Pasaulio moterys išrinko 2021 metų automobilį: juo tapo netikėtas modelis

Lukas Snarskis

2021-03-11, 17:50 (atnaujinta 2023-12-03, 15:33)

0 komentarų
Pasaulio moterys išrinko 2021 metų automobilį: juo tapo netikėtas modelis

Geriausio „Pasaulio moterų metų automobilio 2021“ rinkimuose triumfavo „Land Rover Defender“ modelis. Atgimusiam visureigiui visos planetos skirtingų žiniasklaidos leidinių komisija pirmą kartą prekinio ženklo istorijoje skyrė pagrindinį apdovanojimą.

„Tai didžiulė garbė visai komandai ir atlygis už sunkų darbą kuriant naująjį „Land Rover Defender“. „Defender“ jau spėjo laimėti daugiau nei 50 tarptautinių apdovanojimų – tai parodo, jog kompanijos XXI amžiaus visureigio vizija buvo teisinga. O pergalė rinkimuose, kurių komisiją sudaro tik moterys, yra puikus automobilio universalumo įrodymas“, – sako „Jaguar Land Rover“ Baltijos šalių marketingo vadovė Justė Šataitė.

Kultinis automobilis, net ir tapęs itin komfortabilus bei kupinas moderniausių technologijų, liko ištikimas savo pirmtakų dvasiai, kuri buvo skiriamasis „Land Rover“ ženklas daugiau nei 70 metų. Tačiau atliepdamas šiuolaikinę itin pravažaus automobilio sampratą „Defender“ sujungė daugiau galimybių moderniam žmogui ir labiau prisitaikė prie jo poreikių.

„Pasaulio moterų metų automobilio“ (angl. Women’s World Car of the Year arba WWCOTY) apdovanojimai yra vieninteliai tokie planetos automobilių rinkimai, kurių komisiją sudaro išskirtinai moterys – 50 automobilių temomis rašančių žurnalisčių iš 38 šalių, reprezentuojančių penkis žemynus. Be pagrindinio apdovanojimo, paskelbto Tarptautinės moters dienos proga kovo 8-ąją, „Defender“ taip pat atiteko ir geriausio vidutinio dydžio SUV prizas.

„Atnaujinta legenda. „Land Rover Defender“ nebėra tik visureigis, skirtas kirsti Amazonę ar leistis į dykumą. Naujausia jo versija kviečia keliauti taip pat patogiai, kaip ir prabangiu sedanu. Dėl šios priežasties, taip pat technologijų ir patogumo moterys išrinko jį geriausiu metų automobiliu“, – pažymėjo „Pasaulio moterų metų automobilio“ rinkimų vykdomoji prezidentė Marta Garcia.

Šiuolaikiškai išgrynintos savybės

Naujojo modelio koncepcija remiasi išgrynintomis originaliojo „Defender“ savybėmis, pabrėždama aiškumą ir praktiškumą. Jau konstrukcijoje užkoduotos didesnės naujojo visureigio galimybės adaptuotis prie bet kokių važiavimo sąlygų. Tai lemia į tvirtą „Land Rover“ D7x aliuminio platformą – visų laikų standžiausią markės kėbulo struktūrą – montuojamos pažangios visureigių technologijos ir pavaros.

Be to, ši platforma užtikrina aukštą važiavimo komfortą net ir sudėtingomis sąlygomis, o prestižinės saugumo organizacijos „Euro NCAP“ ekspertai „Defender“ suteikė maksimalų penkių žvaigždučių saugos įvertinimą.

Automobilis siūlomas su pažangiais ir galingais benzininiais bei dyzeliniais „Ingenium“ varikliais, taip pat ir iš tinklo įkraunamos hibridinės versijos, kurią pasirinkus vien elektros režimu galima nuvažiuoti iki 43 kilometrų pagal WLTP metodiką.

Be to, ką tik rinkoje pasirodė „Defender V8“ su mechaniniu kompresoriumi, išvystantis įspūdingą 518 AG galią. Šiai automobilio versijai gamintojai sukūrė aksesuarus bei parinko specialius važiuoklės nustatymus.

Visureigiui naudojama naujausia „Land Rover“ elektronikos architektūra, dėl kurios „Defender“ nuolat prijungtas prie interneto ir belaidžiu ryšiu atsiunčiami programinės įrangos atnaujinimai. Intuityvi „Pivi Pro“ multimedijos sistema vertinama dėl paprastos struktūros: dažniausiai naudojamas funkcijas siūlo pagrindiniame ekrane, o kiti nustatymai pasiekiami vos keliais paspaudimais.

Didesnis „Defender 110“ siūlo penkių, šešių arba „5 + 2“ sėdynių konfigūracijas, o mažesniame „Defender 90“ gali tilpti šeši keleiviai, jo ilgis prilygsta kompaktiškam šeimyniniam hečbekui. Abi kėbulo versijos galimos su „Hard Top“ stogu bei papildomais apdailos elementais ar praktiškais kelionės aksesuarais.

Nuo pat pasirodymo „Defender“ jau pelnė daugiau nei 50 apdovanojimų visame pasaulyje, įskaitant „Top Gear“ žurnalo „Metų automobilio 2020“, „Motortrend“ leidinio „Metų visureigio 2021“ ir „Autocar“ portalo „Metų SUV 2020“ titulus. Lietuvoje jam atiteko „Metų visureigio 2021“ laurai.

0 komentarų

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas