ čia vykstančias 24 valandų lenktynes remia nuo 2002-ųjų.

Nuo 2009-ųjų lenktynėse dalyvauja „Audi R8 LMS“ modeliai – tai vienas svarbiausių renginių „Audi Sport“ klientų komandoms, kurioms automobiliai pradėti tiekti nuo 2011-ųjų. Čia jiems pavyko iškovoti šešias pergales bendroje įskaitoje ir dar tris GT3 klasėje, kurioje „Audi“ yra ir pats sėkmingiausias gamintojas. Nenuostabu, kad „Audi Sport“ jubiliejus bus paminėtas šių metų lenktynėse – keturi „Audi R8 LMS“ bolidai pasipuoš istorinėmis spalvomis.

Pasiruošę ateičiai

„Audi Sport GmbH“ bendrovėje šiandien dirba apie 1500 darbuotojų. Įmonė savo veiklą vysto keturiomis kryptimis – ne tik kuria ir gamina greičiausius modelius, bet yra atsakinga ir už gamyklines bei klientų lenktynių programas, „Audi“ automobilių pritaikymą išskirtiniams klientų poreikiams su „Audi exclusive“ ir „Audi“ aksesuarų linijos vystymą. 2022-aisiais „AUDI AG“ koncernui priklausanti įmonė pardavė rekordiškai daug – 45 515 automobilių. Jos modelių gama kaip niekada plati – nuo kompaktiško „Audi RS 3 Sportback“ iki ypač galingų „RS Q8“ bei „R8 Coupe“ ir elektromobilio „RS e-tron GT“. Visiškai elektriniu keturių durų kupė „Audi Sport“ parodė savo novatorišką požiūrį į elektrinį mobilumą. Pernai šis modelis sudarė maždaug ketvirtį visų pardavimų (viso parduota 10042 šio modelio automobilių), o kas trečias pirkėjas rinkosi ir RS modifikaciją.

„Audi Sport GmbH“ yra atsakingi ir už „Audi“ elektrifikaciją automobilių sporte. 2021-aisiais buvo sukurtas „Audi RS Q e-tron“ prototipas skirtas Dakaro raliui, o nuo 2026-ųjų „Audi Formula Racing“ prisijungs prie „Formulės 1“ lenktynių. Naujosios šių lenktynių taisyklės skatina elektrinį mobilumą, todėl elektrinė sistema (MGU-K) turės beveik tiek pat galios, kiek ir vidaus degimo variklis.

Nuolatiniai pokyčiai

„Audi Sport GmbH“ pirmtakė „quattro GmbH“ įkurta 1983-aisiais. Iš pradžių čia dirbo tik keletas darbuotojų – nesitikėta, kad ateityje ji taps ypač sėkminga aukštos kokybės galingų automobilių gamintoja, vystančia visame pasaulyje žinomas lenktynių programas. Pirmosiomis dienomis ši įmonė buvo atsakinga už „quattro“ prekės ženklo apsaugą ir licencijavimą, o jau 1984-aisiais pradėta prekiauti aksesuarais – drabužiais, lagaminais ir automobilių modeliukais.

Dar po 11-os metų, 1995-aisiais, „Audi Sport“ tapo atsakingą už išskirtinių „Audi“ klientų poreikių įgyvendinimą – startavo „Audi exclusive“ programa, leidžianti pasirinkti iš itin didelio papildomos įrangos ir prabangaus dizaino sprendimų asortimento. Bene įdomiausias išskirtinis modelis per visą „Audi“ istoriją – „Audi Picasso“ kabrioletas, kurio odinį saloną kūrė ispanų tapytojas ir vienas žymiausių XX a. menininkų Pablo Picasso.

1996-aisiais įvyko vienas svarbiausių įvykių įmonės istorijoje – „quattro GmbH“ tapo automobilių gamintoju ir Ženevos automobilių parodoje pristatė pirmąjį savo modelį „S6 plus“. 2007-aisiais pristatytas pirmasis keturiais žiedais papuoštas superautomobilis „Audi R8“.

Lenktynėms skirta šio automobilio GT3 versija tapo klientų lenktynių programų pradžia, o šiandien iš „Audi“ galima įsigyti sportinius „RS 3 LMS“, „R8 LMS GT4“ ir „R8 LMS GT2“ modelius. Iki šiol „Audi Sport“ klientai iškovojo daugiau nei 400 titulų ir nesuskaičiuojamą kiekį pergalių visame pasaulyje. 2014-aisiais „R8“ pradėtas surinkinėti ant ypatingos išmaniosios linijos Böllinger Höfe gamykloje. Čia surenkami ir greičiausi „Audi“ elektromobiliai „e-tron GT quattro“ ir „RS e-tron GT“.

2016-aisiais „quattro GmbH“ perėmė keturių žiedų pergales bei tradicijas lenktynėse simbolizuojantį vardą ir tapo „Audi Sport GmbH“.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas