Baltijos šalyse fiksuojamas automobilių rinkos pokytis: vieno litro darbinio tūrio automobilių pardavimas išaugo dvigubai

Lukas Snarskis

2022-09-26, 10:50 (atnaujinta 2023-12-03, 15:24)

0 komentarų

Bendrovės „Moller Auto“ pardavimų Baltijos šalyse duomenys rodo, kad šių metų rugpjūtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, vieno litro darbinio tūrio vidaus degimo varikliu varomų automobilių paklausa išaugo dvigubai. Automobilių ekspertai teigia, kad žmonės vis dažniau ieško transporto priemonių, kurios būtų ekonomiškos ir draugiškos aplinkai.

Baltijos šalyse fiksuojamas automobilių rinkos pokytis: vieno litro darbinio tūrio automobilių pardavimas išaugo dvigubai

„Moller Auto“ duomenimis, susidomėjimas vieno litro darbinio tūrio vidaus degimo varikliu varomais automobiliais didėja jau nuo 2019 m. Vertinant pastaruosius trejus metus, didžiausia jų paklausa buvo pernai, tai yra 2021 m.: palyginus su 2020 m., pardavimas šiame automobilių segmente išaugo daugiau nei penkis kartus.

Žvelgiant į perkamiausius šių metų automobilių modelius, vieno litro vidaus darbinio tūrio degimo varikliu varomų automobilių segmente Baltijos šalyse tarp naujų automobilių populiariausi „Volkswagen T-Cross“, „Volkswagen Taigo“, toliau yra ir „Volkswagen Golf“ bei „Audi A3“. O tarp naudotų automobilių pagal pardavimo rezultatus pirmauja „Volkswagen T-Cross“, „Škoda Octavia“, „Volkswagen Golf“ ir „Volkswagen Polo“.

„Moller Auto“ vyriausioji veiklos vadovė Baltijos šalyse Izīda Gerkena teigia, kad prie laipsniško vieno litro vidaus degimo variklių automobilių kategorijos atgimimo prisidėjo vidaus degimo variklių tobulėjimas. Be to, jų pardavimą skatina ekonominiai ir aplinkosauginiai veiksniai.

„Vieno litro variklis patogus važinėjant kasdien ir išsiskiria dviem labai svarbiais privalumais – mažesnėmis išlaidomis ir mažesne CO2 tarša. Tikiu, kad tendencija rinktis automobilį su vieno litro varikliu išliks ir ateityje. Ypač todėl, kad žmonės vis dažniau ieško tvarių ir mažiau išlaidų reikalaujančių variantų. Dabar didelei daliai vairuotojų tai ypač svarbu, nes esame įvairių krizių kryžkelėje“, – aiškina I. Gerkena.

Pasak „Moller Auto“ ekspertės, automobilis su vieno litro vidaus degimo varikliu pasižymi mažomis degalų sąnaudomis – jis reikalaus nuo 4,2 litro nuvažiuoti 100 kilometrų. Be to, daugelis vairuotojų vertina juos ir dėl patogumo, kadangi toks automobilis dinamiškas ne tik mieste, bet ir greitkelyje. Pavyzdžiui, „Volkswagen T-Cross“ turi 95-ių arklio galių variklį – jis pakankamai galingas, kad važiuodami šiuo automobiliu vairuotojai patogiai jaustųsi ir greitkelyje.

„Žinoma, apie vieno litro vidaus degimo variklį turinčias transporto priemones esame girdėję mitų, susijusių su jų galia arba ilgaamžiškumu. Reikia pažymėti, kad šiais laikais automobilių pramonė vystosi vėjo greičiu ir tie trūkumai jau kurį laiką yra praeityje. Taip, šie automobiliai yra skirti žmonėms, turintiems tam tikrų vairavimo įpročių ir poreikių, tačiau tą patį galima pasakyti apie bet kurį automobilį. Be to, reikėtų pridurti, kad joks automobilis ilgai netarnaus, jei nebus atliekama reguliari techninė priežiūra“, – sako I. Gerkena.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas