Europiečiams tai tikrai patiks: „Kia“ pradeda naujos kartos „Sportage“ visureigio gamybą

Lukas Snarskis

2021-11-04, 08:25 (atnaujinta 2023-12-03, 15:31)

0 komentarų
Europiečiams tai tikrai patiks: „Kia“ pradeda naujos kartos „Sportage“ visureigio gamybą

„Kia“ pradėjo Europos rinkoms skirto naujojo „Sportage“ gamybą. Penktosios kartos miesto visureigiai surenkami Slovakijos mieste Žilinoje įsikūrusioje modernioje „Kia“ gamykloje, pro kurios vartus „Sportage“ miesto visureigiai rieda jau nuo 2006-ųjų. Per tą laiką, stengiantis patenkinti modelio paklausą visoje Europoje, čia buvo pagaminta daugiau nei 2 milijonai „Sportage“ miesto visureigių.

Pirmą kartą per turtingą, jau 28 metus trunkančią „Sportage“ istoriją buvo sukurta specialiai Europos rinkoms skirta šio modelio versija, kurioje viskas pritaikyta europietiškam skoniui. Aptaki ir tvirta ant naujos platformos gaminamo „Sportage“ išorė puikiai dera su modernaus stiliaus interjeru. Viduje išsiskiria integruotas gaubtas ekranas, leidžiantis maksimaliai išnaudoti naujausias jungiamumo technologijas.

Trijų tipų hibridinės jėgainės

„Sportage“ universalumą užtikrina modernios hibridinės jėgainės, pasižyminčios gerokai mažesne išmetamųjų dujų emisija ir degalų sąnaudomis. „Sportage“ modeliuose bus montuojamos įkraunamosios hibridinės (PHEV) jėgainės ir švelnieji hibridai (MHEV), taip pat pirmą kartą – pažangi hibridinė pavara (HEV). Įkraunamasis hibridas sukurtas kasdienei eksploatacijai vien elektros režimu.

Taip pat siūloma plati naujos kartos benzininių bei dyzelinių vidaus degimo variklių gama. Galimos su skirtingomis transmisijomis montuojamos įvairios galios šių motorų versijos. Siekiant išnaudoti plačias Žilinoje įkurtos „Kia“ gamyklos galimybes, joje bus gaminamos visos hibridinės „Sportage“ versijos bei modeliai su vidaus degimo varikliais.

Greta bazinės komplektacijos „Sportage“ visureigių su priekiniais varančiaisiais ratais Slovakijoje bus gaminamos ir dinamiškesnės versijos su keturių varančiųjų ratų sistemomis, įskaitant ir patį sportiškiausią visoje gamoje „GT-Line“ modelį. Renkantis naująjį „Sportage“, pirmą kartą galima bus užsisakyti „GT-Line“ versiją su galinių statramsčių dinamiškumą paryškinančiu juodos spalvos stogu.

Pagamino jau daugiau nei 2 mln.

Slovakijoje esančioje gamykloje iki šiol buvo surenkami trijų kartų „Sportage“ visureigiai, pradedant 2006 m. pristatytu modeliu. Nuo to laiko Žilinoje buvo pagaminta maždaug du milijonai „Sportage“ automobilių, 10 4500 iš jų – antrosios, 797 500 – trečiosios ir daugiau nei milijonas 2015-aisiais debiutavusių baigiamų gaminti ketvirtosios kartos modelių. 2021 m. nuo surinkimo linijos Slovakijoje nuriedėjo jau keturi milijonasis „Kia“ automobilis.

„Penktosios kartos „Sportage“ modelio gamybos pradžia Slovakijos gamykloje mums yra dar vienas svarbus žingsnis šiais kol kas itin darbingais ir sėkmingais metais, – komentavo „Kia Europe“ vadovas Jasonas Jeongas. – Džiaugiuosi, kad Žilinoje esanti mūsų gamykla papildys ir taip jau gausią „Sportage“ penktosios kartos visureigių gamą. Surenkami jaudinančio dizaino ekologiškesni modeliai su vidaus degimo varikliais, taip pat ir elektrifikuotos versijos.“

Baltijos šalių rinkose pirmieji penktosios kartos „Kia Sportage“ miesto visureigiai pasirodys šių metų pabaigoje.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas