Lietuvos paštas ginkluojasi naujais automobiliais: paštininkai bus aprūpinti daugiau nei 300 mašinų

Lukas Snarskis

2021-12-29, 07:35 (atnaujinta 2023-12-03, 15:31)

0 komentarų
Lietuvos paštas ginkluojasi naujais automobiliais: paštininkai bus aprūpinti daugiau nei 300 mašinų

Lietuvos paštas 2022-aisiais metais laiškininkus aprūpins daugiau nei 300 naujų automobilių. Jie bus naudojami nuomos pagrindu. Viešąjį konkursą dėl automobilių nuomos ir priežiūros laimėjo tiekėjų grupė, sudaryta iš AB „SEB bankas“, UAB „Autovici“, UAB „Sostena“, UAB „Autolux“. Pasirašytos bendradarbiavimo sutarties vertė siekia daugiau nei 5,3 mln. eurų be PVM.

„Rinkoje įvykusi transformacija, kai laiškininkai pristato vis daugiau siuntų, automobilis tampa nebe pagalbine, o būtina darbo priemone. Įgyvendindami šį projektą siekiame automobiliais aprūpinti kuo daugiau laiškininkų, taip ne tik gerinant jų darbo sąlygas, bet ir suteikiant galimybę apylinkėse judėti patogiau, greičiau ir vienu kartu aptarnauti daugiau gavėjų“, – sako Lietuvos pašto tinklo direktorius Jonas Sadauskas.


Laiškininkų aprūpinimą automobiliais paskatino ir sėkminga mobiliojo laiškininko projekto praktika, kai kaimiškosiose vietovėse pašto skyrius pakeitė mobilieji laiškininkai – jie visas įprastas pašto paslaugas suteikia kliento namuose. Naujasis laiškininkų aprūpinimo automobiliais projektas prasidėjo šiais metais – lapkričio pradžioje automobiliais buvo aprūpinti visi Šiaulių miesto bei rajono laiškininkai.

Pagal pasirašytą automobilių nuomos sutartį, nauji automobiliai bus pristatomi 3 etapais, pirmieji automobiliai Lietuvos paštą pasieks 2022 m. liepos pabaigoje. Renkantis automobilius buvo atsižvelgta į tokius kriterijus kaip jo talpumas, degalų rūšis, integruotas GPS, taip pat į CO2 emisijos rodiklius – siekiama, kad automobiliai būtų kuo draugiškesni aplinkai.

Lietuvos pašto autoparke šiuo metu daugiau nei 600 automobilių. Iš jų 2019-2021 metais nuomos pagrindu įsigyti tarnybiniai automobiliai, kuriais buvo aprūpinti 468 mobilieji laiškininkai. Praėjusį spalį bendrovė išsinuomojo du pilnai elektra varomus mikroautobusus, kuriais pristatomos siuntos Vilniaus mieste. 2021 m. Lietuvos paštas papildomai išsinuomojo 60 naujų lengvųjų krovininių automobilių siuntų pristatymui.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas