Pareigūnai įvardijo, kokie panevėžiečių automobiliai dažniausiai nukenčia nuo ilgapirščių

JP.LT

2022-01-29, 10:55 (atnaujinta 2023-12-03, 15:25)

0 komentarų
Pareigūnai įvardijo, kokie panevėžiečių automobiliai dažniausiai nukenčia nuo ilgapirščių

Šią savaitę Panevėžyje policijos pareigūnai registravo kaip niekada daug automobilių detalių vagysčių. Daugelis jų – iš „BMW“ automobilių.

Pirmadienio rytą iškvietimai dėl apvogtų automobilių buvo gauti iš Kniaudiškių ir Molainių gatvėse gyvenančių panevėžiečių. Čia buvo išdaužti trijų „BMW“ automobilių stiklai, pavogti vairai, veidrodėlių apdailos.

Na, o antradienį, Dembavoje, vėl iš trijų „BMW“ pavogtos multimedijos, vairas, žibintai, užvedimo raktas, gryni pinigai, buvę automobilio viduje ir valdymo skydelis. Tiesa, pasitaikė ir viena vagystė iš „Audi“ automobilio. Iš jo taip pat išlupta multimedija.

Dažniausiai apvagiami – „BMW“

Pasak Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vyresniojo specialisto Tado Martinaičio, vagystės iš automobilių mieste pasitaiko dažnai. „Dažniausiai vagiamos dalys yra vairai, multimedijos, žibintai, veidrodėliai, katalizatoriai. Automobilių markės dažniausiai būna „BMW“, o iš jų vagiamos multimedijos, vairai ir išorės dalys. Iš „Toyota“ automobilių dažniausiai vagiami katalizatoriai“, – kalbėjo jis.

Apie tokias vagystes Panevėžio mieste ir rajone šiemet pranešta 11 kartų. Na, o pernai buvo masiškai vagiami katalizatoriai. Vis dėlto, ilgapirščių grupuotė buvo išaiškinta ir sulaikyta. „Taip pat pernai buvo masiškai vagiami automobilių veidrodėliai ir kitos auto dalys. Ši grupuotė irgi buvo išaiškinta ir sulaikyta“, – pridūrė T. Martinaitis.

Šią savaitę Panevėžyje policijos pareigūnai registravo kaip niekada daug automobilių detalių vagysčių. Daugelis jų – iš „BMW“ automobilių.

Kad detalės vogtos – nujaučia

Lietuvoje dažniausiai ilgapirščiai apšvarina „BMW“, „Volkswagen“ ir „Mercedes Benz“ markių automobilius. BTA draudimo Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis sako, kad nelegalias veiklas skatina paklausos ir pasiūlos santykis.

„Jei po automobilio avarijos, prireikus detalių, jas norima įsigyti kaip įmanoma pigiau ir nėra atsižvelgiama į jų kilmę, atsiranda paklausa vogtoms detalėms ir taip įsisuka ratas. Dažnas pirkėjas apie tai, kad dalys gali būti vogtos, neretai žino ar bent nujaučia. Ypač, kai dalys perkamos ne oficialiai veikiančiose prekybos vietose, o pagal skelbimus, iš privataus pardavėjo, kuris negali nurodyti detalių kilmės. Kol žmonės remontuos automobilius atsižvelgdami tik į žemą kainą, automobilių detalių vagystės nesibaigs“, – aiškino A. Žiukelis.

Draudimo bendrovės duomenimis, į rinkos poreikius vagys sureaguoja greitai, todėl renkasi vis brangiau kainuojančias detales bei sistemas, tačiau populiariausi nusikaltėlių dėmesio objektai išlieka tie patys jau daugybę metų: veidrodėliai, priekiniai žibintai ir multimedijos sistemos.

Naujesniuose automobiliuose vagis domina parkavimo sistemos bei oro pagalvės.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas