Krovinių pristatymas gali pasikeisti amžiams: „Kawasaki“ jau anonsuoja robotizuotą sistemą

TopCom.lt

2021-12-31, 12:00 (atnaujinta 2023-12-03, 15:31)

0 komentarų
Krovinių pristatymas gali pasikeisti amžiams: „Kawasaki“ jau anonsuoja robotizuotą sistemą

Japonų kompanija „Kawasaki“ pranešė apie visiškai robotizuotą pristatymo sistemą, kuri ilgainiui galės veikti be žmogaus įsikišimo. Vienas iš pagrindinių sistemos elementų yra nepilotuojamas sraigtasparnis K-Racer X1, varomas jų gaminamo motociklo H2R 1,0 litro varikliu.

K-Racer X1 yra mažo automobilio dydžio dronas. Išoriškai jis primena sraigtasparnį, kuris vietoj sukimo momentą kompensuojančio uodegos rotoriaus turi du sraigtus ant mažų sparnų. Jie atlieka ne tik kompensacinį vaidmenį, bet ir užtikrina mašinos judėjimą į priekį, o sparnai, ant kurių jie sumontuoti, šiek tiek padidina keliamąją jėgą. H2R variklis išvysto iki 300 AG galią, kurios daugiau nei pakanka lėktuvo naudingajai apkrovai gabenti – ji ribojama ties100 kg. Gali būti, kad ateityje šis variklis bus pakeistas elektriniu analogu.

„Kawasaki“ neseniai paskelbė vaizdo įrašą, kuriame parodyta, kaip „K-Racer X1“ gali veikti kaip visiškai robotizuotos pristatymo sistemos dalis. Kartu su orlaiviu dirbs maži krovininiai robotai, kurie yra gana paprastos platformos ant mažų ratų. Antžeminė transporto priemonė pristato krovinį į droną patekdama į krovinių skyrių ir pasiekusi paskirties vietą palieka jį. Bendrovė planuoja integruoti šią sistemą su visiškai automatizuotais gamybos įrenginiais, pašalindama žmonių dalyvavimą. Apie tokio projekto įgyvendinimo laiką kol kas nieko nepranešama.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas