„Bolt“ paspirtukai – jau ir dar viename mieste: plėtra įvyko gyventojų iniciatyva

Lukas Snarskis

2021-08-27, 11:15 (atnaujinta 2023-12-03, 15:32)

0 komentarų
„Bolt“ paspirtukai – jau ir dar viename mieste: plėtra įvyko gyventojų iniciatyva

Europoje pirmaujanti pavėžėjimo paslaugų platforma „Bolt“ tęsia plėtrą Lietuvos miestuose. Dar šių metų pavasarį elektrinių „Bolt“ paspirtukų nuoma pradėjo veikti Alytuje, Mažeikiuose ir Marijampolėje, vasaros pradžioje – Trakuose bei Tauragėje, o nuo šiol tvarią transporto priemonę paprastai išsinuomoti galės ir Kėdainių miesto gyventojai.

Paspirtukų teiravosi patys gyventojai

Į Kėdainių gatves išriedėjo apie 100 elektrinių paspirtukų. Plėtra šiame mieste įvyko pačios miesto bendruomenės kvietimu – savivaldybės vadovai kreipėsi į „Bolt“, išreikšdami miestelėnų poreikį naudotis elektriniais paspirtukais. Aptartus ir įvertinus tvarios transporto priemonės nuomos galimybes vidurio Lietuvoje, netrukus „Bolt“ nusprendė teikti naują paslaugą Kėdainiuose.

Dėl elektrinių paspirtukų į „Bolt“ kreipęsis Kėdainių miesto vicemeras Paulius Aukštikalnis sako neabejojęs, jog įmonė įžvelgs potencialo plėtrai šiame mieste.

„Kėdainiai yra nedidelis, kompaktiškas miestas, kuriam labai tinka šiuolaikiška ir ekologiška transporto priemonė – elektrinis paspirtukas. Juo bus galima patogiai pasiekti mieste ir taip nedideliu atstumu vienas nuo kito esančius objektus, tuo pačiu maloniai pasižvalgant. Net matau galimybę vieną savivaldybės automobilį iškeisti į keletą nuomojamų paspirtukų. Manau, kad kėdainiečiai greitai pamils šią transporto priemonę“, – sako Kėdainių vicemeras P. Aukštikalnis.

Naująją transporto priemonę Kėdainių miesto gyventojai galės išbandyti už itin mažą kainą – 0,05 ct per minutę, o elektrinių „Bolt“ paspirtukų atrakinimas, kaip ir visoje Lietuvoje, kurį laiką bus visiškai nemokamas. Paprastai užsirezervuoti ir pradėti kelionę elektriniu paspirtuku užteks turėti mobiliąją „Bolt“ programėlę.

Primena apie saugų važiavimą

„Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta džiaugiasi, kad dar vieno Lietuvos miesto gyventojai išreiškė norą mieste darniai keliauti.

„Tokios iniciatyvos, kaip šiuo atveju Kėdainiuose, parodo bendruomenės vieningumą ir siekį judėti ne tik patogiai, bet ir tausojant aplinką. Visa savo veikla siekiame atliepti gyventojų poreikius, todėl viliamės, kad Kėdainių gyventojai netruks patirti elektrinių paspirtukų privalumų ir saugiai jais naudosis“, – komentuoja E. Balta.

„Bolt“ primena, kad važiuojant elektriniais paspirtukais privaloma laikytis Kelių eismo taisyklių – važiuoti dviračių takais, gerbti kitus eismo dalyvius, važiuoti tik po vieną ir būnant visiškai blaiviems. Elektriniais „Bolt“ paspirtukais gali naudotis tik pilnamečiai asmenys. Po kelionės paspirtukus būtina pastatyti tvarkingai, palikti ne skersai tako ir taip, kad transporto priemonė netrukdytų ir nekeltų grėsmės kitiems eismo dalyviams.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas